سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

سردار «قاسم سلیمانی» به شهادت رسید؛ کسی که ۴۰ سال لباس رزم بر تن داشت. او زاده ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در روستای کوچک «قنات‌ملک» در شهرستان «رابر» از استان کرمان بود. سلیمانی پیش از انقلاب پیمانکار سازمان آب بود و سال ۱۳۵۵ به انقلابیون مسلمان پیوست.
او پس از انقلاب عضو سپاه شد و با حمله عراق به ایران، آموزش گردان‌هایی را در کرمان برعهده داشت. رفتن او به سوسنگرد به‌عنوان فرمانده يک گروهان، آغاز حضور او در جبهه‌های جنگ علیه عراق شد. او یکی از مهم‌ترین فرمانده‌های سپاه در جنگ بود و در عملیات‌های مهمی چون فتح فاو نقش داشته است. سلیمانی فرماندهی «لشکر ۴۱ ثارالله» را بر عهده داشت؛ لشکری که خود از بنیان‌گذاران آن بود. این لشکر در عملیات‌های مهمی نقش‌آفرینی داشت؛ در آزادسازی شهرهای خرمشهر، مهران، شوش و غیره.
با پایان جنگ، او با «لشکر ۴۱ ثارالله» به کرمان بازگشت و مسئول مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در مرز شرقی شد. سال ۱۳۷۶ هم‌زمان با اوج‌گیری قدرت طالبان در افغانستان، سلیمانی به فرماندهی نیروی قدس سپاه منصوب شد. درگیری با نیروهای تندرو در افغانستان و عراق، سلیمانی را به یک چهره معروف تبدیل کرد.
مبارزه او با نیروهای «داعش» در عراق و سوریه باعث شد تا سلیمانی تبدیل به چهره‌‌ای جهانی شود. او همیشه از نظر آمریکا یک خطر به حساب می‌آمد و این را هم بارها به صورت علنی گفته بودند. ترور سردار قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکا، در ۱۳ دی‌ماه امسال و در خاک عراق انجام شد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

ماجرای رد صلاحیت شهید قاسم سلیمانی از گزینش سپاه

سردار غلامرضا کرمی قائم‌مقام شهید قاسم سلیمانی در لشکر۴۱ ثارالله کرمان همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی جزئیات جلسه‌ای که منجر به رد صلاحیت حاج قاسم از گزینش سپاه شد را تشریح کرده است.
محسن
توسط محسن

انتشار برای اولین بار | فیلم کامل حضور حاج قاسم در خط مقدم

سال گذشته فیلمی از همراهی شهید «اصغر پاشاپور» با سردار سلیمانی در صحنه نبرد با تکفیری‌ها در سوریه پخش شد که خبرگزاری تسنیم برای اولین‌بار فیلم کامل آن را منتشر می‌کند.
محسن
توسط محسن

قهرمان زندگیت کیه؟

عکس العمل جالب مردم
محسن
توسط محسن

کربلایی حسین طاهری | سردار سلام سرباز علمدار سلام

سوگ داغ بغداد اولین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی | ۱۳ دی ماه ۱۳۹۹
محسن
توسط محسن

کربلایی حسین طاهری | سردار سلام سرباز علمدار سلام

فیلم داستانی سرباز

بعضی‌ها بوی معنویت می‌دهند انگار انتها ندارد نگاه معنویشان به عالم. محدودیتی در راه جهاد نمی‌بینند، همان‌هایی که هیچوقت مسیر جهاد و شهادت را خالی نمی‌بینند و یا بهتر، این مسیر را خالی نمی‌گذارند. همان‌هایی که مهر باطل زدند بر اینکه نسل فداکاران دفاع مقدس تمام شده است. اگر شهدای دفاع مقدس را داریم...
محسن
توسط محسن

کربلایی حسین طاهری | وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد

مداحی حماسی حسین طاهری در حضور رهبر انقلاب و سردار قاآنی پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی
محسن
توسط محسن

حاج میثم مطیعی | دنیا باید اثر خون سردارو بفهمه

دنیا باید اثر خون سردارو بفهمه (زمینه) بانوای: #حاج‌میثم‌مطیعی ویژه اولین سالگرد شهادت حاج #قاسم_سلیمانی
محسن
توسط محسن

حاج میثم مطیعی | دنیا باید اثر خون سردارو بفهمه

حاج محمود کریمی | فنا فی‌الله شد اما بقا دارد سلیمانی

مداحی حاج محمود کریمی شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) هیأت رایة العباس (ع)
محسن
توسط محسن

حاج محمود کریمی | فنا فی‌الله شد اما بقا دارد سلیمانی

حاج محمود کریمی | یادت بخیر با گریه‌هات

یادت بخیر با گریه‌هات باشونه‌های لرزونت روضه خانگی، بیت معظم سردار دلها شب هفتم #محرم الحرام ١٤٤٢-۱۳۹۹
محسن
توسط محسن