ایران عزیز از قدیم تا به امروز ...


خبری در راه است... سال 1401 سال خبرهای خوب... ان شاءالله


+ 
12

- 
0
ارسال در 1400/10/6 ساعت 15:08 2021-12-27 15:08:19
احسان
توسط احسان


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • مهمان 00/10/29 ساعت 12:47

  شکر نعمت ؛ نعمتت افزون کند
  ---
  افزایش و کاستی رزق و روزی و نیازهای ضروری زندگی بشر از آب و هوا و غذا و بهداشت و سایر نعمتهای الهی تنها در اختیار یگانه ذات اقدس خداوند توانا ودانای مطلق است و این کاستی و فزونی با علم وحکمت بی کران خداوند و در بازتاب به رفتارهای مثبت و منفی عینی بشر از جانب خداوند تعیین و تغییر یا تثبیت می گردند .
  هیچ آفریده ای را جدا از علم و حکمت و لطف بی کران خداوند ؛ در تعیین این افزایش و کاستی و در تغییر این افزایش و کاستی توان و قدرت بی نقص نیست .
  قدر شناسی عملی از نعمتهای الهی و خود داری از اسراف و تبذیر و از هدر دادن این نعمتها ، بنا به خواست قرآنی خداوند ؛ موجبات بقا و دوام و فزونی این نعمتها را فراهم می سازند و ناسپاسی بنا بحکم قرآنی خداوند سبب کاهش و نابودی این نعمتها می شود.
  بشر بنا به بحکم قرآنی خداوند اگر می خواهد گرفتار کاستی و قحطی نشود مکلف است برای حفظ و بقای نعمتهای الهی همیشه اعتدال را در بهره جویی از این نعمتها پیشه ی خود کند وهمیشه شکر گزار خداوند نعمت آفرین باشد .
  بشر بادانش ناچیز خود با چشم بستن به روی نویدها و هشدارهای و حی اصیل و تحریف نشده ی الهی ؛ هرگز نمی تواند و حق ندارد با این دانش ناچیز فزونی یا کاستی نعمتهای الهی را پیش بینی کند.
  با این که بشر کاستی و نابودی روز افزون نعمتها را در جهان باچشمان خود می بیند و این کاستی و نابودی خارج از اراده ی خود را با تمام وجود حس می کند ؛ هنوز حاضر نیست در مقابل عظمت بی مانند توان و قدرت مطلق خداوند از ناتوانی بشری و طبیعی خود درس عبرت بگیرد و در مقابل توان و قدرت مطلق خداوند به خواسته های خرد گرای و حیانی ذات اقدس او سر تسلیم فرود آورد.
  بشر در طول تاریخ خود و با نادیده گرفتن وحی اصیل الهی که بر پیامبران از همنوعان او از جانب خداوند فرود آمده است ، در تلاش و بذل همت برای رفع کاستیها هنوز درست یاد نگرفته که شرط موفقیت بی نقص در این تلاش ؛ تنها توکل همیشگی به ذات اقدس خداوند توانا و دانای مطلق و استمداد کمک از توان و علم بی کران او است .
  نبود توکل صادقانه و جدی به یگانه ذات اقدس توانا و دانای مطلق خداوند و نبود ایمان نزد بشر به ضرورت استمداد از ذات اقدس خداوند در به دست آوردن نعمتهای الهی ، بشر را در تلاش برای رفع کاستیها و در نتیجه ی دانش ناچیز خود ؛ همیشه در تقلا کردن و دست و پا زدن بی حاصل در مشکلات کلان و خرد روز افزون بی پناه رها می کند .