نماز علمی (برای انهایی که نماز ...)


قسمتی از جنبه های علمی نماز


+ 
19

- 
1
ارسال در 1399/7/26 ساعت 20:25 2020-10-17 20:25:24

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • نماز خدا پسندانه چگونه است؟
  ---
  نماز یکی از مهم ترین پیوندهایی است با اصالت الهی میان خداوند و بنده که یگانه ذات اقدس احدیت او خود دستور ادای آن را داده و شکل و چگونگی رفتارهای بدنی و گفتارهای خواندنی و هدف آن را به پیامبر (ص) وحی نموده و پیامبر این رفتارها و گفتارها را به بشر ابلاغ کرده است.
  نماز در حالی خدا پسندانه می گردد که به قدر شناسی الطاف بی کران پیوسته و بی وقفه ی خداوند در رفتار و گفتار و پندار بشر تجلی و تجسم بخشد.
  این قدر شناسی تنها در حالی در بشر تجلی و تجسم می یابد که این آفریده عاقل بداند در مقابل عظمت بی مانند خداوند آفریدگار جهان هستی چه می کند و معانی آن چه را که در نماز می گوید بادل و جان درک کند و در رفتار ؛ با خدای خود و خویشتن خویش و با دیگران و دیگرها این گفته ها را در رفتار و گفتار و پندار خود عالمانه و با صداقت و ایمان تجلی و تجسم بخشد.
  خداوند این گونه نماز و انجام دهندگان این نماز را در قرآن مجید ستایش کرده است.
  خداوند نمازی را ، که رفتارها و گفتارهای وحیانی آن در رفتار و گفتار و پندار بشر نماز گذار تجلی و تجسم همیشگی نمی یابند، نماز غافلان نامیده و این گونه نماز گزاران را سخت هشدار داده است: « فَوَيْلٌ لِلْمُصَلِّينَ . الَّذِينَ هُمْ عَنْ صَلَاتِهِمْ سَاهُونَ » ﴿ آیات ۴ و ۵ سوره ماعون ﴾.