جلسه کامل هیئت سیار حاج محمود کریمی شب سوم محرم 1399


شب سوم محرم الحرام ١٤٤٢-١٣٩٩
کوچه پس کوچه‌های هفده‌شهریور


+ 
16

- 
0

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • من هم اگه برا هر دقیقه روضه خوانی 30 میلیون پول میگرفتم, نوکر جد و آباد حسین میشدم.
  این آدم تخص شده....
  وای به حال ما, وای به حال ما

 • دوست عزیز البته که خود زنی مضموم است و پسندیده نیست و در فقه ما رد است مگر در آداب شیعه ی انگلیسی باشد که شکر خدا ضد جمهوری اسلامی هم هستند و از سفارت انگلیس حلوا می خوردند اما این را بگویم اگر عزایی می گیریم عزای انسانیت است که هر سال می گیریم تا انسان فراموشکار تلنگری بخورد و گرنه حکمت چنان شهادتی با لب تشنه چه بود
  محض اطلاع امسال کسی را حج نفرستادیم اما هزینه اش صرف خیریه ای نشد

 • با گناه هرگز نمی توان خدا را راضی و پیامبر و اهل بیت را خوشنود نمود
  ---
  من در آوردی پروری و خرافه گستری بنام دین و مذهب از بزرگ ترین گناهان نابخشودنی نزد خداوند به شمار می آیند زیرا دین و مذهب را لوث و بد نام می کنند.
  هرگز نمی توان تحت هیچ عنوانی با چنین گناهانی رضایت خدا را جلب نمود و محال است پیامبر و اهل بیت آن حضرت از این گونه گناهان بزرگ که دین و مذهب را تحریف می کنند خوشنود شوند.
  خدا و پیامبر و ائمه ی اطهار از اهل بیت پیامبر اصرار ورزان بر این گناهان را نفرین می کنند و در قیامت در محضر خداوند از این گونه گنه کاران اعلام بیزاری می کنند.
  باگناهان بزرگ ادعای ملت حسین بودن و و ادعای شیعه ی اهل بیت پیامبر بودن هرگز به اثبات نمی رسد.

 • آیدی مهمان سلام . شما مطالعات دینی داری ؟؟ بزار عزیزم مردم کارشون رو بکنند . دید موسی یک شبانی را به راه الی آخر

 • خود زنی و همیشه بست به عزا داری نشستن شیوه پیامبران و اولیا نیست
  ---
  پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت مطهر آن حضرت (ع) و سایر پیامبران و بندگان مقرب خدا به تبعیت از حکم خداوند هیچ یک حتی در مقابل بزرگ ترین مصیبتهای دنیا و از دست رفتن عزیز ترینها بجز به توکل به خداوند و صبر پیشگی و ادامه مجاهدت در راه حق هرگز به خود زنی و اظهار بی تابی همیشگی و بست یک عمر به عزا نشستن نپرداختند و محال است که چنین شیوه هایی را برخلاف خواست خداوند به پیروان خود سفارش کرده باشند : « وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَكِنْ لَا تَشْعُرُونَ . وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ . الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ . أُولَئِكَ عَلَيْهِمْ صَلَوَاتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَرَحْمَةٌ وَأُولَئِكَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ ﴿ آیات ۱۵۴ تا ۱۵۷ سوره بقره ﴾.
  حضرت یعقوب پیامبر که به زنده بودن فرزند خویش حضرت یوسف از جانب خداوند اطمینان داشت و می دانست که آن فرزند برومند ؛ موعود به پیامبری است برای غیبت این فرزند و دوری از او پیوسته عالمانه دلسوزی می کرد و اشک می ریخت.
  نمی توان با وجود آیات قرآنی فوق چنین رفتاری را از حضرت یعقوب نشانه ی تجویز همیشه بست به عزاداری نشستن و تفنن در عزا داری برای حالتهای شهادت و مرگ و سایر مصیبتها که با اراده و قضای خداوند برای بشر پیش می آیند شناخت و با انواع من در آوردیها بنام دین و مذهب از آن الگو ساخت.
  همه بی تردید با یک حساب سر انگشتی می توانیم دریابیم در صد سود این عزا داریهای من در آوردی برای افراد و اقشار گوناگون که از آن کاسبی می کنند در مقایسه با هیچ سود و بازده ای که نمی توانند برای تبلیغ و ترویج ثمر بخش دین و مذهب داشته باشند ، چه اندازه است.