خرید کتاب‌های درسی دهم انسانی از تلکتاب

کتاب‌های دهم انسانی از کتاب‌های عمومی و کتاب‌های تخصصی تشکیل شده است. در‌واقع همه دانش آموزان به خوبی به مقوله دروس عمومی و دروس تخصصی آشنایی کافی را دارند. اما با این حال در این مطلب ما به توضیح مختصری درباره تعریف دروس عمومی و دروس تخصصی خواهیم پرداخت. بهترین منابع کتاب‌های دهم انسانی شامل کتاب‌های آموزش محور و تست محور می شود. برای موفقیت در آزمون های کنکور پیشنهاد می‌شود که از تمامی منابع مرتبط با مقطع دهم استفاده شود. به‌خصوص آن دسته از افرادی که تمایل به شرکت در رشته‌های علوم انسانی را دارند، باید از این نظر اطلاعات بسیار بالایی داشته باشند. در ادامه با معرفی کتاب‌های درسی رشته علوم انسانی و همچنین نحوه خرید کتاب‌ درسی دهم انسانی از تلکتاب با ما تا انتها همراه باشید.

معرفی کتاب‌های درسی دهم انسانی

همانطور که در مقدمه به آن اشاره شد، کتاب‌های درسی دهم انسانی که در دوره دوم دبیرستان تدریس می‌شود، شامل دروس عمومی و دروس تخصصی است.

دروس عمومی دهم انسانی

دروس عمومی در تمامی رشته‌ها مشترک است. یعنی تمامی داوطلبان آزمون‌های دانشگاه آزاد و سراسری برای شرکت در این آزمون‌ها حتماً باید دروس عمومی را فرا بگیرند. در نتیجه به این دروس، دروس عمومی گفته می‌شود. از جمله این دروس می‌توان به زبان انگلیسی، عربی، دین و زندگی و همچنین ادبیات فارسی اشاره کرد.

دروس تخصصی دهم انسانی

دروس تخصصی کاملاً خلاف جهت دروس عمومی حرکت می‌کند. در‌واقع به دروس اختصاصی و مرتبط با فقط رشته علوم انسانی می‌پردازد. از جمله دروس تخصصی رشته علوم انسانی می‌توان به واحدهایی مانند ریاضی، علوم و فنون ادبی، اقتصاد، جامعه شناسی، فلسفه، منطق، روانشناسی، تاریخ و جغرافیا اشاره کرد. لازم به ذکر است که از میان این واحدها، چندتایی از آن‌ها برای رشته علوم انسانی در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم مشترک بوده و تدریس می‌شود.

اهمیت کتاب‌های درسی دهم انسانی در کنکور

اهمیت مطالعه کتاب‌های درسی دهم انسانی در آزمون‌های دانشگاه‌های سراسری و آزاد به‌قدری است که بدون استثناء از هر درس عمومی و تخصصی چندین نمونه در آزمون‌های سال‌های قبل آورده شده است. پس به سادگی از کنار مطالب کتاب‌های درسی دهم انسانی عبور نکنید. سعی کنید مطالعه دقیق‌تری بر روی جزئیات و مفاهیم کتاب داشته باشید. حتی برای درک بهتر از کتاب‌های کمک درسی استفاده کنید. کتاب‌هایی که آموزش محور و تست محور هستند. مطالعه دروس اصلی در کنار منابع کنکور بسیار در میزان موفقیت شما در کنکور می‌تواند اثرگذار باشد. برای توضیح بهتر در ارتباط با کتاب‌های آموزش محور یا تست محور می‌توان این چنین بیان کرد. کتاب‌های آموزش محور دربرگیرنده مفاهیم و کلیات کتاب به همراه پرسش های تستی و تشریحی است. توجه داشته باشید درسنامه‌ها فقط مروری بر روی کلیات مفاهیم کتاب شده است و همچنان تأکید ما بیشتر تمرکز بر روی کتاب‌های درسی دهم انسانی است. همچنین کتاب‌های تست محور همانطور که از نامش پیداست شامل تست‌های چهار جوابی به همراه پاسخ‌های تشریحی است که می‌تواند دیدگاه بهتری از مفاهیم را به دانش آموز منتقل کند.

اهمیت کتاب‌های درسی دهم انسانی از نظر سازمان سنجش

طبق گفته سازمان سنجش، هیچ منبعی جامع‌تر از کتاب‌های درسی برای شرکت در کنکور نیست. البته این بدین معنا نیست که از منابع دیگر کمک نگیرید. بلکه بدین معناست که تمرکز بیشتری روی کلیات مفاهیم کتاب‌های درسی به‌خصوص کتاب‌های درسی دهم انسانی داشته باشید. در این میان کتاب‌های درسی پایه دهم به عنوان مطالعه آغازین دانش آموز برای کنکور می‌تواند بسیار موثر باشد. بنابراین عاقلانه آن است که دروس دهم انسانی با تمرکز و دقت بیشتری خوانده شود. بدین ترتیب پس از خواندن هر درس می‌توانید با استفاده از کتاب‌های تست زنی دانش خود را بسنجید. نقطه ضعف‌های خود را برطرف کنید و نقاط مثبت خود را ارتقاء بخشید. استفاده از کتاب‌های آموزش محور و تست محور به عنوان مکمل درسی پیشنهاد می‌شود.

چند درصد از سوالات کنکور از مقطع پایه دهم انسانی است؟

با بررسی محتویات آزمون‌های سال‌های اخیر، این چنین برآورد شده است که نمونه سؤالات بر اساس مفاهیم پایه دهم، یازدهم و دوازدهم طرح‌ریزی می‌شود. در نتیجه از همان ابتدا بیس اولیه مطالعه خود را که همان پایه دهم است، بایستی قوی شود. همانطور که در مقدمه به آن اشاره شد، دروس عمومی در میان تمامی رشته‌ها مشترک است. در نتیجه تمامی دانش آموزان باید مفاهیم تمامی دروس عمومی را از آغاز به شکل صحیحی بیاموزند. مطالعه دروس تخصصی هم برای دانش آموزان دهم انسانی، جایگاه مختص به خود را دارد. ریز شدن در جزئیات و مطالعه دقیق، در‌واقع شانس موفقیت در کنکور را برایتان بالا می‌برد. با توجه به تعداد بالای سوالات طراحی شده در آزمون اصلی به درستی نمی‌توان گفت که چند درصد از سوالات کنکور از مقطع پایه دهم انسانی است. اما تا آنجایی که ما میدانیم و مشاوران تحصیلی تاکید داشته‌اند، مطالعه هر سه پایه از اهمیت بسیاری برخوردار است. این بدین معناست که دروس پایه دهم انسانی برایتان بی‌اهمیت یا کمرنگ نباشد. چه بسا دیده شده بسیاری از نمونه سوالات در آزمون اصلی از دروس دهم انسانی آمده است. در نتیجه تا می‌توانید دایره مطالعه خود را افزایش دهید و در کنار آن از کتاب‌ها و منابع جامع کنکور بهره‌مند شوید.

 

نحوه خرید کتاب‌های درسی دهم انسانی

دانش آموزان عزیز می‌توانند برای خرید کتاب‌های درسی دهم انسانی به سایت معتبر تلکتاب مراجعه نمایند. سایت تلکتاب به عنوان اصلی‌ترین مرجع فروش کتاب‌های درسی و کمک درسی از جمله سایت‌های معتبری است که تنها با ثبت سفارش می‌توانید کتاب‌های مورد نظرتان را در اسرع وقت دریافت نمایید. ثبت سفارش آسان، ارسال رایگان و همچنین خرید کتاب با بهترین قیمت بازار از جمله مزایای سایت معتبر تلکتاب است.

جمع‌بندی

در این محتوا به اهمیت مطالعه و خرید کتاب‌های درسی دهم انسانی پرداخته شد. همچنین توضیح داده شد که مطالعه دروس عمومی و همچنین مطالعه دروس تخصصی برای گروه‌های انسانی تا چه اندازی‌ای برای موفقیت در کنکور مفید است. از نظر مشاوران تحصیلی، تنها عامل موثر برای شرکت در کنکور و بالا رفتن شانس موفقیت در آن مطالعه دقیق کتاب‌های درسی در کنار کتاب‌های کمک درسی است. پس سعی کنید از همان ابتدا با مطالعه و خرید کتاب‌های درسی دهم پایه خود را قوی‌تر کنید. برای خرید و سفارش کتاب به صورت مستقیم، تلکتاب در کنار شماست