مقام امامت


مربوط به سخنرانی: امامت صراط مستقیم - جلسه اول

علی اکبر رائفی پور


+ 
16

- 
1

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • هر سخن دینی بشرط هماهنگی و انسجام کامل با شناختهای قرآن ؛ درست و خدا پسندانه است
  ---
  هر سخنی در باره ی امامت و مقام امامت و سایر مسائل دینی ؛ تنها بشرط هماهنگی و انسجام کامل با پبامبر شناسی قرآن و سایر شناختهای ذی ربط قرآنی می تواند درست و خدا پسندانه باشد .
  اگر چنین سخنی ؛ پیامبر شناسی قرآن و سایر شناختهای ذی ربط قرآن را نادیده بگیرد ، بعلت دانش ناچیز بشر ؛ این سخن بی تردید به القاهای شیطان پلید که در لباس دین و مذهب به ذهن بشر تزریق می شوند آلوده خواهد شد و به گمراهی و کفر و شرک خواهد انجامید .
  خداوند دانا و حکیم مطلق در تمام آیات محکم و مفصل شناختها و هشدارهای قرآن برای مصون نگه داشتن دین داری بشر از تباهی ؛ همه ی نشانه های این آلودگی هلاکت بار و پیامدهای شوم پیروی از آن را با زبانی رسا و گویا و منطقی قابل اثبات و بی نقص در این شناختها و هشدارها گوشزد نموده است .
  خداوند منان با بیان جزئیات این آلودگی ؛ حقیقت دین ناب بی آلایش خود را مشخص ساخته ، و حجت خود را در زمینه ی چگونگی دین داری و مذهب داری که می پسندد ، با تمام دلایل عقلی مورد نیاز در این شناختها و هشدارها بگونه ای غیر قابل آنکار تا قیام قیامت به بشر به اتمام رسانده است .

 • ممنون ، خیلی خوب بود فقط سوالی دارم که اگه پاسخ دهید واقعا لطف می کنید. آیا وقتی حضرت آدم و حوا را خدا خلق کردند و دربهشت بودند ، اگر به درخت ممنوعه نزدیک نمی شدند بازهم قرار بود به زمین هبوط کنند؟
  و اصلا برای ایشان به مقام امامت رسیدن وقتی در بهشت بودند چه حسنی داشت ؟

 • دین ناب خداوند به چه سئوالهایی پاسخ می دهد؟
  ---
  دین ناب و بی آلایش خداوند در قرآن ؛ حقایق شناختهای دین داری خدا پسندانه را برای مصونیت بخشیدن دین داران در از تاثیر من در آوردیها و خرافات و جعلیات بشری که به دین افزوده می شوند بیان می نماید .
  دین ناب خداوند هرگز به سؤالهایی که هیچ تاثیر مثبت و سازنده و مفیدی برای پیشرفت و پویایی قابل اثبات عقلی برای دین و برای جوامع بشری ندارند بها و پاسخ نمی دهد .
  علت بی پاسخ گذاشتن چنین سئوالهای بیهوده توسط دین ناب خداوند ؛ آمیخته بودن این سئوالها با ترفندها و نیرنگهای شیطان است که بجز گمراهی و هدر دادن وقت هیچ سود مثبت و سازنده ای برای پیشرفت و پویایی دین و متدینان ندارند .