چرخه فساد با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هم متوقف نمی‌شود


چرخه فساد با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هم متوقف نمی‌شود؛ تا فضای با ثبات در اقتصاد کلان ایجاد نشود نباید به اصلاح قیمت‌ها اندیشید

رضا غلامی، تحلیلگر مسائل اقتصادی:
اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود تقاضای ارز ۵ یا ۷ قلم کالا وارد بازار آزاد می‌شود.
تقاضای جدید در بازار آزاد حتما قیمت دلار را بالا می‌برد.
چرخه فساد با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هم متوقف نمی‌شود
تا فضای با ثبات در اقتصاد کلان ایجاد نشود نباید به اصلاح قیمت‌ها اندیشید
اگر مشکل فساد است با نظارت حل می‌شود./نود اقتصادی


+ 
8

- 
1
ارسال در 1400/11/25 ساعت 11:37 2022-2-14 11:37:45
محسن
توسط محسن


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
CAPTCHA
کد امنیتی زیر را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • ادعای مردمی بودن رئیس جمهور ودولتش را راستی آزمایی کنید
  ---
  نظر 80 در صد از ملت که زیر بار جانکاه گرانیهای چهار صد در صدی ایران که ثروتمند ترین کشور منطقه است و عمدا توسط دولت رئیسی با فاجعه بار ترین شیوه ی بی ضابطه ی علم ستیز قربانی دلار آمریکا می شوند و روز به روز پول ملی آنان بی هیچ تناسبی با ثروتها و داراییها کلان کشور به ته دره ی ورشکستگی سقوط می کند این است که ادعای پر طمطراق مردمی بودن این دولت باید با باز گرداندن ارزش پول ملی بتناسبی عادلانه و منطقی و منضبط به سطح بهای خود در اواسط دهه ی نود قرن گذشته بی هیچ تعلل راستی آزمایی گردد .
  اگر این راستی آزمایی همراه با عادلانه ساختن ارزش پولی ملی آشکار و علنی در مقابل مردم انجام نگیرد و به اثبات نرسد ؛ ادعای مردمی بودن دولت رئیسی ، طبق همه ی محاسبات و آمارهای علمی ؛ ادعای پوچ و کذب محض است .
  بقای این دولت با بقای فاجعه بار ترین و ضعیت معیشتی که برای 80% مردم بی بضاعت از جمعیت ملت ایجاد کرده است بجز هموار سازی زمینه ی بد نامی و منفوریت برای کشور و نظام و پیامدهای شوم خانمان بر افکن این منفوریت هیچ بازده دیگری نخواهد داشت .

 • رفتار فاجعه آفرین اقتصاد دانان دولتی چه پیامدی خواهد داشت؟!
  ---
  در ایران که با ثروتهای کلان طبیعی و علمی خدا داده ی خود ثروتمند ترین کشور خاور میانه است ؛ اصرار اقتصاد دانان دولت رئیسی با هرچه تنگ تر کردن عرصه ی زندگی با گرانیهای 400 در صدی بر 80 در صد از جمعیت مردمی بی بضاعت کشور و با به حضیض فرو بردن ارزش پول ملی ؛ نشان می دهد این اقتصاد دانان عزم خود را جزم کرده اند همسو با اهداف دشمنان ایران و نظام اسلامی همه ی ملت را به شورشیان بر انداز ملحق سازند تا ملت ایران حد اقل تا صد سال دیگر نتواند در مقابل این دشمنان جنایتکار چپاول گر قد علم کند!!!

 • میهمان و ناظر عزیز سلام علیکم.
  همه موارد ذکر شده در زیر را با دقت و در بعضی موارد چند بار خواندم ( تعقیب جملات بسیار طولانی برای حقیر مشکل است). بشما برای این دشمنی عمیق با آن ارز ورشکسته تبریک می گویم.
  یکی از موارد نادری که در اقتصاد می دانم رابطه عرضه و تقاضاست.
  یکی از موارد نادری که در سیاست می دانم اینکه اگر فرد الف تصور کند که فرد ب دارای قدرت است، ب بدون هیچ دلیلی صاحب قدرت می شود.
  بدهی گاوچرونها بقدری زیاد استکه لغتی برای آن تا بحال تعین نشده و تعداد صفر ها بقدری که در تابلوی ( بیلبورد ) در منهتن جا نمی گیرد و هر لحظه بسرعت سرسام آوری اضافه می شود.
  اگر نظرات را در روزنامه ها تعقیب کنید فارس یا مهر یا جهان... اغلب از گرانی این ارز ورشکسته صحبت می کنند و همه امور را با آن مرتبط می دانند. این یعنی تزریق قدرت و شخصیت به این ارز ورشکسته. حتی روزنامه های معروف به حزب الهی بودن تصاویر بسیار زیبائی از این ارز ورشکسته منتشر و ارقام مختلف کشور رابه این ارز تبدیل می کنند. در حالی که آنها سپاه اسلام را در فهرست سیاه قرار می دهند ما به یکی از پنج ستون قدرت شیطان بقیمت انرژی خود تنفس مصنوعی داده و خود را خسته می کنیم.
  لذا همت شما عزیزان در جهت تغیر ذهنیت کاذب عوام باشد. این در قدرت هیچ دولتی نیست بلکه در توان روشنفکران و محتشمان است ، کسانی که قدرت ندارند اما نفوذ دارند.
  عامل مزاحم بعدی دلال است که با عدم درک شرایط ، شاخه زیر پای خود و همه مردم را ارّه می کند. این انگل در همه طبقات و مشاغل ریشه دوانده و مبارزه را مشکل کرده. بیاد دارید که آن مهندس ریشو لابی را امربمعروف ترجمه کرد؟ و چنین استکه گوجه فرنگی جنوب و سیب آذربایجان و پرتقال شمال ببازار نمی رسد و در محل می گندد تا دلال وارد کند و با بازی با ارز کل نظام را با مخاطره بیاندازد. نمی داند که با وابسته شدن ما ، در صورت بیماری فرزندش حتی دارو نمی دهند( بیماران پروانه را از مواد مورد نیازشان که از سوئد می آمد محروم کردند ، لعنت خدا بر ظلم و ظالم). در این مورد جهاد گران می توانند محضا للّه مداخله کرده و کشاورز و مصرف کنندگان کشاورزی و نظام را در این نبرد نابرابر یاری دهند.
  مزاحم بعدی زیاده خواهی است. کارمندی که با پاتی بازی در تهران شاغل است و میانگیر ساعات کاریش حدود چهار ساعت در هفته ، مرتباً از گرانی خورد رو شکایت می کند . کسی نیست از او بپرسد که فایده وجودی ایشان در جهان چیست؟ فقط مصرف و زیاده خواهی؟ کسی نیست از شهردار جزب الهی بپرسد که چند در صد بودجه کشور در اختیار شهردار تهران است تا تهران را باز هم بیشتر بزک کند و عوامناس را به تهران بکشد و روستا ها یعنی سلول استقلال را تخلیه و تنها اعتیاد و زورگیری و طلاق و آلودگی صدا و هوا و زباله ... در تهران " تولید " کند؟
  پیرم و خسته لذا متوقف می شوم.
  با تشکر بی پایان از ناظر و بخصوص میهمان بدلیل بهترین نظری که از ایشان دیدم. اجر همگی در مبارزه با ستوان اقتصادی شیطان با خانم حضرت زهرا (س)
  محتاج دعای شما برای شهادت در راه حق ان شاءالله

 • به پایگاه خبر فوری در باره موضوع:/ جنگ نابرابر تورم و حقوق در ۱۴۰۲/ سه شنبه 24/08/1401
  ---
  از اقتصاد فاجعه بار مصنوعی ایران کدام طرفها سود می برند؟!
  ---
  تا زمانی که دولت ارزش پول ملی را با خارج کردن از اسارت دلار آمریکا متناسب با ثروتهای طبیعی بی شمار کلانی که ایران دارد به تعادل حقیقی باز نگرداند ؛ فاجعه ی عظمای تورم و گرانیهای جانکاه گریبان گیر 80 در صد بی دفاع از جمعیت ملت ایران بی رحمانه و بی هیچ توجیه علمی خواهد ماند و ادامه خواهد داشت!!!
  این فاجعه بهترین و کار آمد ترین کمک به دشمنان ایران و دشمنان نظام آن و دشمنان این مردم انقلابی و کمک به سرمایه داران زالو صفت از خدا بی خبر برای بدنام کردن نظام و تحریک تعدادی بیشتر از این مردم به پیوستن به شورشیان خواهد بود ؛ وتو ای جان برادر حدیث مفصل بخوان از این مجمل خیانت بار بر انداز!!!
  حذف ارز ترجیحی و دچار کردن ملت به بد ترین فقر و فلاکت ؛ پاک کردن صورت مسئله توسط خودیها است که بنفع سرمایه داران زالو صفت آزمند سیری ناپذیر و بسود دشمنان بیگانه ی سرسخت تشنه به خون این 80 در صد از ملت پایدار انقلابی و برای به نفرت واداشتن این وفاداران خدا پرست علیه انقلاب و نظام و بی نیاز کردن دشمنان قسم خورده ی بیگانه از دخالت مستقیم در ایران انجام گرفته است .
  این حقیقت طبیعی – منطقی را با حساب علمی تردید ناپذیر عقل باور کنیم که باشکستن و نابود کردن روحیه ی انقلابی 80 در صد از جمعیت ملت ایران و بابه گور افکندن عدالت و عزت ملی با ادامه ی این وضع فاجعه بار اقتصادی مصنوعی ؛ داشتن کار آمد ترین سلاحها بتنهایی کار ساز نخواهد بود .

 • دلسوزان وفا دار کشور و ملت و نظام با دقت بخوانند
  ---
  اصرار بر قربانی کردن عمدی همیشگی ارزش پول ملی بپای دلار در ایران که ثروتمند ترین کشور منطقه است ؛ خدمت به اهداف پلید دشمنان بیگانه در تثبیت این اتهام علیه نظام اسلامی به فراگیر کردن بدترین حالتهای فقر در کشور و تثبیت اتهام علیه مدیریت کشور به اصرار بر ارتکاب بزرگ ترین جنایت و خیانت به اصول و آرمانهای انسانی حیات بخش انقلاب اسلامی است .
  اصرار بر بی بند و باری اصول ستیز در محروم ساختن اکثریت مردم ایران از نعمت ثروتهای خدا داده ی کلان ملی موجود در کشور با پر کردن جیبهای اقلیت سرمایه دار دزد زالو صفت از خدا بی خبر ؛ اتهام فوق علیه مدیریت کشور را در اذهان عموم مردم تاکید و تثبیت می نماید .
  ادامه ی این این وضعیت توطئه آمیز خیانت بار آشکار ؛ دیر یا زود پیامدهای شوم ویرانگر جبران ناپذیری را برای کشور و ملت و نظام خواهد داشت .
  خیانت بزرگ بخشش ناپذیری است ؛ اکثریت ملت در کشوری که نظام آن خود را منتسب به دین قرآنی عدالت محور خداوند می داند و مالا مال از ثروتهای کلان خدا داده ی طبیعی است ؛ این اکثریت بنام یارانه پردازی به صدق خور تبدیل شود و این وضع وارونه اصول ستیز ؛ احساس به داشتن عزت و سربلندی را از اکثریت این ملت سلب نماید .

 • به خوشبینان سرگردان در تنگناهای جانکاه ملت/ شنبه 24/02/1401
  ---
  چرا دولت از حل معضل جانگاه سقوط ارزش پول ملی گریزان است؟؟؟!!!
  ---
  اگر دولت به حل موضوع جانکاه ملت که به حضیض فرستادن ارزش پول ملی و قربانی کردن آن بپای دلار کثیف آمریکا است با صداقت و صراحت نپردازد و این امر حیاتی را رسیدگی و بنفع ملت حل نکند ؛ همه ی حرف و حدیثهای سر گرم کننده ی دیگر با وجود ثروتهای بی کران خدا داده ی ملی در کشور ؛ همه کشک و دروغ اند و پشیزی ارزش ندارند و هیچ عاقلی با دامن زدن دولت به گرانیها و تنگناهای فلج کننده این حرفها را باور نمی کند!!!

 • صدقه نمی خواهیم ؛ ارزش پول ملی را از اسارت دلار کثیف آمریکا رهایی بخشید
  ---
  این بنده ناتوان علی رغم محدودیتهای مالی رنج آفرین به هیچ صدقه ای بنام یارانه هرگز دل نبسته است .
  اگر دولت در ادعای مردمی بودن خود راست می گوید پشتوانه ارزش پول ملی را از اسارت عزت ستیز دلار کثیف آمریکا برهاید و داراییها و ثروتهای بی شمار نیرومند خدا داده ی ملی ایران را که ثروتمند ترین کشور خاورمیانه است پشتوانه ارزش پول ملی قرار دهد .
  مردمی بودن دولت را تنها با اقدام عزتمندانه خروج از اسارت دلار کثیف آمریکا می توان باور کرد .
  تا قیامت بی وقفه و بی خستگی تکرار می کنم ؛ دولت تنها با اقدام شرافتمندنه رهایی ارزش پول ملی از اسارت خفت بار دلار کثیف آمریکا می تواند ثابت کند واقعا مردمی است و عزتمندی ملت را می خواهد و همیشه آشکار و پیوسته و بی وقفه با به گار گیری همه ابزارهای کار آمد قانونی موجود در دست رس در کشور و خارج از کشور تلاش می کند تامین و تضمین سریع این عزت ملی خدا پسندانه را بر همه چیز اولویت و برتری بخشد .

 • آقای ابراهیم رئیسی بداند ملت کدام دولت را خدا پسندانه و مردمی می داند
  ---
  آقای ابراهیم رئیسی ؛ رئیس جمهور محترم ج.ا.ا نیک توجه کند که ملت ایران ثروتمند اسلامی تنها دولتی را مردمی می داند که :
  - عزت ملت و ارزش پول ملی ایران ثروتمند را قربانی دلار کثیف آمریکا و قربانی تزهای انسان ستیز مکتب ضد بشری سرمایه داری غرب دنیا پرست نکند
  - ملت ایران ثروتمند را با پیوسته منت گذاشتن به پرداخت یارانه ؛ دم به دم صدقه خور و خوار نکند
  - پشتوانه ارزش پول ملی را از دلار کثیف آمریکا به نیرومند ترین عامل اقتصادی ثروتهای بی شمار خدا داده ی ملی عالمانه تبدیل کند
  - به حق مسلم مالکیت قرآنی ملت بر ثروتهای ملی کشور خود اعتراف کند
  - با تلاش عالمانه و برنامه های عدالت محور سازمان یافته و ضابطه مند و با رویکرد به اقتصاد مقاومتی خود کفا ؛ بساط ننگین و ذلت بار گرانیها و تنگناهای اقتصادی روز افزون بی توجیه را از سفره ملت ثروتمند ایران تا ابد بر چیند
  - اعتراف کند که با اراده وکمک خداوند دانای مطلق حق و داد ؛ فداکاریهای ملت تنها عامل بی بدیل حفظ و بقاو پیشرفت و پویایی کشور و نظام است
  - صادقانه تلاش کند ملت و کشور را محض رضای خدا از گرداب هلاکت بار و دین زدای چیره شدن اسارت خرافات و جعلیات روز افزون بشری ضد قرآن و عقل که داراییهای کشور و ملت و بیت المال را بی هیج بازده مثبت و سازنده هدر می دهند و به تاراج می برند و با دین زدایی موجبات نفرین و خشم خداوند را فراهم می سازند برای همیشه رهایی بخشد
  - آقای رئیسی بداند با نبود تلاش برای تحقق اهداف خدا پسندانه و نجات بخش و عدالت محور فوق هیچ دولت و نظامی با هیچ توجیهی حق ندارد ادعای مردمی بودن را سر بدهد و به رخ ملت بکشد .

 • با برداشت ملت از نوشته ی زیر کدام دولت مردمی است؟؟؟!!!
  ---
  دولتی که اقتصاد دانان آن دانش و عزم واراده ی رهایی بخشیدن ارزش پول ملی از اسارت دلار را ندارند و نمی خواهند یا نمی دانند چگونه ثروتهای بی شمار خدا داده ی قدرتمند ملی را بجای دلار پشتوانه ی پولی ملی قرار دهند و نتوانند یا نمی خواهند سرمایه داران زالو صفت دشمن ملت را قاطعانه و ضابطه مند مهار و ریشه کن کنند ؛ درحقیقت دولتی است خواسته یا ناخواسته و دانسته یا ندانسته پیرو خواستهای صهیونیسم و استکبار که خود را در لفافه های پر زرق و برقه مردمی عرضه می کند .
  اینگونه دولت عدالت ستیز دشمن اقتصاد عدالت محور و خود کفای اقتصاد مقاومتی است و اقتصاد دانان آن با انکار حقوق ملت در ثروتهای ملی که صاحب اصلی آن است هر روز با نیرنگ بازی قیمتهای نیازهای ضروری و حیاتی مردم را با دلار پرستی بالا می برند و سرمایه داران از خدا بی خبر بی درد و مزدور دشمنان بیگانه را به جان ملت بی پناه می اندازند برای کشور و نظام و دین بجز بدنامی و نفرت آفرینی هیچ بازده دیگری نمی تواند داشته باشد .
  این اقتصاد دانان دلار گرا با رفتارهای پر از خطا و با تزهای اقتصاد غربی انسان ستیز خود بجای دشمنان بیگانه خود بنیابت از صهیونیسم و استکبار زمینه ساز نابودی اصول انسانی و ارزشهای الهی بشر دوستانه و ستم ستیز انقلاب و نظام اسلامی خواهند بود و دیر یا زود همه ی دستاوردهای ارزشمند انقلاب را به فرو پاشی سوق خواهند داد.

 • خطیب نماز عید فطر تهران 90 در صد اکثریت زیر خط فقر ایران را عده و اقلیت می داند
  ---
  معضل اقتصادی جانکاه دولت کنونی متکی به تزهای مکتب سرمایه داری دلار گرای غرب در ایران اسلامی برخور دار از ثروتهای خدا داده ملی بی کران ؛ بی سوادی و ناکار آمدی علمی و قربانی کردن اکثریت 90 در صدی ملت بی پناه بپای محبوب دولت مردان دلار امریکا است.
  در ضمن این اکثریت زیر خط فقر بی پناه فلک زده ی ملت ؛ آن چنان که آقای صدیقی خطیب نماز عید فطره تهران چند روز پیش فرمودند عده و اقلیت نیستند ؛ و ایشان برای کوچک نشان دادن معضل جانکاه اقتصادی نمی بایست این اکثریت بی پناه را بنفع دولت و یک مشت سرمایه دار بی درد ؛ عده و اقلیت می نامیدند که بی تردید ایشان با این اصطلاح غلط دانسته یا ندانسته زمینه ساز بدنامی دین و نظام شدند!!!
  چرا هیچ یک از دولت مردان کنونی برای خود اتکا و عدالت محور و خود کفا کردن اقتصاد ایران که ثروتمند ترین کشور منطقه است سخنی بر زبان نمی آورند ، و به اقتصاد مقاومتی لازم برای مقاومت ایران اسلامی اعتراف نمی کنند ؟؟؟!!!
  چرا این دولت مردان بجای تقویت روحیه ملت خدا پرست و مقاوم ایران اسلامی با سرکوب این ملت ثروتمند با فقر و فلاکت با شتاب در پی آشتی با جهان خواران شتاب هستند؟؟؟!!!
  چرا این دولت مردان دلار گرا برای مهار کردن توطئه گران صهیونیست و آمریکا و غرب که سرنوشت ملل مسلمان و مستضعف جهان را با توطئه های پیوسته خود و راه اندازی تفرقه و فتنه و جنگ و کشتار و ویرانگری و آواره سازی در اسارت خود پایمال و نابود می کنند ؛ در عمل و بنفع این جهان خوا ران وارونه و با انکار حقوق حقه ی ملت ایران در ثروتهای بی کران کشور خود ؛ ضد منافع ملت خود اقدام می نمایند؟؟؟!!!

 • چگونه خیانت علیه ملت را ریشه کن کنیم؟؟؟!!!
  ---
  برای ریشه کن کردن خیانتهای فاجعه باری که پیوسته علیه ملت روز افزون می شوند یکی از چاره های کار ساز در خدمت به ملت بی پناه ؛ تزریق سازمان یافته ی همیشگی دلهره ی بی تبعیض و بی محابای مرگ آور آگاهانه ی ضابطه مند با سازمان دهی دلسوزان ملت در دلهای خائنان بی رحم از خدا بی خبر خودی و غیر خودی نهان و آشکار دد منش است .
  باید در کنار این ریشه کنی ؛ به ریشه کنی عالمانه ی سازمان یافته ی تنگناهای جانکاه مرگ آفرین دزد پرور با تلاش صادقانه ی ضابطه مند برای رهایی از اسارت دلار و از اسارت تزهای مکتب ضد بشر سرمایه داری غرب پرداخت .
  در اجرای این ریشه کنی باید با تکیه ی عالمانه به قانون و ضوابط علمی ؛ اقتصاد مقاومتی خدا پسندانه عدالت محور را با بهره گیری عالمانه بهینه از پشتوانه ی ثروتهای ملی خدا داده ی بی کران موجود در کشور و اعتراف به اولویت حق ملت در این ثروتها و توزیع عادلانه ی ظابطه مند و قانون مند ثروتهای ملی بر آحاد ملت ؛ مجدانه و عالمانه به ریشه کن کردن تنگناها و ریشه کن کردن عاملان خودی و غیر خودی همیشگی ایجاد تنگناها بی محابا اقدام نمود .
  این ریشه کنی دو گانه را باید با جلو گیری عالمانه ی ضابطه مند از بروز انواع سوء استفاده ها ؛ همیشه و بی وقفه و قاطعانه بگونه ای سازمان یافته و مجدانه و بی تبعیض ادامه داد .

 • مهمان 00/12/29 ساعت 11:51

  بد ترین ظلم دولتهای ناسپاس به ملت چیست؟؟؟!!!
  ---
  بدترین ظلم به ملت است که کشور آن غرق در نعمتهای بی شمار خدا دادی باشد ولی دولتهای پی در پی مالکیت ملت را بر این ثروتها انکار کنند و با سیاستهای عدالت ستیز بجای فراهم سازی وسایل رفاه ملت ؛ ملت را از ثروتهایی که بحکم خدا مالک آنها است او را به زیر خط فقر سوق دهند و صدقه خور کنند و اجازه دهند یک مشت سرمایه دارد دزد و محتکر و رانت خوار زالو صفت سیری ناپذیر سرنوشت این ملت را به بد ترین تنگناها آزادانه دچار سازند و ملت را با وعده و وعیدهای خوش رنگ دروغین وادار کنند از زندگی نا امید شود و آرزوی مرگ کند و برای رهایی از این فجایع دست ساخت دولتها ؛ پی در پی چشم امید واهی به ترحم دشمنان بیگانه بدوزد؟؟؟!!!
  چرا دولتهای پی پی در پی ناسپاس حق مسلم ملت را که صاحب اصلی کشور و ثروتهای ملی آن است منکر اند که اگر خداوند به فرزندان این ملت ایمان و غیرت و همت و دانش و قدرت و اراده ی آزاد و امید برای حفظ وطن و سازندگی آن نمی داد تا کنون هیچ اثری از کشور و دولت و نظام باقی نمی ماند؟؟؟!!!
  تاکی دولتهای ناسپاس با برتر شمردن دلار شوم آمریکا بر همه ی حقوق ملت می خواهند رفاه ملت ثروتمند ایران و ارزش پول ملی را بنفع دشمنان وطن قربانی دلار کنند و ملت را با این رویه ی شیطانی با پیروی از تزهای انسان ستیز مکتب سرمایه داری ضد بشر غرب با انکار الطاف الهی ؛ همیشه ملت را به خاک سیاه بنشانند؟؟؟!!!

 • ناظر 00/11/27 ساعت 14:57

  با ارز ‌4200 تومانی اقلام ضروری را واردکنندگان وارد می‌کنند و مقداری از آن را به مصرف کننده می‌دهند و مابقی به دلالان داده می‌شود که به قیمت آزاد و آشکارا فروخته می‌شود و همه مسئولین اینرا می‌دانند و برخورد نمی‌شود و آنوقت با عوامفریبی و اینکه چون ارز ارزان است پس مفسده دارد . می‌خواهند ارز را با قیمت بالاتر به وارد کننده بدهند و دوباره پس از مدتی همین بازی تکرار می‌شود همین بازی که چهل سال است ادامه دارد و از این وضع گروهی زالو صفت و رانت خوار که به دولت‌های وقت وصل بوده اند ثروتمند شدند و با دلارهای باد آورده در داخل و خارج ملک خریدند و میلیاردر شدند و ملت هم درمانده . پس بهتر است بجای این بازی‌های تکراری جلوی زالوهای جامعه که مطمئنا به بالا وصل هستند گرفته شود و پول مملکت تقویت شود .