چرا ظهور امام زمان (عج) با این همه دعا و تضرع مردم به وقوع نمی پیوندد؟


گزیده ای از بیانات حجت الاسلام روح الله مختاری


+ 
25

- 
1

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • چرا برای حقایق و ارزشهای قرآنی و عقلی بندرت طرفدار می یابیم؟؟؟!!!
  ---
  ببینید چقدر دین خدا و قرآن و ارزشهای حیات بخش قرآن را با رفتار قرآن ستیز خودمان نزد مردم منفور ساخته ایم که اگر نظری در باره ی ضرورت توجه به این ارزشها در رسانه های همگانی نوشته و منتشر شود اکثریت عکس العمل خاموش کاربران روی چنین نظری بدون داشتن آگاهی به حقایق این ارزشها متاسفانه همین تیکهای منفی است!!!
  خواستگاه این پدیده شوم یا از بی حالی اکثریت متدینان در رجوع به رسانه های همگانی و اظهار نظر علمی روی نوشته های به اصطلاح دینی و مذهبی این رسانه ها است یا از نادانی آنان به حقایق قرآنی و عقلی نشأت می گیرد.
  اکثریت این متدینان بی حال با جهل به حقایق اصیل قرآنی و عقلی سرنوشت ساز دین و مذهب و با غفلت از این حقایق نیاز حیاتی زندگی خود به ارزشهای حیات بخش دین اصیل خداوند را با چیزهایی پوچ و بی پایه ی ساخته و پرداخته تخیلات بشر و متضاد با حد و مرزهای شناختهای فرهنگ دین داری قرآنی و عقلی و فاقد هر گونه رشته ی خویشاوندی قرآنی و عقلی به دین و مذهب جبران و پر می کنند.
  این اکثریت غافل از این که این گونه جبران کردن نزد خداوند قرآن و عقل پشیزی ارزش ندارد ؛ سر انجام در قیامت بخاطر دلبستگی به این مظاهر پوچ بنام دین و مذهب با عذاب ابدی الهی گریز ناپذیر رو به رو خواهند شد .
  انسانهای متدین پرهیز کار آگاه به دین و مذهب بخاطر رواج فرهنگ علم ستیز و قرآن گریز منفی و مخرب دین داری و مذهب داری تحریف شده نزد اکثریت مردم باید همیشه تا دم مرگ غم و افسوس بخورند ؛ زیرا می بینند هر مجاهدتی از جانب آنان برای تصحیح چنین وضعیت فاجعه بار دینی و مذهبی بخاطر موانع فراوان جعلی که دشمنان و دین فروشان مذهب فروش ایجاد می کنند نقش بر آب می شود .
  منشأ دوم پدیده شوم رواج فرهنگ علم ستیز مذکور ، جهل اکثریت کاربران این رسانه ها به ارزشهای قرآنی و عقلی است که به ندرت می یابیم دین شناس دلسوز با غیرتی را تا در باره ی این جهل تحریفگر بصورت علنی نزد مردم دین دوست به تجزیه و تحلیل علمی قرآنی و عقلی بپردازد و علت این جهل را ریشه یابی کند و با بسیج هم مسلکان خود برای زدایش سایه ی سنگین آن از دین و مذهب همت بگمارد.
  افسوس که اکثریت غافل دین شناسان ما بیشتر زندگی خود را به کسب شهرتهای پوچ و در آمدهای فانی این دنیای زود گذر با تامین آذوقه هایی با جاذبه های قرآن ستیز و خرد گریز بنام دین و مذهب برای اکثریت نا آگاه مردم سپری می کنند.
  این اکثریت باغ پر عطر گل حقایق و ارزشهای خرد گرا و حیات بخش قرآنی و عقلی را غریبانه به پای آز دین فروشان و مذهب فروش دنیا پرست قربانی می کنند.
  اقلیت دین شناسانی که به عمق فاجعه ی قرآن ستیزی و خرد گریزی اکثریت هم مسلکان خود و اکثریت مردم آگاه اند متاسفانه وظیفه ی الهی آگاه سازی اکثریت مردم را به حقایق حیات بخش قرآنی و عقلی به دست اکثریت کاسبان دین فروشی و مذهب در بست رها کرده اند.
  افسوس که این اقلیت از دین شناسان با غفلت از عاقبت شوم اخروی چنین موضع منفی که نسبت به قرآن و عقل گرفته اند مهر خاموشی همیشگی بر لب زده و در تضاد با وظیفه ی حیاتی و سرنوشت ساز امر به معروف و نهی از منکر گوشه نشینی را بخاطر چند روز زندگی فانی بر ورود به میدان مجاهدت عالمانه در دفاع از قرآن و عقل ترجیح داده اند.
  این اقلیت با غفلت از حکم خانمان بر افکن خداوند نسبت به گوشه نشینی و خاموشی در مقابل لوث و بدنام شدن دین اصیل خداوند و مذهب توحیدی تشیع علوی ؛ چند روز زندگی فانی تباه کننده را بجای عمل و مجاهدت علمی خدا پسندانه در دفاع از اقرآن و عقل غافلانه شیرین به جان خریده و به داشتن چنین زندگی شیطان پسند سرنوشت سوز سخت دل بسته اند.

 • خود ستایی و دیگر نکوهی با ذکر نام شیوه و عادت پارسایان نیست
  ---
  « الَّذِينَ يَجْتَنِبُونَ كَبَائِرَ الْإِثْمِ وَالْفَوَاحِشَ إِلَّا اللَّمَمَ إِنَّ رَبَّكَ وَاسِعُ الْمَغْفِرَةِ هُوَ أَعْلَمُ بِكُمْ إِذْ أَنْشَأَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَإِذْ أَنْتُمْ أَجِنَّةٌ فِي بُطُونِ أُمَّهَاتِكُمْ فَلَا تُزَكُّوا أَنْفُسَكُمْ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنِ اتَّقَى » ﴿ آیه ۳۲ سوره نجم ﴾
  و « يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسَى أَنْ يَكُونُوا خَيْرًا مِنْهُمْ وَلَا نِسَاءٌ مِنْ نِسَاءٍ عَسَى أَنْ يَكُنَّ خَيْرًا مِنْهُنَّ وَلَا تَلْمِزُوا أَنْفُسَكُمْ وَلَا تَنَابَزُوا بِالْأَلْقَابِ بِئْسَ الِاسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإِيمَانِ وَمَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولَئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ » ﴿ آیه ۱۱ سوره حجرات ﴾.
  سوای حکم وحی اصیل بی خدشه ی الهی که در آیات قرآنی محکم و مفصل فوق در باره ی خود ستایی و دیگر نکوهی آمده است ، اگر به حکم عقل به شیوه ی اخلاقی بشر در سخن آشکار و بی کنایه در باره ی اشخاص خود و در باره ی اشخاص دیگران تأمل کنیم بسادگی درک می کنیم خود ستایی و دیگر نکوهی دو شیوه ی نا پسند اند که شایسته و معقول نیست بشر پارسا در سیر تکامل دینی و اخلاقی ، خود به ذکر مناقب یعنی نیکیها بنام خود و بنام اشخاص بستگان خویش و به ذکر مثالب یعنی بدیها بنام شخص دیگر و بنام بستگان او بپردازد.
  اصل قرآنی و عقلی فوق اقتضا می کند الگوهای دین داری اخلاق گرا پیش از صحه گذاشتن بر انبوه مناقب و مثالب که با ذکر نام از زبان پارسایان بنفع خود و بستگان و بضرر دیگری و بستگان او از شخص پارسا نقل می شوند با وجود آیات قرآنی فوق، بجز آن چه که در مقام قضاوت و مقاضات حضوری برای اثبات ظلم و مظلومیت با اسناد معتبر و غیر قابل انکار بتایید داوران و قضات می رسد ، در باره صحت صدور چنین شیوه ای از پارسایان که بگونه ای آشکار منافی دین و اخلاق است ، به تأمل عمیق و تردید عقلی بی طرفانه در باره ی صحت صدور این شیوه از آنان بپردازند و نیز به پرهیز صادقانه ی خدا پسندانه از ترویج چنین شیوه ای پایبند باشند.
  با توضیحی که در این نوشته داده شد چگونه می شود باور کرد ترویج مناقب و مثالب با ذکر نام افراد شیوه ای بوده که ، والعیاذ بالله ، ائمه هدایت از اهل بیت پیامبر علیهم صلوات الله اجمعین ، بر خلاف خواست خداوند و در تضاد با حکم عقل از آن پیروی می کرده اند؟؟؟!!!

 • آن چیست که به دین داری ما بها و ارزش خدا پسندانه می بخشد؟
  ---
  آگاهی به ویژگیهای الهی قرآن مجید در خود قرآن و شناخت حد و مرزها و بایدها و نبایدها و نویدها و هشدارهای سرشت نشین ساده و رسا و قابل درک این کتاب آسمانی هدایت در زمینه ی چگونگی اعتقاد گزینی بنام دین و مذهب ؛ به قدر و منزلت و اهمیت بی مانند قرآن نزد بشر تجلی و تجسم می بخشد و پایبندی و عمل به این آگاهی ، دین داری و مذهب داری بشر را از هرگونه انحراف و کج روی مصون نگه می دارد.
  اصل فوق آشکار می سازد که تحقق بخشیدن به آگاهی و شناخت مذکور در هر جامعه اسلامی برای احراز مؤکد مصونیت از هر انحراف و کج روی در دین داری و مذهب داری باید مهم ترین و اولویت اول و ظیفه ی دین شناسان وفا دار به دین و مراکز و متولیان آموزش و تبلیغ احکام و اعتقادات دین و مذهب باشد.
  نبود این آگاهی به حکم خداوند در نویدها و هشدارهای فراوان قرآن یک عمر تلاش بشر را برای دین داری و مذهب داری که هدف آن جلب رضایت خداوند است بی ثمر و زیان بار و تباه ونابود می کند و بشر فاقد این آگاهی را که همیشه در دست رس او بوده در قیامت در معرض بازخواست و مجازات سخت الهی قرار می دهد.

 • رفتارهای من در آوردی بنام دین و مذهب با کدام دلیل قاطع تجویز می شوند؟؟؟!!!
  ---
  چرا و باچه دلیل انکار نا پذیر بی خدشه از دو منبع اساسی خدا داده ی شناخت درست از نا درست مسائل دین و مذهب یعنی قرآن و عقل ما شیعیان اصرار می ورزیم که باید به رفتارها و اعتقادهایی که خود بنام دین و مذهب ابتکار کرده ایم بمانند واجبات الهی پایبند باشیم و به هشدارهای فراوان قرآن که ما را از کج روی بنام دین و مذهب بر حذر می دارند با گریز از تحقیق و تفحص قرآنی و عقلی هیچ ترتیب اثر ندهیم؟؟؟!!!
  آیا چنین اصراری ما را به یاد منحرفان یهود که با دخالت در دین خدا خود را امت برگزیده و محبوب خداوند قلمداد می کردند نمی اندازد؟؟؟!!!
  با کدام دلیل از قرآن و عقل مدعیان پیروی از ادیان و مذاهب و طوایف بشری بدون در یافت تزکیه از خداوند با ادعای محبوب خداوند بودن جرئت می کنند خود را تزکیه شده ی خداوند معرفی کنند و هرچه را که به دلبخواه خویش می پسندند با تاویل و تفسیر به رأی و در تضاد با وحی صریح خداوند و در تضاد با احکام عقل سلیم با خود خدا پنداری بی بیم و هراس به دین خدا بیافزایند؟؟؟!!!
  دین شناسان ما این طرز دین داری و مذهب داری را که اکثریت ما با سکوت و مدا را و تشویق آنان اجرا می کنیم با کدام محک و ملاکهای و معیارهای قرآنی و عقلی محکم و متین و بی خدشه ارزیابی کرده اند که بتوانند فردای قیامت از آن در محضر خداوند حسابگر دفاع کنند و پاسخگوی تجویز آن به مردم باشند و خود را از پیگرد کیفری و مجازات الهی حتمی نجات بدهند؟؟؟!!!
  چرا هیچ دین شناس پرهیز کار و فا دار به دین قرآنی خرد گرای خداوند در تجویز و تشویق من در آوردیها بنام دین و مذهب سراغ حکم شرعی قاطع قرآن و عقل نمی رود؟؟؟!!!
  آیا باور کردنی است سنت وسیرت معتبر و بی خدشه ی پیامبر و اهل بیت آن حضرت ، خدای نکرده ، در آموزه هایی رفتارهای متضاد و متعارض با مسلمات محکم و مفصل قرآن را در تضاد با اصول علمی متین عقل از ما خواسته اند؟؟؟!!!
  سکوت مطلق و خرد گریز دین شناسان بر این طرز آشفته ی دین داری و مذهب داری مخدوش اکثریت پیروان مذهب که در تضاد آشکار با مسلمات قرآنی و عقلی است بس فاجعه بار است که شاید زمین و آسمانها هرگز نتوانند بار سنگین این فاجعه و پیامدهای این بار را تحمل کنند.
  وحی الهی و عقل ؛ بزرگ ترین امانت بی مانند سنگین خداوند اند که زمین و آسمانها از پذیرفتن نگه داری آنها نزد خود ، خود داری کرده لی بشر آنها را پذیرفته و بعلت جهل به اهمیت بی مانند آنها ظلم بی نهایت بزرگ به خود روا داشته است.

 • علت بی توجهی دین شناسان به ضرورت ساماندهی شناختهای قرآن چیست؟
  ---
  شناختهای قرآن مانند: خدا شناسی ، وحی شناسی ، دین شناسی ، پیامبر شناسی ، امام شناسی ، انسان شناسی ، شیطان شناسی ، بهشت شناسی ، دوزخ شناسی ، رفتار شناسی و پاداش و مجازات شناسی رفتارها با کمک حد و مرزها و بایدها و نبایدها و نویدها و هشدارهای هر شناخت و احکام و اعتقادات قرآنی وابسته به آن شناخت حیاتی ترین و سرنوشت ساز ترین نیاز دین داری و مذهب داری بشر را تشکیل می دهند و جهت گیری درست و نا درست دین داری مردم را از زبان وحی الهی بی خدشه و تحریف ناپذیر در قرآن که با تعهد خداوند از هرگونه تحریف مصون مانده با سخن رسا و گویا و سرشت نشین و اثبات پذیر مشخص می سازند.
  با توجه به این که آیات محکم و مفصل هر یک از شناختهای قرآنی مذکور در سر تا سر قرآن پراکنده اند ضرورت اقتضا می کرده برای ساماندهی قرآنی خدا پسندانه ی دین داری و مذهب داری مردم و مصون نگه داشتن این داری و مذهب داری از هرگونه تحریف و انحراف ؛ آیات هر شناخت جداگانه گرد آوری و طبقه بندی موضوعی می شدند تا دست رسی دین داران به لازمه های هر شناختی برای آگاهی به دین داری درست و نا درست از نظر وحی الهی برای همیشه برای مردم میسر می گردید و در دست رس همیشگی آنان قرار می گرفت و برای گرفتار شدن بشر به خطا و اشتباه و انحراف در دین داری و مذهب داری هیچ بهانه ی منطقی باقی نمی ماند.
  علیرغم این که سالها است ضرورت ساماندهی شناختهای قرآن بگونه ای که گفته شد در رسانه های همگانی مطرح می گردد و حیاتی و سرنوشت ساز بودن این شناختها برای جلو گیری از کج روی مردم در دین داری و مذهب داری خود یاد آوری می شود ؛ ولی مایه ی بسی افسوس است که تا کنون از جانب دین شناسان حد اقل در کشور ما که در آن حکومت دینی نظام اسلامی کشور را مدیریت می کند هیچ بازتاب محسوس و ملموسی نسبت به مسئله ی این ساماندهی دیده نشده است.
  آیات : ﴿ ۱۰۳ تا ۱۰۶ سوره کهف ﴾ تردیدی باقی نمی گذارند که این ساماندهی برای مصون نگه داشتن دین داری و مذهب داری مردم از هرگونه کج روی تا چه اندازه ضروری و حیاتی و سرنوشت ساز و واجب غفلت ناپذیر است.
  این شناختهای قرآنی بگونه ای تردید نا پذیر آشکار می سازند بشر أعم از مقرب و غیر مقرب با دانش ناچیز خود هیچ اجازه ی دخل و تصرف در احکام و اعتقادات قرآنی را ندارد چنانکه نیز حق ندارد هیچ حکم و اعتقادی را بنام دین و مذهب با این دانش ناچیز ابتکار کند: ﴿ آیات ۴۴ تا ۵۱ سوره حاقه ﴾ و ﴿ آیات ۱۵ تا ۱۷ سوره یونس ﴾.

 • تشکر

 • فرهیختگان دانشمند متدین عوام زده؟؟؟!!!
  ---
  اگر یک آمار علمی تحلیلی از نظر فرهیختگان دانشمند متدین مسلمان ما ایرانیان در باره ی باورهای رایج بنام دین و مذهب در جامعه با مقایسه ی این نظرها با حد و مرزها و بایدها و نبایدها و نویدها و هشدارهای شناختهای فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی به دست بیاوریم شاید شگفت آور و اندوه آفرین خواهد بود که این نظرات غالبا روی نا آگاهی به شناختهای قرآنی مذکور و روی عوام زدگی مبتنی باشند.
  این وضعیت غفلت از حقایق سرشت نشین قرآنی برای یک فرد متدین آگاه به این شناختها بویژه در جامعه ای که در سایه نظامی منتسب به دین خدا یعنی اسلام مدیریت می شود تا حد آرزوی مرگ بسیار اسف بار است.
  اگر بنفع دین خدا و مذهب توحیدی اصیل اهل بیت مظلوم پیامبر دانشمندان وفا داری وجود داشته باشند ؛ برای ریشه یابی این وضعیت اسف بار سرنوشت سوز ، که ظاهرا برای دین و مذهب ارزش حقیقی اثر بخش در زندگی قایل نیست ، باید محض رضای خدا و برای حفظ آبروی دینی و مذهبی خود در محضر خداوند و برای فراهم سازی زمینه ی رهایی از عذاب الهی فردای قیامت امروز پیش از فردا به چاره اندیشی صادقانه و جدی و ایجاد راه حل خدا پسندانه برای این وضعیت با نهایت تلاش تا فرصت در این دنیا از دست نرفته و تا رسیدن به نتیجه مطلوب خدا پسندانه سر از پا نشناسند.

 • واقعا چه کسی باعث شد اینهمه دروغ و بی عدالتی در کشور رواج یابد؟ مردم یا .......؟

 • وای برما . که هنوز اندر خم یک کوچه ایم . تا آدم نشیم مشخصه امام زمان نمیاد

 • چون همیشه مردم به کسی رای میدن که پلوش چرب باشه به اصطلاح امروزی خیس مذهب باشه وگرنه علی وامام زمان خشکن به عمروعاص گفتن تو پشت علی نماز میخوندی چرا رفتی سمت معاویه گفت پلو معاویه چرب یعنی جذب می کرد ولی علی نه خشک بود مشکل خیس مذهب ها هستن که اگر امام راببینند بااو وارد جنگ خواهند شد واورا داعشی وخشک مذهب نامیده وگویند ای مهدی فاطمه ما به دین تو نیازی نداریم ازهمان راه که آمدی بازگرد