استاد خاتمی نژاد - جهل ریشه خرافه گرایی


دیدن برنامه های گمراه کننده زشت است.
ریشه سنت کجاست؟
ریشه سیره پیامبر کجاست؟

www.asre-zohur.ir


+ 
6

- 
0

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • مهمان 99/12/14 ساعت 12:39

  بپاسخگوی تباه شدن عبادتهای مردم کیست؟
  ---
  آقای خاتمی نژاد!!! بحکم قرآن هر رفتار و گفتار عمدی آگاهانه بنام عبادت دینی و مذهبی و بنام بندگان مقرب اگر دلیل و اصل و ریشه ی قرآنی آشکار نداشته باشد ؛ عبادت نیست بلکه من در آوردی بشر در دین و مذهب است و اصرار بر اینگونه رفتار و گفتار بنام عبادت ، و توبه نکردن به درگاه خداوند از آن ، چون بشر خود را در تعیین حکم و اعتقاد و نوع عبادت برای دین و مذهب که منحصر به خداوند است بجای خدا قرار می دهد ؛ شرک و سهیم کردن بشر در ویژگی منحصر به خداونداست.
  اینگونه شرک بحکم قرآن عبادت بشر را بی ارزش و تباه و نابود می کند و او را درقیامت دچار عذاب بی پایان الهی بخشش ناپذیر خواهد کرد.
  آگاه سازی همیشگی مرم ، که روزانه و پیوسته به این شرک گرفتار می شوند و با تصور اینکه با این شرک خدا را پرستش می کنند ؛ بلکه همه ی رفتارهای عبادی خود را بحکم قرآن به تباهی می سپارند ، بی تردید مسئولیت همیشگی دین شناسان است که می باید به میان مردم بیایند و پیوسته مردم را با هشدارهای قرآن در این زمینه آگاه سازند.
  اگر دین شناسان بعنوان مهم ترین وظیفه خود همیشه به میان مردم نیایند و مردم را با هشدارهای قرآنی از گرفتار شدن به این گونه شرک که بحکم قرآن تباه کننده ی همه ی عبادتهای بشر است آگاه نسازند ؛ سهم بزرگی از گناه کبیره ی مردم در این زمینه به دوش آنان گذاشته خواهد شد.
  به این آیات محکم و مفصل قرآن توجه کنید:
  1- « وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » ﴿ آیه ۱۲۲ سوره توبه ﴾.
  2- « وَلَقَدْ أُوحِيَ إِلَيْكَ وَإِلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِكَ لَئِنْ أَشْرَكْتَ لَيَحْبَطَنَّ عَمَلُكَ وَلَتَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ » ﴿ آیه ۶۵ سوره زمر ﴾.
  3- « قُلْ هَلْ نُنَبِّئُكُمْ بِالْأَخْسَرِينَ أَعْمَالًا . الَّذِينَ ضَلَّ سَعْيُهُمْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَهُمْ يَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ يُحْسِنُونَ صُنْعًا . أُولَئِكَ الَّذِينَ كَفَرُوا بِآيَاتِ رَبِّهِمْ وَلِقَائِهِ فَحَبِطَتْ أَعْمَالُهُمْ فَلَا نُقِيمُ لَهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَزْنًا. ذَلِكَ جَزَاؤُهُمْ جَهَنَّمُ بِمَا كَفَرُوا وَاتَّخَذُوا آيَاتِي وَرُسُلِي هُزُوًا » ﴿ آیات ۱۰۳ تا ۱۰۶ سوره کهف ﴾ .
  4- « يَا أَيُّهَا النَّاسُ ضُرِبَ مَثَلٌ فَاسْتَمِعُوا لَهُ إِنَّ الَّذِينَ تَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ لَنْ يَخْلُقُوا ذُبَابًا وَلَوِ اجْتَمَعُوا لَهُ وَإِنْ يَسْلُبْهُمُ الذُّبَابُ شَيْئًا لَا يَسْتَنْقِذُوهُ مِنْهُ ضَعُفَ الطَّالِبُ وَالْمَطْلُوبُ » ﴿آیه ۷۳ سوره حج ﴾.
  شایسته و خدا پسندانه بلکه واجب است برای حفظ و مصون نگه داشتن عبادتهای مردم از تباهی و نابودی ؛ مسئله شرک و پیامدهای ناگوار و فاجعه بار دینی و مذهبی آن و نمونه هایی از وردود آن در ادعیه و زیارات و متون مخدوش به جعل و دروغ ؛ در این گونه سخنرانیها در همه ی رسانه های همگانی با استدلال به آیات محکم و مفصل شناختهای فرهنگ اصیل الهی دین داری و مذهب داری قرآنی با یاد آوری هشدارهای فراوان قرآن در این زمینه با کمک اصول متین و بی خدشه ی استدلال عقلی همیشه به مردم گوشزد شود.