عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • قدر و منزلت و اجر مراجع دین شناسی چگونه نزد خداوند ارزیابی می شوند؟
  ---
  حضرات مراجع محترم دین شناسی و مذهب شناسی همه نیک می دانند و تردیدی ندارند که خداوند یگانه ذات اقدس دانا و حکیم مطلق وظیفه دینی پیامبر را در سر تا سر قرآن کریم در پیروی از وحی الهی قرآنی و ابلاغ و آموزش و بیان احکام و اعتقادات این وحی که به آن حضرت برای چگونگی تنظیم خدا پسندانه ی زندگی بشر در قرآن ارسال گردیده اند و بشرط یاد آوری همیشگی نویدها وهشدارهای قرآن در زمینه ی چگونی پیروی از این احکام و اعتقادات منحصر ساخته است .
  خداوند نیز در قرآن چگونگی پاداش و اجر این وظیفه و مجازات فراتر رفتن از حدود این وظیفه را نیز به آن حضرت و برای پیروان دین الهی یاد آوری نموده است
  جای هیچ تردید نیست که خداوند حکمت و خرد مطلق حجت را بر پیامبر اسلام و سایر پیامبران خود ، در چگونگی تبلیغ و آموزش و بیان جزئیات و حی خود بشرط عدم اقدام به افزودن یا کاستن از محتوا و جوهر این وحی با آیاتی محکم و مفصل و بی شبهه در شناختهای فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی و در وحی به سایر پیامبران آشکار و سرشت نشین وبی هیچ گونه بغرنجی بیان کرده است .
  بنا بر آنچه که با استدلال به آیات قرآن که باید برای همه ی قرآن شناسان از مراجع دین شناسی معروف باشند ؛ قدر و مزلت و پاداش و اجر اخروی مراجع دین شناسی با اندازه ی پایبندی آشکار آنان به لازمه های وظیفه پیامبر گونه خود در اثبات وجود همیشگی خود میان مردم برای جلوگیری از انحراف و کج روی آنان در زمینه دینداری و مذهب داری ارزیابی می شود .
  این اثبات وجود بر طبق روشنگریها و رهنمودها و نویدها و هشدارهای ی محکم و مفصل قرآن در حالی خدا پسندانه خواهد بود که مرجع دین شناسی در تبلیغ و آموزش دین و مذهب خود را همیشه به آگاه سازی مردم به حد و مرزها و ملاک و معیارهای شناختهای فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی مقید سازد و با یافته های غیر قرآنی خود و دیگران و در تضاد باداده های محکم و مفصل قرآن تبلیغ و آموزش دین را آلوده نسازد.
  آلوده کردن آموزش و تبلیغ دین با یافته هابشری غیر قرآنی چنانچه با داده های قرآن و اصول استدلال عقلی ناهمانگ و نامنسجم باشد بی تردید مردم را به گمراهی می کشاند و حاصل دین داری و مذهب داری و نیکو کاری همه عمر آنان را بحکم آیات 103 تا 106 سوره کهف و آیه 65 سوره زمر و آیات بسیاری از هشدارهای محکم و مفصل قرآن به تباهی و نابودی می سپارد.
  مراجع دین شناسی اگر تبلیغ و آموزش دین و مذهب را با داده های غیر قرآنی ضد قرآن و عقل ذهن بشر آلوده کنند بجای اجر و پاداش ؛ گناهان کبیره و پیامدهای شوم این گناهان در رزومه اعمال آنان بثبت خواهد رسید وچنانچه با وجود فرصت در این دنیا از این گناهان به درگاه خداوند توبه نکنند و اعلام پشیمانی ننمایند و به اصلاح خرابیهای کار خود نپردازند خود و پیروان خود را در قیامت بحکم قرآن بی تردید به عذاب الهی ابدی نابخشودنی دچار خواهند ساخت و هیچ شفاعتی آنان را از این عذاب رهایی نخواهد بخشید و نجات نخواهد داد .

 • با سلام بر شما.
  من چندین بار شده که به این مسئله فکر کردم و همواره بدنم میلرزد از نرسیدن به نتیجه این ابد.
  این فکر، همواره انسان را به بهتربودن سوق میدهد.

 • اصول اساسی وظیفه ی مرجعیت دین شناسی را قرآن تعیین کرده است
  ---
  متاسفانه تنها قربانی مظلوم معرکه شخصی اکثریت مراجع دین شناسی در کشور ما دین قرآنی توحیدی خداوند است که این مراجع با سکوت مرموز خود در مقابل من در آوردی پروران و خرافه گستران و مروجان جعلیات که اصالت الهی توحیدی این دین را پیوسته لوث و نابود می کنند هیچ اقدام بازدارنده ای را برای دفاع خدا پسندانه ی قرآنی از دین و مذهب انجام نمی دهند.
  متاسفانه رفتار رایج مراجع دین شناسی در زمینه ی آموزش و تبلیغ دین و مذهب و سکوت آنان در مقابل من در آوردیها و خرافات و جعلیات دین زدای متضاد با شناختهای قرآن ؛ گواه روشنی است بر این مدعا که این مراجع برای احکام و اعتقادات و نویدها و هشدارهای محکم و مفصل این کتاب هدایت آسمانی هیچ نقش خدا پسندانه و تعیین کننده ای را در جهت دهی درست دین داری و مذهب داری مردم نمی شناسند.
  رفتار رایج این مراجع در زمینه ی آموزش و تبلیغ دین و مذهب نشان می دهد این تنها من در آوردیها و خرافات و جعلیات ضد قرآن و عقل هستند که می توانند و باید چگونگی دین داری و مذهب داری مردم را ، با ابزارهای مشرکانه ی دین زدای متضاد با اصول توحیدی قرآن ، شکل بدهند و تعیین کنند.
  این موضع وارونه ی اکثریت مراجع دین شناسی که سر تا سر در تضاد آشکار با ارزشهای توحیدی قرآن است و بندگان را در تضاد با هشدارهای محکم و مفصل فراوان قرآن در انجام امور فرا طبیعی که به خداوند منحصر است رقیب خداوند می سازد ؛ خروج آشکار از اصول توحیدی رسالت قرآن و کفر صریح به اصول الهی این رسالت است و بشر را به راه های گمراهی شیطانی می کشاند و برای مراجع پیرو این راه ضد ارزشی هیچ حقی بنام هدایت گری به سوی دین توحیدی الهی باقی نمی گذارد.
  خداوند یگانه ذات اقدس حکیم و دانای مطلق در این آیه قرآنی : « وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » ﴿ آیه ۱۲۲ سوره توبه ﴾ و در سایر هشدارهای محکم و مفصل فراوان قرآن حدود وظیفه ی مراجع دین شناسی را بگونه ای آشکار و غیر قابل انکارتعیین کرده است و خروج از این حدود الهی آشکار ؛ انکار بی شبهه ی دستورات قرآنی خداوند است .
  بهانه قرار دادن جعلیات بی پایه ی ساخته و پراداخته ی جعالان بشر بنام سنت و سیرت معصوم در تضاد آشکار با اصول توحیدی قرآن و با جعل و دروغ و با ترفندهای شیطانی ؛ رفتار مزورانه و ظالمانه و بحکم هشدارهای فراوان خود قرآن دین زداست و دین و مذهب را به سوی ابتذال و کفر سوق داده و به بازیچه ی دست دین فروشان و مذهب فروشان از خدا بی خبر برای انباشتن منافع دنیوی حرام تبدیل کرده است .
  این رفتار ضد ارزشی که اکثریت مراجع دین شناسی آن را پیشه ی همیشگی خود قرار داده اند ، دانسته یا ندانسته ؛ دین و مذهب را بگونه ای شیطان پسند وسیله ای فعال در اختیار دشمنان بیگانه ی دین و مذهب قرار داده تا این دشمنان آسان بتوانند با خواب خواب نگه داشتن ملل مسلمان و با تفرقه افکنی و فتنه انگیزی میان این ملل بر سرنوشت این ملل چیره شوند و داراییهای این ملل را چپاول کنند و به تاراج ببرند .
  این سئوال بسیار حیاتی است و نیاز به پاسخ خدا پسندانه دارد که تعرض به چنین مراجعی و انتقاد از موضع منفی و تخریبی آنان در مقابل شناختهای محکم و مفصل قرآن و رسوا سازی این موضع اصول ستیز ؛ چه خسارتهای جبران ناپذیری را خواهد داشت؟؟؟ً!!!

 • به پایگاه خبر فوری در باره خبر:/ روحانی: آیت الله صافی گلپایگانی شاخص انقلاب و مبارزه است / یکشنبه 09/08/1400
  ---
  آقای روحانی!!! شاخص انقلاب را وارونه تفسیر نکنید
  ---
  جناب شیخ حسن روحانی!!! شما و هم فکران رسوای لیبرال سکولارتان بدانید که مؤمنان استکبار ستیز پیرو خط الهی سرخ شهادت ؛ نشانه حقیقی شاخص انقلاب را حجم دفاع صادقانه و جدی پیوسته ی مراجع دین شناسی از شناختهای محکم و مفصل توحیدی قرآن می دانند که بطور روزمره توسط شیادان دین فروش و مذهب فروش با من در آوردی پروری و خرافه گستری و ترویج جعلیات ضد قرآن و عقل و با ابزار قرار دادن نام پاک اهل بیت مظلوم پیامبر و وارونه و شیطان پسند تفسیر کردن حدیث شریف ثقلین با نهایت جرئت و جسارت و گستاخی توهین و تحقیر می گردند و قدسیت این شناختها ربانی همیشه و آشکار شکسته و بی ارزش جلوه داده می شوند.
  بسیار اند مدعیان مرجعیت دین شناسی که با هدف جاه و مقام سازی برای خود در این دنیای فانی ؛ قدسیت شناختهای حیات بخش قرآن را بپای هوی و هوسهای دنیا پرستی شیادان دین فروش و مذهب فروش مزدور صهیونیسم و استکبار قربانی می کنند.
  هدف شیطانی شیادان دین فروش و مذهب قروش هموار سازی راه پیاده شدن دسیسه های صهیونیسم و استکبار برای چیره شدن این دشمنان قسم خورده بر سرنوشت ملل مسلمان و چپاول ثروتهای جهان اسلام است .
  شگفتا که چگونه کلاه گشاد ترفندهای برخی از مدعیان دین شناسی بسادگی سر برخی از منسوبان دولت ج.ا.ا می رود و نهیب بگیر و ببند و مجازات علیه منتقدان چننین شاخصهای تقلبی را با مباهات سر می دهند؟؟؟!!!

 • آیا زمان تصحیح نابسامنیهای دینی و مذهبی در صدا و سیمای ج.ا.ا و در کل ایران فرا نرسیده است؟!
  ---
  بد ترین خیانت و جنایتی که علیه دین خداو مذهب توحیدی تشیع علوی و علیه اساسی ترین نهاد اصول قانون اساسی کشور که قرآن کریم است در سازمان صدا و سیمای ج.ا.ا توسط مسئولان همه ی بخشهای این رسانه ی ملی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون انجام می گیرد و با سکوت و تشویق همیشگی مراجع دین شناسی و مراکز آموزش و تبلیغ دین در کشور ادامه می یابد ترویج پیوسته و بی وقفه ی من در آوردیها و خرافات و جعلیات متضاد با محکمات قرآن و عقل در دستگاه های نمایشی و گویشی این سازمان است که هیج حیثیت و آبروی خدا پسندانه ای برای نظام ج.ا.ا باقی نگذاشته و در دفاع از وابسته بودن این نظام به دین توحیدی خداوند این نظام را خلع سلاح کرده است.
  ترویج همیشگی من در آوردیها و خرافات و جعلیات ضد قرآن و عقل در این سازمان که پخش برنامه های آن جهان را فرا می گیرد با نسبت دادن این نمادهای ضد ارزشی به پیامبر و اهل بیت مظلوم آن حضرت هیچ پایه ی استواری برای دفاع از حیثیت توحیدی مذهب اهل بیت باقی نگذاشته است.
  رویه ترویح ضد ارزشها در سازمان ملی صدا و سیما نمی تواند ریشه در جهل داشته باشد زیرا اکثر مدیران این سازمان ؛ مدرک فوق دکترای خود را به رخ ملت می کشند و هرگز نمی توان باور کرد این دانش آموختگان بالا ترین سطح علمی به اصول و قواعد و الف بای بحث و تجزیه و تحلیل علمی برای شناخت سره از ناسره نظریات و اعتقادهای علمی در همه علوم آگاه و چیره نیستند و در ذهن آنان ناسره های غیر قابل اثبات عجیب و غریب منسوب به دین و مذهب سئوال بر انگیز نیستند.
  دین توحیدی خداوند نزد مسلمانان مؤمن صادق وفادار به این دین اگر این مسلمانان به شناختهای محکم ومفصل فرهنگ اصیل الهی دین داری و مذهب داری قرآنی آگاه باشند واین آگاهی ضروری ترین نیاز دین داری آنان باشد ؛ این شناختهای حکیمانه انکار ناپذیر نزد این مسلمانان باید حیاتی ترین و سرنوشت ساز ترین نیاز زندگی بشر در دنیا و آخرت شناخته شده باشد.
  بسیار شایسته ی سئوال است که چرا حقیقت شناختهای قرآنی مذکور نزد مدیران مسلمان فوق تخصص بر خوردار از مدرک دکترا در سازمان صدا و سیمای نظام ج.ا.ا هنوز جا نیافتاده و حتی آگاهی سطحی نیز در باره این شناختها ندارند؟؟؟!!!
  دانش این مدیران با وضع رایج در زمینه دین و مذهب در صدا و سیمای ملی شاید تا سطحی باشد که اگر در هر امتحانی در باره اظهار نظر پیرامون حقیقت و نقش شناختهای محکم و مفصل فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی شرکت کنند نتوانند نمره قبولی بگیرند .
  مدیران بخشهای کلیدی فرهنگ ساز صدا و سیمای نظام ج.ا.ا اگر ثابت کنند هنوز توان پاسخ درست را نسبت به اهمیت نقش شناختهای قرآنی در دین داری و مذهب داری ندارند و نمی دانند ؛ چگونه و با چه مجوزی می شود به آنان مدیریت این بخشهای کلیدی را سپرد و مردم را در زمینه ی آموزش و تبلیغ دین و مذهب در معرض غلط آموزیهای دین زدا که با مجوز آنان پخش می گردند قرار داد؟؟؟!!!
  افسوس که از جانب مراجع دین شناسی و مذهب شناسی و از جانب مراکز آموزش و تبلیغ دین در کشور هیچ فریاد و نهیب و هشدار آشکار مستند و مستدلی با آمار و ارقام نسبت به رویه غلط و مخرب ضد قرآنی که صدا و سیمای ج.ا.ا در زمینه ی عرضه ی دین و مذهب به ملت و به جهان پیش گرفته است تا کنون داده نشده و هیچ نشانه ای از تذکر و گوشزد آشکار در این زمینه که سرنوشت و زندگی ملت را فرا می گیرد و در حیثیت دینی نظام ج.ا.ا بگونه ای مخرب تاثیر گذار است دیده نمی شود!!!
  آیا پس از گذشت بیش از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ؛ زمان تصحیح نابسامانیها و نا هنجاریهای بدنام کننده ی دین و مذهب که حیثیت و اصالت قرآنی مکتب توحیدی اهل بیت پیامبر را زیر سئوال می برند و لوث و نابود می کنند هنوز در صدا و سیما ج.ا.ا و در کل ایران فرا نرسیده است؟؟؟!!!
  آیا دلسوزان مؤمن وفادار نظام اسلامی هنوز در باره ی این تصحیح خدا پسندانه ی سرنوشت ساز ضروری نیاندیشیده اند و هنوز نمی خواهند بیاندیشند و برای آخرت خود همه ی پاسخهایی را که در این زمینه در محضر خداوند حساب رس پس از پایان این عمر کوتاه باید بدهند آماده کرده اند؟؟؟!!!

 • به پایگاه خبر فوری در باره خبر:/ حمایت جامعه روحانیت مبارز از آیت‌الله صافی گلپایگانی/ شنبه 08/08/1400
  ---
  چرا باید حیثیت مراجع دین شناسی بر حیثیت محکمات قرآن ارجحیت داشته باشد ؟؟؟!!!
  ---
  پیروی صادقانه از محکمات مفصل دین قرآنی خداوند و ایمان به این محکمات ربانی است که به پیامبر اکرم و به اهل بیت مطهر آن حضرت و به همه ی اولیای صالح خدا اعتبار و حیثیت دینی و مذهبی بخشیده است .
  این بندگان مقرب زندگی و وجود خود را با تحمل همه ی دشواریها و شکنجه های بشری در راه تبلیغ و آموزش و تبیین این محکمات و مصون نگه داشتن آنها از هرگونه تحریف ؛ در بست و قف این وظیفه الهی کرده اند.
  افسوس با این که این محکمات قرآنی پیوسته از جانب جاهلان و غافلان و شیادان دین فروش ومذهب فروش و با توطئه های دشمنان بیگانه ی قسم خورده ی دین خداوند و دشمنان مذهب توحیدی تشیع علوی در شب و روز با افزودن من در آوردیها و خرافات و جعلیات ضد قرآن و عقل همیشه در معرض حمله قرار دارند و پیوسته لوث و تحقیر و توهین می گردند ؛ اکثریت مراجع دین شناسی و مذهب شناسی از جمله مرجع نامبرده و مراکز آموزش و تبلیغ دین و مذهب در ایرآن اسلامی ما در مقابل این فاجعه ی عظمای توهین و تحقیر قرآن ؛ هیچ خم به ابرو نمی آورند و هیچ اعتراض علمی نمی کنند و هیچگاه هیچ حرمت و قدسیتی برای این محکمات توهین شده ی قرآن بخاطر آنان نمی آید؟؟؟!!!
  شگفتا چرا غیرتمندان دین شناس و مراکز آموزش و تلبیغ دین و مذهب با به فراموشی سپردن همه محکمات مفصل شناختها و هشدارهای قرآن در زمینه ی اعتقادات منسوب به دین و مذهب هم اکنون تنها به بهانه انتقاد از مرجع مذکور ؛ دنیا را زیر و رو کرده و اشتلم بگیر و ببند و مجازات علیه منتقدان این مرجع که محکمات مفصل هشدارهای قرآن از ذهن ایشان محو شده اند سر می دهند و کشور را علیه این منتقدان می شورانند.
  عدالت اسلامی ما در ایران اسلامی که برای دفاع از اصالت دین قرآنی خداوند و برای دفاع از محکمات قرآن به جوش نمی آید با چه بهانه و توجیهی از قرآن و عقل گرمای جوشش آن از درجه صد هم در دفاع از افرادی که محکمات اعتقادی الهی قرآن را به فراموشی سپرده اند بالا تر می رود؟؟؟!!!

 • به برخی از رسانه های همگانی کشور/ شنبه 08/08/1400
  ---
  قانون ستیزی ضد دین و مذهب را چرا نهادهای نظارتی مهار نمی کنند؟
  ---
  بولتن نیوز و چند رسانه ی همگانی مجاز معروف دیگر در کشور مانند خبر گزاری صدا و سیمای ج.ا.ا و الف و تابناک و بسیاری از رسانه های مشابه که باید به قانون رسانه گردانی کشور مقید باشند با چه حقی بی هیچ توجیه قانونی و شرعی و منطقی علمی به خود اجازه می دهند بگونه ای سلیقه ای روشنگریهای قرآنی و عقلی را که مردم متدین را به اصول دین داری و مذهب داری درست و بی خدشه ی الهی آگاه می سازند بی پاسخگویی حذف و نابود سازند.
  با این که این رویه ی قانون ستیز همیشگی ، سالها است ادامه دارد و در مکاتباتی با دفتر عالی ترین مسئول محترم نظام ج.ا.ا بتکرار یاد آوری شده است هنوز رسانه های مذکور در اقدام همیشگی قانون ستیز پیوسته مردم را از حق آگاهی به حقایق قرآنی و عقلی در باره چگونگی دین داری و مذهب داری خدا پسندانه بی هیچ بازدارنده ای محرو می سازند.
  دین داری و مذهب داری خدا پسندانه این نیست که من در آوردیها و خرافات و جعلیات دین زدا که با محکمات مفصل قرآن تضاد آشکار دارند بی هیچ مانعی به اذهان مردم متدین تزریق شوند و حق مسلم شرعی و قانونی و منطقی روشنگری این اذهان با حقایق قرآنی در زمینه دین داری و مذهب داری خدا پسندانه از آگاهان به شناختهای محکم و مفصل فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی - عقلی سلب شود.
  تردیدی نیست که سر انجام سلب این حق که با حذف روشنگریهای قرآنی و عقلی همیشه مقرون است ، باآشکاری حقیقت در دست رس بودن قرآن نزد همگان و در همه جا ، بحکم هشدارهای بسیاری در قرآن به گمراهی دین زدای توده های متدین و به گرفتار شدن آنان به گناهان کبیره ی نابخشودنی و به عذاب نابخشودنی این گناهان منجر خواهد شد.
  خداوندا تو خود آگاهی که حقایق فوق صدها بار به گوش مسئولان ذی ربط حکومتی و به گوش و نظر مراجع دین شناسی از راه رسانه های همگانی رسیده اند.
  افسوس و هزار افسوس که تا کنون با آشکار ساختن این حقایق هنوز نتیجه خدا پسندانه ی ملموس و محسوسی در نتیجه ی آشکار سازی این حقایق الهی حیاتی و سر نوشت ساز در راستای تصحیح اوضاع دین زدای فاجعه بار در دین داری و مذهب داری مردم در هیچ نهاد و ارگان حکومتی و مردمی در سایه یک حکومت دینی که مهم ترین وظیفه ی قرآنی آن مصون نگه داشتن دین از هرگونه تحریف است ؛ بگونه ای سازمان یافته ی علمی و قانونی ضابطه مند و بگونه ای آشکار دیده و شنیده نشده است .
  وضعیت نا بسامان و ناهنجار و فاجعه بار تبلیغ وارونه و قرآن گریز دین و مذهب در صدا و سیمای ج.ا.ا و در بیشتر رسانه های همگانی ایران اسلامی گواه غیر قابل انکار وجود حقیقت رواج فاجعه بار گمراه رها کردن توده های مردم متدین بنام دین و مذهب در کشور است .

 • علل اصلی تغییر در جوامع بشری چیستند؟
  ---
  تغییر مثبت و سازنده و پویا یا تغییر منفی و مخرب و عقب افتاده در جوامع بشری ؛ پیامد حتمی نوع شرایط محیطی و فکری رایج یا ترویج شده ی حاکم بر این جوامع است .
  نوع تغییر عمومی فرا گیر دراز مدت که در جوامع بشری رخ می دهد به دور از نقش مثبت یا منفی هدفمند دوستان و دشمنان و به دور از تاثیر سطح آگاهی که بر جوامع بشری حاکم است ؛ تحقق پذیر نیست .

 • دانش ناچیز بشر حتی پیامبران نمی تواند برای دین خداوند اعتقاد ساز باشد
  ---
  بجز تکیه به محکمات مفصل قرآن در زمینه ی اعتقادات دین و مذهب که سخن وحی الهی بی نقص خداوند در این زمینه می باشند و با توجه به ناتوانی انکار ناپذیر بشر از دست رسی به حقایق جهان غیب و نیز ناتوانی او از دست رسی به جزئیات حقایق انبوه بی شماری از موجودهای آشکار جهان مادی ، هیچ سخن بشری نمی تواند در زمینه ی اعتقاد گزینی ملاک و معیار بی خدشه ای برای اعتقاد گزینی باشد.
  صاحبان اکثریت کامنتها در باره دین و مذهب که به محکمات مفصل قرآن در زمینه ی اعتقادهای دینی و مذهبی توجهی ندارند فرایند دانش ناچیز خود را که از رسیدن به حقایق جهان غیب کلا ناتوان است در این گونه بحثهای بی حاصل دخالت می دهند و در نتیجه به هیچ سر انجام درستی برای وادار کردن مردم به باورهای دینی و مذهبی غیر قرآنی ساخته و پرداخته ذهن بشر نمی نمی توانند برسند و پیامد حتمی این ناتوانی در هرچه که به دین و مذهب ارتباط پیدا می کند ؛ گمراهی و سر در گمی متدینان و غیر متدینان خواهد بود و و فرایند نهایی این گمراهی و سر در گمی بجز بیزاری از دین و مذهب بازده دیگری نمی تواند داشته باشد.
  بهمین دلیل خداوند در چند آیه از قرآن روی حقیقت ساده و سرشت نشین و قابل درک و اثبات پذیر بودن احکام و اعتقادات دین الهی تاکید کرده است که با تلاش دین شناسان برای عرضه کردن احکام و اعتقادات غیر قرآنی بغرنج و غیر قابل اثبات بنام دین و مذهب هیچ هماهنگی و انسجام ندارد.
  اگر بشر به حقیقت عرضه ی ملیاردها صفحه در کتابهای دست ساز خود که برای جا انداختن و اثبات احکام و اعتقادات غیر وحیانی که خود بنام دین و مذهب بی هیچ حاصل مثبت و سازنده ای با دانش ناچیز خود ساخته و پرداخته است خردمندانه توجه کند ؛ به راز تاکید خداوند بر ضرورت ساده و قابل درک و سرشت نشین بودن احکام و اعتقادات اندک دین وحیانی الهی پی خواهد برد و با باور یقینی به منحصر بودن دین الهی تنها در احکام و اعتقادات وحیانی ؛ هرگز دین و مذهب را با انبوه تخیلات و تصورات بغرنج غیر قابل اثبات دانش ناچیز ذهن نا توان خود در طول قرنهای مدید با روی آوردن به اغراق مفرط تا این حد بغرنج و باور ناپذیر نمی کرد.
  خداوند برای اعتدال بخشیدن به طبع دم دمی مزاج بشر که از نیرنگهای انحرافی شیطان تاثیر پذیر است اصول کلی رفتاری و گفتاری و پنداری تحریف ناپذیری را با تعریف کلیات خوبیها و بدیها با وحی به پیامران برگزیده خود به بشر ابلاغ نمود تا سلامت زندگی خود را در کوران تقلبات روز افزون زمانه با این کلیات سامان بخشد و عالمانه سازمان دهی کند .
  خداوند در وحی خود با هشدارهای آشکار سرشت نشین ؛ بشر حتی پیامبران را به پیامدهای شوم جبران ناپذیر کاستن و افزودن به حقایق کلیات وحی الهی و به سرانجام هلاکت بار لوث کردن این حقایق با دانش ناچیز بشری آگاه ساخت و بشر را از گرفتار شدن در دام انحراف زای شیطان پلید در دین و مذهب با دلایل و شواهد هدایت وحیانی انکار ناپذیر که آخرین آنها را درقرآن ابلاغ نموده بر حذر داشته است .
  در شناختهای محکم و مفصل سرشت نشین قرآن ؛ خداوندهمه ی حجتها را برای دین داری و مذهب داری خدا پسندانه برای بشر به اثبات و به اتمام رسانده است و پیامدها و سر انجام هلاکت بار عدول از این شناختها را بگونه ای که هیچ بهانه ای برای عدول از این شناختها در دست بشر نماند بازبان ساده ی قابل درک و با حقایق قابل اثبات در همه جا در قرآن تحریف ناپذیر در اختیار بشر قرار داده است.