امام خمینی رحمة الله علیه: " شما آیات قتال را چرا نمی‌خوانید؟ هی آیات رحمت را می‌خوانید! "


پاسخ کوبنده امام خمینی به مزخرفات اسلام رحمانی و رافت اسلام اژه ای:
" شما اسلام را به مردم بگویید شما احکام اسلام را، نروید سراغ احکام فقط نماز و روزه، آنها را هم باید بگویید، اما احکام اسلام که منحصر در این نیست. شما سوره برائت را برای مردم چرا نمی‌خوانید؟ شما آیات قتال را چرا نمی‌خوانید؟ هی آیات رحمت را می‌خوانید! آن قتال هم رحمت است برای این که می‌خواهد آدم درست کند. آدم گاهی درست نمی‌شود مرض گاهی صحیح نمی‌شود، الّا بِالْکَیّ؛ باید ببرند، داغ کنند تا درست بشود جامعه. باید آنهایی که فاسد هستند، از آن بیرون ریخته بشوند؛ جنبه رحمت است همه‌اش. منتها آقایان، بعضی‌ها خیال می‌کنند که همان رحمت این است که به آن مهلت بدهند تا بکشد آدم‌ها را. این رحمت است؟ از حبس‌ها بیرونشان کنید تا بریزند مردم را بکشند، این رحمت است؟ شما روی قرآن عمل کنید. قرآن با اشخاصی که مسلمند و معتقدند و ایمان به خدا دارند، به برادری رفتار می‌کند. با اشخاصی که بر خلاف این هستند آنها را می‌گوید بکشید، بزنید، حبس کنید؛ اشِداءُ عَلَی الْکُفّارِ. شما همان طرفش را گرفتید، زمین هم می‌خورید. ما، اگر بنا باشد اسلام را به یک طرفش قبول داشته باشیم، همان جنبه باصطلاح شما رحمت، من همه جنبه‌هایش را رحمت می‌دانم، اما آنکه شما خیال می‌کنید که آن جنبه‌اش رحمت است که دزدها را بیرونشان کنیم، مفسدها را بیرون کنیم، آدمکش‌ها را بیرون کنیم، دست بردارید از این طور رحمت‌هایی که شما توهّم می‌کنید. اینها رحمت نیست، اینها مخالف خداست، مخالفت با خداست. شما آقایان، باید بگویید مسائل را، در بلاد خودتان که رفتید، مسائلی که خدا فرموده است، بگویید. اشِداءُ عَلَی الْکُفّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ؛ این را باید به مردم حالی کنید که معنی‌اش چی است. ما باید چه بکنیم با آنها؟ آنهایی که هَجمه کردند به همه بلاد اسلامی و دارند همه چیز بلاد اسلامی را از بین می‌برند. "


+ 
30

- 
4

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
CAPTCHA
کد امنیتی زیر را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • به سردبیری پایگاه روشنگری در باره موضوع:/ امام خمینی رحمة الله علیه: " شما آیات قتال را چرا نمی‌خوانید؟ هی آیات رحمت را می‌خوانید! " / جمعه 11/09/1401
  ---
  چرا سخنان امام راحل را برای بدنامی ناقص منتشر می کنید؟!
  ---
  رحمانی بودن دین خدا هرگز بمعنای نرمش با منافقان و دشمنان محارب لجوج توطئه گر و تسلیم به زور و چپاولگری این از خدا بی خبران نیست .
  رحمانی بودن دین خدا نرمش با غیر متجاوزان صلح خواه است خواه هم کیش باشند یا پیروان کیش دیگر که می خواهند با صلح و صفا با هم نوعان بشری خود همزیستی مسالمت آمیز داشته باشند .

 • اولا کلیپ ناثص نیست و سایت emam.com منتشر کرده. تاز امام هم کاملا شفاف میگه قتال هم جرو جنبه های رحمته خداس. مشکل ما اینه که یه عده مثل حسن آقامیری دارن به طور کل آیه های عذاب و قصاص و جهنم و شهادت و قتال رو حذذف میکنن و فقط آیات خیر و برکت رو میخونن و میگن اسلام اینه. این بخش از تاریخ رو میگن که حضرت علی برای بچه یتیم اسب شد ولی نمیگن همون علی سر از تن عمرو بن عبدود جدا کرد، میگن حضرت علی دادگاه رو به خاطر نداشتن مدرک محکم مجبور شد به اون فرد نصرانی که زرهش رو دزدیده بود واگذار کنه اما نمیگن عمل اصلی فتح خیبر یهودیان علی بود. ما مشکلمون کلا بریده شدن یه بخش از دینمونه.

 • امام خمینی را آن طور که بود بشناسیم نه آن طور که خودمان دلمان می خواهد. در ضمن احتمالا شما از امام خمینی بیشتر می فهمید. این ستودنیست. بیشتر بنویسید.

 • با عرض سلام به میهمان 01/9/11 ساعت 20:52
  تا جائی که درک کرده ام در اسلام تعادلی بی نظر دیده می شود و طبق فرمایش شما در مقابل هر حرکت پاسخی مناسب و در زمان مناسب بر اساس و در چهار چوب این دین کامل.
  منطق و درک شما ستودنی است ، بیشتر بنویسید.

 • قوه قضاییه ما فقط بلد است طرف بهاییان را بگیرد البته از کسانی که پیامبرشان کاتوزیان و گلدوزیان است انتظار بیشتری نمی رود. حالا جالبی قضیه این است که اگر به آنها بگویید امام این را گفت و یا آن را گفت با یک قیافه حق به جانب می گویند «ما امام را درک کرده ایم یا شما؟» شما حضور امام را دیده اید و دیده اید چه کار کنید تا تمام میراثش را از بین ببرید ولی ما واقعیت امام را دیدیم و می خواهیم راه او ادامه یابد. ما مثل هم نیستیم.

 • بین من و خانواده فریدون رحمتی نیست و هاشمی و جهانگیری ...
  قوه قضائیه به اینها مرخصی ندهید ، اینها رو به کار اجباری بفرستید تا بدانند که خروار ها خیانت به اسلام و امت چقدر کره می دهد