سخنان رحیم پور ازغدی در مورد لیبرال های مذهبی!


در زمان معاویه گروهی تشکیل شدند و مذهبی ایجاد کردند به نام مذهب مرجئه.

به زبان ساده آن‌ها جماعتی بودند که احکام را ساده می‌گرفتند و می‌گفتند لازمه مسلمانی فقط ایمان است و بس، اگر کسی گناهی انجام داد هر چند کبیره باشد به ایمان او ضرری نمی‌رسد...

از ابو مسروق نقل شده که:

حضرت صادق «علیه السلام» از من درباره اهل بصره پرسید که (بر) چه (مذهبى ) هستند؟ عرض کردم: مرجئه و قدریه و حروریه، فرمودند: خدا لعنت کند این ملت‌های کافر مشرک را به هیچ وجه خدا پرست نیستند... با آنها همنشين نشويد- يعنى با مرجئه- خدا آن‌ها را لعنت كند و لعنت كند ملّتهاى مشركى كه خدا را در هيچ موضوعى از موضوع‌ها نمى‏پرستند.[1]

پی نوشت :

[1]اصول کافی ج۲ ص۳۷۸


+ 
22

- 
1
ارسال در 1401/5/20 ساعت 12:52 2022-8-11 12:52:50

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • ترفندجدید صهیونیسم و استکبار جهانی علیه رهبر انقلاب اسلامی ایران
  ---
  صهیونیسم و استکبار جهانی با سوء استفاده از نام مقتدی صدر و از نام مرجع دینی عراقی آیت الله سید کاظم حائری که جریان مقتدی صدر از او تقلید می کند با صادر کردن بیانیه ی مرموزی مذبوحانه تلاش کرده اند در ترفند پلید شیطانی ؛ فتنه و آشوبهای أخیر دامن گیر کشور عراق را تلویحا به رهبر انقلاب اسلامی ایران نسبت بدهند .

 • این آقا چرا اینقدر با دماغش صدا در میارە؟
  به نظر من خیلی زشت است

 • دین ناب و بی نقص خداوند کدام است؟
  ---
  خداوند با اتمام همه ی حجتها به بشر در شناختهای محکم و مفصل فرهنگ دین داری و مذهب داری اصیل قرآنی که آخرین وحی تحریف نشده ی الهی است در آیه ۳ سوره مائده که در منطقه غدیر خم بر پیامبر اسلام نازل گرید ؛ اسلام را با احکام و اعتقادات قرآنی ابلاغ شده به پیامبر تا آن زمان ؛ دینی به کمال رسیده تعریف کرده است .
  این تعریف به این معنا است که هر حکم و اعتقادی خارج از قرآن از هر بنده ای که نقل یا ابتکار شده باشد ؛ فراورده ی محض ذهن ناتوان بشر است و جزو دین خدا نیست و هیچ دلیل قطعی الدلاله ای در قرآن نیست که کمالیت قرآن را نقض کند .
  تکیه به مجملات قرآن و به احادیث و روایات متضاد با شناختهای قرآن و به اجتهادهای ناقص دین شناسان ، بعلت دانش ناچیز بشر ، هرگز نمی تواند کمالیت دین خدا را نقض کند.
  بسیاری از شواهد وقراین و دلایل قرآنی و عقلی همین کمالیت را تایید و تاکید می کنند و ادعاهای مخالف این کمالیت در پرتو همین شواهد و قراین و دلایل سبب همه ی مصیبتها وفجایعی است که در طول بیش از 14 قرن امت مسلمان از آن رنج می برد و دستاویز دشمنان این امت برای ایجاد تفرقه و فتنه های خانمان بر افکن و کشتار و ویرانگری و آوارگی میان پیروان مذاهب مختلف منتسب یه اسلام شده است .
  بغرنج و غیر قابل درک و اثبات ناپذیر شدن دین بعلت افزودن اجتهادهای ناقص بشر با احکام و اعتقادات ابتکاری مذاهب مختلف منتسب به اسلام ؛ بحکم قرآن عامل اساسی گمراهی و انحراف و بیزاری بشر از دین و مذهب است .

 • کتمان کنندگان حقایق روشنگریهای قرآن هیچ فکری برای حساب حتمی آخرت خویش کرده اند؟!
  ---
  اگر کارگزاران سایت رسانه ی همگانی مجاز شما که مدعی ایمان به خدا و حساب روز قیامت هستند ؛ توجیه قرآنی و عقلی برای خود داری از پخش روشن گریهای دینی و مذهبی مبتنی بر قرآن و عقل نداشته باشند ؛ بدانند در فردای قیامت از رویا رویی با سرنوشت و مجازات شوم ابدی کتمان کنندگان حقایق شناختهای محکم و مفصل قرآن در باره ی دین داری و مذهب داری که نفرین و خشم بزرگ خداوند است گریزی نخواهند داشت ؛ و آنگاه بحکم خداوند در قرآن هیچ پشیمانی و هیچ شفاعتی از هیچ آفریده ای به داد آنان نخواهد رسید .
  آیا شماها به حقایق و اصول اتمام حجتهای الهی که هیچ گریزی در دنیا و آخرت از پیامدهای آنها نیست ؛ آگاهی دارید؟!

 • با سلام/ یکشنبه 23/05/1401
  ---
  به واحد پخش قرآن در صدا و سیمای ج.ا.ا
  ---
  ترجمه اشتباه برخی از الفاظ کریم
  ---
  به اطلاع می رساند ترجمه ی درست واژه های قرآنی : علیم ، بصیر ، خبیر و قدیر بترتیب : دانا ترین ، بینا ترین ، با خبر ترین وتوانا ترین است که در پخش قرآن در صدا و سیمای این سازمان باشتباه ظاهرا دانا ، بینا ، با خبر و توانا ترجمه می شوند .
  در ضمن خبر گوی معروف واحد خبر سیمای ج.ا.ا خانم حسینی در خواندن ((حرف ع)) در عبارت « و عجل فرجهم» که ترجمه درست آن : به ظهور آنان شتاب ببخش ؛ این حرف را در خواندن به همزه ، أ ، تغییر می دهند که معنای این عبارت را وارونه و معکوس می کند و معنای این عبارت می شود: در ظهور آنان تاخیر بیانداز؟!

 • 1- سلام.
  2- از فرمانده بسیج ممنون که این کلیپ رو گذاشتن
  3- خدا به آقای رحیم پور ازغدی خیر بده. شیر مادرش حلال. ما هم خیلی وقته داریم همینو میگیم. تا ما بحث بی حجاب و با حجاب، مسلمان و کافر و حق و باطل رو پیش میکشیم میگن جامعه رو دو قطبی نکنین و خزعبلاتی از این دست
  4- لعنت ابدی خدا بر مرجئه

 • سخن بی دلیل الهی از دین ومذهب ؛ فاقد اعتبار شرعی است
  ---
  استاد حسن رحيم پور ازغدی یا هر دین شناس دیگری اگر در سخن از دین ومذهب و از چگونگی دین داری و مذهب داری مردم ؛ شناختها و هشدارها و نویدهای قرآن را که برای دین داری و مذهب داری ملاکها و معیارهای الهی محکم و مفصل آشکار و رسا تعیین کرده اند نا دیده بگیرند ؛ اعتبار شرعی و عقلی سخن خود را از بین می برند و نابود می کنند .
  قرآن که وحی به خدشه ی الهی است ؛ تنها مصدر بی خطای پایه گذار اصول دین داری و مذهب داری خدا پسندانه برای بشر است و بی توجهی بشر به شناختها وهشدارها و نویدهای محکم و مفصل این کتاب آسمانی در هر سخنی از دین و مذهب انکار توجیه ناپذیر اصالت الهی دین و مذهب یا غفلت از این اصالت است .
  قربانی کردن این اصالت الهی بپای یافته های ناقص بشری محض از دین و مذهب ؛ بشر را از داشتن ملاک و معیار بی خدشه ی قابل قبول برای دین داری و مذهب داری محروم می سازد.
  سخن از دین و مذهب با نادیده گرفتن شناختهای قرآن ؛ دخل و تصرف بی سند در ارزشمند ترین امانت الهی است که خداوند توسط پیامبر اسلام (ص) برای دین داری و مذهب داری بی خدشه به بشر سپرده است .