مستند کرار - روایت زندگی و شهادت یکی از شهدای مدافع حرم حضرت زینب


زمانی که تروریست های تکفیری و در رأس آنها داعش و النصره به سوریه حمله کردند کسی باور نمی کرد این گروه های تروریست ولی به ظاهر اسلامی، نه تنها قصد تخریب زیرساخت های این کشور را داشته باشند بلکه هدفشان نابودی اسناد تاریخی و آثار و ابنیه اسلامی و مقدسه نیز باشد.

تخریب بقاع متبرکه ای همچون آرامگاه حجر بن عدی صحابی با وفای امیرالمومنین علی(ع) و دیگر مقابر مقدس برای مسلمانان، سوزاندن کتاب های تاریخی و خطی، از بین بردن آثار تاریخ خاصه ابنیه اسلامی و به یادگار مانده از دوره های مختلف و هزاران جنایت دیگر در کنار کودک کشی و قتل بیگناهان، ثمره این تجاوز آشکار است که با حمایت غربی ها و در رأس آنها آمریکا صورت می گیرد.

در این بین تهاجم تکفیری ها به حرم مطهر حضرت زینب(س) در دمشق نماد وحشی گری و ضد اسلامی بودن حرکت آنهاست چه اینکه این بارگاه نورانی نه تنها ملجأ و پناه شیعیان، بلکه مکانی مقدس برای همه سوری ها و مسلمانانی است که اندیشه های افراطی ندارند.

گروهی از جوانان و رزمندگان اسلام از گروه هایی همچون حزب الله و همچنین از سایر کشورها، دفاع از این حرم شریف را در جریان تهاجمات چند ساله اخیر علیه سوریه بر عهده گرفته اند تا مسلمانان شاهد تخریب یکی دیگر از مراقد شریف نباشند.

مستند «کرار» در رابطه با زندگی یکی از شهدای مدافع حرم از حزب الله لبنان است که در درگیری با تروریست های تکفیری به شهادت رسیده است.

کرار در اصل با نام مستعار نظامی شهید مهدی یاغی فعالیت می کرد؛ مصاحبه با پدر و مادر و همچنین دوستان همرزم شهید و بخش هایی از وصیت نامه تصویری شهید، از جمله قسمت های مختلف این مستند به شمار می روند


+ 
28

- 
1

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)