استاد خاتمی نژاد - تشخیص حق از باطل


جهت مشاهده نماهنگ های بیشتر به سایت www.asre-zohur.ir مراجعه نمایید.


+ 
11

- 
0

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • مهم ترین مسئولیت دین شناسان در خدمت به نهضت عاشورا چیست؟
  ---
  مهم ترین مسئله ی خدا پسندانه ای که در توصیه های دین شناسان روی آن می باید تمرکز شود ضرورت تاکید مراجع دین شناسی بر پایبندی سخنوران از خطبا و روضه خوانان و مداحان و شاعران و شعار پردازان به برجسته کردن رسا و گویای اهداف اصیل قرآنی - عقلی انسان ساز نهضت عاشورای حسینی است .
  این مسئولیت اقتضا می کند دین شناسان اقشار مذکور را راهنمایی کنند که با تکیه به سخنان معتبر و موثق دین آموز و عبرت رسان سید الشهدا آبا عبد الله (ع) و یارآن وفادار آن حضرت(س) در طول این نهضت مردم را با فرهنگ اصیل نهضت عاشورای حسینی آگاه سازند .
  این آگاه سازی حتما می باید مردم را در همه ی مراسم و شعایر دینی از ترویج من در آوردیها و خرافات و جعلیات دین زدای فتنه بر انگیز و بد نام کننده ی مذهب که با شناختهای محکم قرآن و عقل تضاد و تعارض آشکار دارند و حیثیت ارزشی مذهب اهل بیت علیهم السلام را لکه دار می کنند پرهیز دهند .
  حرام است و خشم خداوند را بر می انگیزد اگر این نهضت الهی والا با ترویج جعل و دروغ و رفتارهای مخالف شرع و عقل به بازیچه ی کاسبان حرام خور دین فروشی تبدیل شود.
  پیروی از شیطان پلید است با ارتکاب این حرام قطعی به اهداف دشمنان در ایجاد نفرت و دشمنی علیه مذهب و صاحبان و پیروان آن میان مسلمانان جامه عمل پوشانده شود و مذهب تشیع با رفتارها و گفتارهای جاهلان و مغرضان و سودجویان سوژه ی تفرقه افکنی و فتنه برانگیزی دشمنان قرار گیرد.
  دین شناسان مسئولیت خطیر و غفلت ناپدیر آگاه سازی مردم به رهنمودهای شناختهای فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی و مسئولیت آگاه سازی مکرر مرردم به حلال و حرامهای قرآن را همیشه به دوش دارند .
  دین شناسان موظف اند همیشه عالمانه و با الهام گیری از رهنمودها و هشدار های محکم و مفصل قرآن علیه من در آوردیها و خرافات و جعلیات ضد قرآن و عقل که حاصل یک عمر دین داری و مذهب داری و نیکوکاری مردم را بحکم آیات قرآنی 103 تا 106 سوره گهف و آیه ی 65 سوره زمر و آیات قرآنی بسیاری دیگر تباه و نابود می کنند بی أمان مبارزه کنند.
  دین شناسان موظف اند با تکیه به محکمات قرآن و عقل همیشه علیه من در آوردیها و خرافات و جعلیات و علیه مروجان دین فروش این ابزارهای پلید ضد ارزشی افشاگری کنند و مردم متدین مذهبی را از شر این نمادهای شیطانی دین زدا نجات دهند.

 • پنداشتی قرآن گرا درباره موضوع امروز برنامه ی آفتاب شرقی در کانال شبکه یک سیمای ج.ا.ا پیرامون تاثیرهای فرا طبیعی چشم زخم/ پنج شنبه 14/05/1400
  ---
  قرآن وجود توان تاثیر فرا طبیعی در آفریدگان را آشکار نفی می کند
  ---
  تاکید آشکار قرآن بر نفی وجود توان تاثیر گذاری فرا طبیعی نزد پیامبران : ( آیات ۱۸۸ سوره أعراف و ۲۱ سوره جن و آیات 90 تا 93 سوره اسراء ﴾ ؛ ادعای وجود چنین توانی نزد سایر بشر و نزد جانوران بی عقل ادعای محکوم به بطلان است و نسبت چنین ادعایی در احادیث و روایات به پیامبر اسلام (ص) و امامان (ع) از اهل بیت آن حضرت محکوم به جعل و دروغ است .
  بنا بر اصل قرآنی فوق ادعای وجود توان هر تاثیر گذاری فرا طبیعی چشم زخم نزد بشر و جانواران محکوم به بطلان است و تنها تاثیر تخریبی چشم زخم بشر در هم نوعان خود و متعلقات این هم نوعان در تلاش پیوسته ی شخص حسود برای ایذای فیزیکی و زیان رساندن فیزیکی علیه شخص و متعلقات محسود باید تفسیر شود.

 • لشکر گمراه جمل برای خود چه آینده ای درو کرد؟؟؟!!!
  ---
  خداوند یگانه ذات اقدس دانای مطلق جهان هستی در قرآن با هدف پرهیز دادن مؤمنان از پرداختن به مسایل تاریخی تفرقه بر انگیز که هیچ بازده مثبت و سازنده ای برای امت مسلمان ندارند مؤمنان را به خود داری از پرداختن به سرگذشت گذشتگان توصیه می کند و می فرماید: « تِلْكَ أُمَّةٌ قَدْ خَلَتْ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَلَكُمْ مَا كَسَبْتُمْ وَلَا تُسْأَلُونَ عَمَّا كَانُوا يَعْمَلُونَ » ﴿ آیه ۱۳۴ سوره بقره ﴾
  عبرت آموز است که لشکر گمراه جمل با گرد آمدن زیر پرچم باطل یکی از بستگان حسبی پیامبر (ص) با ذهنهایی آکنده از عشق به زرق و برقهای دنیای فانی و بادلهای سیاه آکنده از کینه ها و حسادتهای شیطانی شخصی و خانوادگی و قبیله ای به جنگ مولای متقیان امیر مؤمنان و اسوه ی خدا پرستی حضرت علی بن أبی طالب (ع) رفت.
  این لشکر با خفتی رسوا با اراده ی خداوند عدل مطلق شکست خورد و زیانهای جبران ناپذیری را که آثار شوم آن تاکنون باقی است به امت مسلمان تحمیل نمود و صفحه ی سیاه تاریک و ننگین فراموش نشدنی از رفتار غیر قابل دفاع و خدا ستیز خود در تاریخ صدر اسلام در تضاد با هدف وحدت بخش قرآن و با سر پیچی از فراخوان قرآنی آشکار خداوند: « وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ ...» بنام خود بجای گذاشت .

 • به بولتن نیوز در حاشیه خبر: / حقایقی تازه از جریان برقعی قمی از زبان حسینی ورجانی و فریدونی/ پنج شنبه 14/05/1400
  ---
  دسیسه های پلید یزیدیان زمان ؛ سربازان گم نام دفاع از قرآن خدا را ناامید نمی کند
  ---
  سربازان گم نام که در راه دفاع عالمانه ی قرآنی و عقلی از قرآن خدا جان بر کف و حسین وار بی بیم و بی هراس از توطئه های پست یزیدیان زمان تن خود را با کفن شهادت مزین کرده و آراسته اند با انگ و کنایه های مزورانه و ترفندهای شیطانی یزیدیان از خدا بی خبران دین فروش نیرنگ باز صحنه ی مبارزه علمی علیه من در آوردیها و خرافات و جعلیات را تانیل به آرزوی مقدس شهادت ، با طلب یاری از یگانه ذات اقدس توانای مطلق خداوند هرگز خالی نمی کنند.
  این سربازان گم نام در راه این مبارزه ی خدا پسندانه برای تحقق یافتن آرزوی ملحق شدن به سید الشهدای عاشورای حسینی و یاران شهید و سایر شهدای راه مبارزه ی خدا پسندانه حق علیه باطل و برای رسیدن به یکی از دو پاداش حسنیین الهی و جلب رضایت حضرت حق با بذل دانش قرآنی و عقلی که ذات اقدس او به آنان ارزانی داشته است و با بذل همه ی وجود و موجودی خود در این راه تابناک لحظه شماری می کنند.
  منصفانه محض رضای خدا مقایسه و داوری کنید کدام راه را خداوند دانای مطلق می پسندد و به رهروان کدام راه وعده ی صادق دادن پاداش رحمانی احدی الحسنیین را داده است ؛ آیا راه گمراه ساختن توده های متدینان خدا پرست ناآگاه با من در آوردیها و خرافات و جعلیات و ترفندهای شیطانی دین فروشان بدنام کننده ی دین و مذهب و بد نام کننده ی پیامبر و اهل بیت مظلوم آن حضرت را می پسندد ، یا راه روشنگری قرآنی و عقلی در دفاع از دین قرآنی خدا و مذهب توحیدی اهل بیت مظلوم پیامبر را می پسندد؟؟؟!!!

 • چرا مراجع دین شناسی و مذهب شناسی در مقابل انبوه شبهات دینی و مذهبی سکوت مطلق را بر گزیده اند؟؟؟!!!
  ---
  مراجع دین و مذهب شناسی را چه شده است که جرئت اقدام ضروری همیشگی به انجام وظیفه ی پاسخ به شبهات دینی و مذهبی را از دست داده اند و تودهای مردم دین دار را در مقابل این شبهات بنفع شیطان و پیروان او خلع سلاح کرده اند؟؟؟!!!
  این مراجع که از پول وجوهات شرعی و بیت المال امرار معاش می کنند ؛ سوای روشنگری برای آگاه سازی مردم به روش خداپستدانه ی دین داری و مذهب داری چه وظیقه و چه مسئولیت مهم تری به دوش دارند که بجای پاسخگویی به شبهات روز افزون و جلوگیری از رواج من در آوردیها و خرافات و جعلیات بنام دین و و مذهب ؛ سکوت مطلق مرموز را برگزیده اند و برای روشنگری اذهان مردم با حقایق قرآنی و عقلی هرگز لب نمی گشایند و مردم متدین را بی دفاع رها کرده تا در منجلاب گمراهی غرق شوند .

 • من در آوردیها و خرافات و جعلیات اصالت دینی و مذهبی ندارند و پایبندی به آنها گناه گبیره ی نابخشودنی است
  ---
  مراسم و شعایری که سالانه و تقریبا پیوسته بگونه ای روزانه بنام پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت مظلوم آن حضرت در ایران و برخی از جهان اسلام بنام تشیع با هزینه کردن تریلیونها پول بی بازده با اصرار انجام می گیرند ؛ در دین الهی و قرآن و سنت معتبر اهل بیت پیامبر ، که باید با داده های شناختهای محکم و مفصل قرآن هماهنگ و منسجم باشد ، هیچ ریشه و اصالتی استوار و آشکار قابل دفاع ندارند.
  همه این مراسم و شعایر ابتکار تخیلات ذهن بشر با من در آوردی پروری و خرافه گستری و ترویج جعلیات متضاد با قرآن و عقل توسط طاغوتان و و دشمنان مذهب با کمک شیادان دین فروش در باری برای ربودن و کشتن عامل ظلم ستیزی و مبارزه علیه حاکمان طاغوت خودکامه و علیه دشمنان با سوء استفاده از ناآگاهی پیروان مذهب به اصول قرآنی دین خدا ؛ قرنها پس از رحلت پیامبر به درون مذهب تشیع نفوذ داده شدند.
  این نفوذ بگونه ای فراگیر به مذهب و نوشته های مذهبی سرایت داده شد که هر جا نام تشیع در جهان اسلام بر زبانها آمد موضوعات این نفوذ که برای مذهب و اهل بیت پیامبر بجز بدنامی ندارند بعنوان اصل در مذهب تشیع معرفی گردیدند.
  اگر وفاداران به مکتب توحیدی اهل بیت پیامبر برای زدودن آثار ننگین و فاجعه بار این نفوذ دین زدا از مذهب همت نگمارند و به کتمان حقایق قرآنی مذهب ادامه دهند و از این کتمان به درگاه خدا توبه نکنند بی تردید بحکم قرآن بعلت اصرار بر این کتمان مشمول نفرینهای خدا و پیامبر واهل بیت آن حضرت قرار خواهند گرفت و عذاب الهی در دنیا و آخرت پیوسته دامن گیر همه ی وجود آنان خواهد شد.
  ولایت مداری و مودت پیامبر و اهل بیت آن حضرت هرگز با اصرار بر پایبندی به رفتارها و گفتارهای متضاد با شناختهای فرهنگ الهی اصیل دین دادری قرآنی و عقلی سازگار نیست و بجای آن بنام پیروان چنین رویه ی من در آوردی غلط و وارونه ای ؛ دشمنی با خدا و پیامبر و دشمنی با اهل بیت ثبت خواهد شد.

 • با چه دلیل انکار ناپذیر قرآنی و عقلی الگو گیری دینی و مذهبی از بندگان اعتبار می یابد؟
  ---
  الگو سازی و الگو گیری از هر شخصیتی بنام دین و مذهب که نتوان از او هیچ اثر رفتاری و گفتاری عینی زنده ای به دست آورد در حالی که هیچ امکان دسترسی طبیعی به شخص او وجود ندارد اگر در این زمینه تنها به گذاره های ضد و نقیض تاریخی غیر قابل اثبات تکیه شود بلحاظ علمی بمعنای بازیچه و سوژه ی سوء استفاده قرار دادن این شخصیت است .
  اگر نتوان برای رفتار و گفتار این شخصیت وجود منابع علمی اصیل دینی و مذهبی معتبر به اثبات رساند این الگو سازی و الگو گیری بجز در معرض تمسخر و تحقیر قرار دادن این شخصیت و بر انگیختن انبوه بی شماری از سئوالهای بی پاسخ نسبت به او نزد عقلای بشر هیچ بازده دیگری نمی تواند داشته باشد.
  با وجود فیزیکی اصیل ترین منبع بی خدشه ی دینی و مذهبی خرد پذیر الهی مانند قرآن با ترجمه به زبانهای مختلف در اختیار همگان که داده های شناختهای آن از احکام و اعتقادات تنها قانون اساسی تحریف نشده ی الگو گیری برای شناخت درستی و نادرستی رفتارها و گفتارهای دینی و مذهبی مسلمانان با ابزارهای منطق عقل امکان پذیر است با نادیده گرفتن این تنها منبع اصیل الهی بی خدشه ؛ نمی توان از هیچ شخصیتی که وفات یافته است الگو گیری قابل اثباتی برای رفتارها و گفتارهای دینی و مذهبی درست به دست آورد.
  در ضمن درستی دین داری و مذهب داری منسوب به همه ی مسلمانان اعم از پیامبر (ص) و اهل بیت مطهر آن حضرت (ع) و سایر بندگان با تطابق و هماهنگ و منسجم بودن با احکام و اعتقادات خدشه ناپذیر قرآن که سخنان وحیانی انکار ناپذیر خداوند به پیامبر اند اعتبار می یابد و اشخاص در هر منزلتی که باشند خود شأن اعتبار بخشیدن به سخنان خداوند را ندارند.

 • اکثریت مذهبیون مدعی دین داری به ارزش دین و مذهب آگاه نیستند
  ---
  اکثریت مذهبیون مدعی دین داری ؛ دین و مذهب را با تحقیق و تفحص علمی قرآنی وعقلی نیاموخته اند.
  بنا به روشنگریهای غیر قابل انکار خداوند در قرآن کریم این اکثریت تنها با تقلید از نیاکان و از عادتهای رایج آبا و اجدادی و عوام الناس و از گفتارهای غیر قابل اثبات روضه خوانان و شاعران و مداحان و مدعیان دین شناسی که به شناختهای فرهنگ الهی اصیل دین داری و مذهب داری قرآنی نا آگاهند و یا بنا به هدفهای مرموزی این شناختها را در آموزش و تبلیغ دین و مذهب نادیده می گیرند ؛ بدون تحقیق و تفحص و پرس و جوی لازم علمی بی توجه به عواقب شوم دنیوی و اخروی چنین تقلیدی بویژه در زمینه ی اعتقادات منسوب به دین و مذهب ؛ دین داری و مذهب داری می کنند.
  این اکثریت یک عمر با این رویه ی دین زدای غلط متضاد با رهنمودهای قرآن و متضاد با احکام عقل دین داری و مذهب داری خود را سپری می کنند .
  این اکثریت غافل اند از این که چنین دین داری و مذهب داری بحکم آیات قرآنی 103 تا 106 سوره کهف نزد خداوند حساب گر حساب رس پشیزی ارزش ندارد و آنان را با حکم خداوند به بزرگ ترین زیان و عذاب نابخشودنی ابدی الهی دچار خواهد ساخت .
  این اکثریت غافل اند که این رویه ی سر تا سر غلط راه شیطان برا ی نابود کردن آثار نیک دین داری و مذهب داری آنان را با نفوذ دادن انبوه من در آوردیها و خرافات و جعلیات ساخته و پرداخته ذهن بشر فراخ باز می گذارد.
  این اکثریت با خو گرفت به رویه تقلید بویژه در زمینه اعتقادات منسوب به دین و مذهب از هرگونه انتقاد و روشنگری قرآنی وعقلی که از این رویه غلط می شود باتعصبهای بر خاسته از جهل خود بی تفاوت و سر سری می گذرد و به این روشنگریها که دین داری اورا از نابودی نجات می دهند هیچ بها و ارزش و اعتباری نمی دهد.
  طرز تفکر این اکثریت و رویه غلط آن در دین داری و مذهب داری و بی تفاوتی آن نسبت به روشنگریهای قرانی و عقلی ثابت می کنند که آن در حقیقت هیچ ارزش معنوی و مادی حیاتی و سرنوشت ساز قابل اثباتی برای دین داری و مذهب داری خود و برای دین و مذهب نمی شناسد .
  دین داری و مذهب داری این اکثریت محض یک عادت یا اعتیاد فاقد پشتوانه ی عقلی و قرآنی است .
  این اکثریت یک عمر دین داری و مذهب داری خود را قربانی پوچ گراییهای جهل و غفلت خود و قربانی پوچ گراییهای جهل هم نوعان غافل خود می کند.