استاد خاتمی نژاد - روزهای بی قراری ، قسمت بیستم


جهت مشاهده نماهنگ های بیشتر به سایت www.asre-zohur.ir مراجعه نمایید.


+ 
3

- 
0

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • « فَذَكِّرْ بِالْقُرْآنِ مَنْ يَخَافُ وَعِيدِ » ﴿ آیه ۴۵ سوره ق ﴾
  ---
  آقای خاتمی نژاد !!! در گفتارهای خود در پایگاه روشنگری پیرامون موضوع خطیر: « روزهای بی قراری » اگر در باره موضوع خود هیچ دلیل محکم مفصل انکار ناپذیر از شناختها و هشدارهای قرآن و هیچ دلیل عقلی که بتوان آن را با اصول استدلال عقلی به اثبات رساند نداشته باشید ؛ خود را با این گفتارها بی تردید در جایگاه بسیار خطرناک گریز ناپذیر ابدی قرار داده اید که در قیامت هیچ راه نجاتی از آن برای هیچ آفریده ای فراهم نخواهد بود.
  خداوند در شناختهای فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی این حقیقت انکار ناپذیر را بارها به پیامبر اسلام تاکید کرده است که تعیین احکام و اعتقادات دین الهی منحصر به یگانه ذات اقدس او است وپیامبر تنها مبلغ و آموزنده احکام و اعتقادات وحی الهی متجسم در قرآن است.
  خداوند در قرآن با تاکید تبلیغ کمال و تمامیت دین در روز غدیر خم در آخرین حج پیامبر وهشدارهای مکرر قرآن به پیامبر و سایر بشر هشدار داده است با دانش بشری ناچیز خود هرگز حق ندارند برای دین الهی حکم یا اعتقادی را بجای خداونداز خود ابتکار کنند.
  خداوند حجت را بر بشر حتی بر پیامبر در منع افزودن احکام و اعتقادات ابتکاری جدید به دین الهی تا قیامت به اتمام رسانده و در این زمینه هیچ جایی را برای بروز شک و تردید باقی نگذاشته است
  خداوند در قرآن در آیه ۱۲۲ سوره توبه : « وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » وظیفه فقها و مراجع دین شناسی را در بیان احکام و اعتقادات دین الهی و هشدار به مسلمانان نسبت به عدول از این احکام و اعتقادات تعیین کرده و منحصر ساخته است.
  دانش ناچیز بشر به حقایق جهان هستی در مقایسه علم فراگیر و بی کران خداوند به همه ی حقایق این جهان ؛ بحکم قرآن به بشر حتی به پیامبران حق نمی دهد که بجای خداوند برای دین او از ذهن محدود خود احکام و اعتقادات ابتکار کنند.

 • چگونه با نماز و کمک خداوند از گزند هر بلا و آفتی در امان بمانیم؟
  ---
  اگر بشر در نمازهای واجب رورزانه که بحکم قرآنی خداوند انجام می دهد ؛ تنها محتوای قول و قرارها وتعهداتی را که در این نمازها به خداوند می دهد درک کند و به این قول و قرارها و تعهدات سرشت نشین ، با ایمان به عظمت خداوند جهان آفرینش ، همیشه پایبند باشد ؛ بنا بر وعده هایی که خداوند به بشر در قرآن داده است این آفریده عاقل در طول زندگی خود با لطف خداوند از هر بلا و آفت تباه کننده ای در أمان و مصون خواهد ماند و خداوند بی تردید تا آخر عمر این آفریده ی عاقل با لطف خود زندگی عزتمندانه ی با آرامش و اسایش و بی هیچ دغدغه ی سنگین برای او فراهم خواهد ساخت.
  یادمان نرود که شرط تحقق وعده ی چنین زندگی عزتمندانه ای برای بشر ؛ ایمان او به عظمت آشکار خداوند در جهان آفرینش همراه بادرک خواندنیهای نماز و پایبندی در رفتار و گفتار و پندار به این خواندنیهای سرشت نشین انکار ناپذیر است.

 • خیلی خوب دوران آخر الزمان راتوصیف کردی استاد.تشکر