استاد خاتمی نژاد - روزهای بی قراری ، قسمت نوزدهم


جهت مشاهده نماهنگ های بیشتر به سایت www.asre-zohur.ir مراجعه نمایید.


+ 
4

- 
0

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • کدام عوامل و نیازها برای تحقق بازده مثبت دعا و عبادت ضروری هستند؟
  ---
  اگر نزد هر انسان و هر جامعه ی بشری نسبت به اصول معنوی و مادی که در محتوای هر دعا و عبادتی وجود دارند عوامل و نیازهای مقدماتی ضروری و غفلت ناپذیر تحقق آثار مثبت دعا و عبادت مانند : توجه و درک کامل و پایبندی و ایمان به این اصول فراهم نگردند ؛ اثار مثبت دعا و عبادت کلا از بین می روند ؛ و از دعا و عبادت بجز بازده منفی و دین زدا و بدنام کننده ی دین چیز دیگری نزد فرد وجامعه باقی نخواهد ماند.
  مهم ترین وظیفه ی بنیادین همه ی مراجع و متولیان آموزش و تبلیغ دین ؛ آگاه سازی متدینان به محتوای معنوی و مادی دعا و عبادت و چگونگی فراهم سازی عوامل و نیازهای مقدماتی تاثیر گذار ضروری مذکور است.

 • « فَذَكِّرْ بِالْقُرْآنِ مَنْ يَخَافُ وَعِيدِ » ﴿ آیه ۴۵ سوره ق ﴾
  ---
  آقای خاتمی نژاد !!! در گفتارهای خود در پایگاه روشنگری پیرامون موضوع خطیر: « روزهای بی قراری » اگر در باره موضوع خود هیچ دلیل محکم مفصل انکار ناپذیر از شناختها و هشدارهای قرآن و هیچ دلیل عقلی که بتوان آن را با اصول استدلال عقلی به اثبات رساند نداشته باشید ؛ خود را با این گفتارها بی تردید در جایگاه بسیار خطرناک گریز ناپذیر ابدی قرار داده اید که در قیامت هیچ راه نجاتی از آن برای هیچ آفریده ای فراهم نخواهد بود.
  خداوند در شناختهای فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی این حقیقت انکار ناپذیر را بارها به پیامبر اسلام تاکید کرده است که تعیین احکام و اعتقادات دین الهی منحصر به یگانه ذات اقدس او است وپیامبر تنها مبلغ و آموزنده احکام و اعتقادات وحی الهی متجسم در قرآن است.
  خداوند در قرآن با تاکید تبلیغ کمال و تمامیت دین در روز غدیر خم در آخرین حج پیامبر وهشدارهای مکرر قرآن به پیامبر و سایر بشر هشدار داده است با دانش بشری ناچیز خود هرگز حق ندارند برای دین الهی حکم یا اعتقادی را بجای خداونداز خود ابتکار کنند.
  خداوند حجت را بر بشر حتی بر پیامبر در منع افزودن احکام و اعتقادات ابتکاری جدید به دین الهی تا قیامت به اتمام رسانده و در این زمینه هیچ جایی را برای بروز شک و تردید باقی نگذاشته است
  خداوند در قرآن در آیه ۱۲۲ سوره توبه : « وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » وظیفه فقها و مراجع دین شناسی را در بیان احکام و اعتقادات دین الهی و هشدار به مسلمانان نسبت به عدول از این احکام و اعتقادات تعیین کرده و منحصر ساخته است.
  دانش ناچیز بشر به حقایق جهان هستی در مقایسه علم فراگیر و بی کران خداوند به همه ی حقایق این جهان ؛ بحکم قرآن به بشر حتی به پیامبران حق نمی دهد که بجای خداوند برای دین او از ذهن محدود خود احکام و اعتقادات ابتکار کنند.

 • چگونه با نماز و کمک خداوند از گزند هر بلا و آفتی در امان بمانیم؟
  ---
  اگر بشر در نمازهای واجب رورزانه که بحکم قرآنی خداوند انجام می دهد ؛ تنها محتوای قول و قرارها وتعهداتی را که در این نمازها به خداوند می دهد درک کند و به این قول و قرارها و تعهدات سرشت نشین ، با ایمان به عظمت خداوند جهان آفرینش ، همیشه پایبند باشد ؛ بنا بر وعده هایی که خداوند به بشر در قرآن داده است این آفریده عاقل در طول زندگی خود با لطف خداوند از هر بلا و آفت تباه کننده ای در أمان و مصون خواهد ماند و خداوند بی تردید تا آخر عمر این آفریده ی عاقل با لطف خود زندگی عزتمندانه ی با آرامش و اسایش و بی هیچ دغدغه ی سنگین برای او فراهم خواهد ساخت.
  یادمان نرود که شرط تحقق وعده ی چنین زندگی عزتمندانه ای برای بشر ؛ ایمان او به عظمت آشکار خداوند در جهان آفرینش همراه بادرک خواندنیهای نماز و پایبندی در رفتار و گفتار و پندار به این خواندنیهای سرشت نشین انکار ناپذیر است.

 • خطرناک ترین ترفندهای دین فروشان مذهب فروش را بشناسید!!!
  ---
  مقید کردن تفسیر و تاویل نقش حیاتی و سرنوشت ساز تبلیغی و آموزشی احکام و اعتقادات شناختهای محکم و مفصل فرهنگ دین داری قرآنی به تعداد افراد غیر موجود که بحکم خداوند در قرآن بشر اند و به زمان و مکان و دانش و توان محدود ؛ مقید هستند دکانی است که دین فروشان مذهب فروش برای ترویج کاسبی حرام من در آوردی پروری و خرافه گستری و تحریف احکام و اعتقادات قرآن و ابتکار احکام و اعتقادات انحرافی و ترویج جعلیات متضاد با قرآن و عقل بنفع کاسبی حرام خود و بنفع دشمنان بیگانه باز کرده اند.
  این دین فروشان مذهب فروش با این کاسبی حرام اذهان توده های مردم متدین نا آگاه را برای گمراه کردن و سرکیسه کردن و دوشیدن آنان در راستای تامین منافع حرام خود و تامین و تضمین اهداف پلید اربابان بیگانه ی خویش قبضه می کنند.
  این شیادان برای این که بتوانند با ترفندها و نیرنگهای شیطانی خود اذهان توده های مردم متدین را بنفع تفرقه افکنیها و فتنه انگیزیهای دشمنان دین و مذهب قبضه کنند ؛ مذبوحانه تلاش می کنند پیوسته من در آوردیها و خرافات و جعلیات غیر قابل اثبات متضاد با محکمات مفصل قرآن را بنام اهل بیت مظلوم پیامبر ترویج کنند.