زندگی پس از زندگی | فصل دوم | قسمت بیست و هشتم


این قسمت: از جنس یقین
تجربه‌گر : آقای محسن مهاجری

پخش: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت حوالی ساعت ۱۸:۲۵

ویژه برنامه افطار شبکه ۴

هر شب در ماه مبارک رمضان
ساعت پخش: حوالی ۱۸:۲۵
بازپخش روز بعد : حوالی ۱ بامداد و ۱۳:۲۰ ظهر


+ 
12

- 
3

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • دست رسی به حقایق غیر قرآنی پس از مرگ در توان بشر نیست
  ---
  سخن بشر از رخدادهای غیر قرآنی پس از مرگ بیش از آنچه که توسط وحی تحریف نشده ی الهی در قرآن فاش شده است گزافه گویی و سنگ اندازی در چاه است.
  خداوند با این که داشتن توان فاش سازی هر حقیقتی از حقایق فرا طبیعی نهفته را به بشر اعلام کرده : « وَإِنَّا عَلَى أَنْ نُرِيَكَ مَا نَعِدُهُمْ لَقَادِرُونَ » ﴿ آیه ۹۵ سوره مؤمنون ﴾ ؛ ولی هیچ وعده ای نداده است بیش از آنچه که از این حقایق فرا طبیعی را در قرآن فاش کرده است ؛ حقایق بیشتری را به بشر در دنیا فاش خواهد کرد.
  خداوند یگانه دانای مطلق پیگیری حقایق فرا طبیعی نهفته را در خطاب به پیامبر اسلام در قرآن منع کرده و این پیگیری را مسئولیت آفرین اعلام نموده است: « وَلَا تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولَئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا . » ﴿ آیه ۳۶ سوره اسراء ﴾ .
  این منع قرآنی آشکار ؛ تاکید می کند هر گونه پیگیری در باره ی حقایق فراطیعی که در قرآن ثابت نشده اند در توان بشر نیست و بحکم شرع بعلت امکان دخیل شدن القاءات شیطانی در آن حرام است « وَكَذَلِكَ جَعَلْنَا لِكُلِّ نَبِيٍّ عَدُوًّا شَيَاطِينَ الْإِنْسِ وَالْجِنِّ يُوحِي بَعْضُهُمْ إِلَى بَعْضٍ زُخْرُفَ الْقَوْلِ غُرُورًا وَلَوْ شَاءَ رَبُّكَ مَا فَعَلُوهُ فَذَرْهُمْ وَمَا يَفْتَرُونَ . وَلِتَصْغَى إِلَيْهِ أَفْئِدَةُ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ وَلِيَرْضَوْهُ وَلِيَقْتَرِفُوا مَا هُمْ مُقْتَرِفُونَ » ﴿ آیات ۱۱۲ و ۱۱۳ سوره أنعام ﴾.