چرا همتی حقایق و بدیهیات علم اقتصاد را نادیده می‌گیرد؟


آدرس غلط رئیس کل اسبق بانک مرکزی درباره رشد پایه پولی


+ 
5

- 
0
ارسال در 1402/8/14 ساعت 18:00 2023-11-5 18:00:20
محسن
توسط محسن


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
CAPTCHA
کد امنیتی زیر را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • به بولتن نیوز در باره موضوع:/ جنگ نرم، نفوذ خزنده و عرصه ای که نیاز به مدیر کارکشته و دلسوز دارد/ دوشنبه 29/08/1402
  ---
  دولت مردمی برای حفظ عزت و شرافت اکثریت ملت چه کرده است؟!
  ---
  دولت کنونی که تمام تلاش خود را در داخل با شتاب ظاهرا روی کارهای عمرانی و تولیدی متمرکز ساخته است ؛ با نابود کردن ارزش پول ملی ایران که با داشتن امکانات در گردش مثبت ثروتهای طبیعی و انسانی و راهبردی بدون اغراق یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است کدام دستاوردی را برای اثبات صدق مردمی بودن خود می تواند به اکثریت ملت عرضه کند؟!
  این دولت با به فقر و فلاکت کشاندن و به صدقه خور تبدیل کردن این اکثریت که بی تردید ستون استوار پیروزی انقلاب اسلامی و تنها عامل ایجاد و بقای نظام این انقلاب است ؛ عزت و شرافت انسانی این اکثریت را پایمال کرده و هرگز به نظر نمی رسد برای اندرزهای دلسوزانه این مقاله تحلیلی شما گوش شنوایی داشته باشد .
  از این دولت باید پرسید در طول مدت بیش از دوسال از به دست گرفتن قدرت در کشور ثروتمندی همچون ایران ؛ عملا در مدیریت نیازهای حیاتی و معیشت اکثریت سرنوشت ساز مذکور چه دستاورد مثبت اصولی عزتمندانه و شرافتمندانه ای را بنفع زندگی و دین و اخلاق و تقویت اصولی روابط اجتماعی این اکثریت صبور انجام داده است؟!

 • پیاده کردن اقتصاد سرمایه داری غرب در ایران خیانت به انقلاب اسلامی است/ جمعه 19/08/1402
  ---
  اگر منظور از علم اقتصاد ؛ مکتب ضد بشری اقتصاد سرمایه داری غرب است ؛ این مکتب هرگز با اقتصاد انسانی عدالت محور مکتب انسان ساز اسلام هیچ سنخیتی ندارد .
  در ایران انقلاب اسلامی هرگز نباید اجازه داد با تلاش مذبوحانه مرموز عده ای غرب گرا ؛ اقتصاد سرمایه داری ضد بشری غرب پیاده شود و ارزش پول ملی ایران ثروتمند را با فقیر کردن دو سوم جمعیت مردم کشور و با قصدی پلید در نضاد با واقعیتهای بسیار امید وار کننده اقتصادی ثابت موجود در کشور با توطئه به زیر صفر ببرد .
  این توطئه شوم پلید در حقیقت با هدف پیاده کردن منویات تخریبی دشمنان از مستکبران جهانی و صهیونیستها برای نابود کردن آرمانهای مقدس این انقلاب ، مصرانه و با قصد می خواهد تمام دستاوردهای مثبت و سازنده انقلا و نظام را که در طول بیش از چهل سال از عمر پر برکت انقلاب با برکت خون صدها هزار شهید فداکار از عزیزترین فرزندان ملت ایران به دست آمده نقش بر آب و نابود کند .
  ایران در حال حاضر با لطف خداوند منان با داشتن ثروتها کلان طبیعی کلان و از نظر نیروی انسانی و ویژگیهای راهبردی جغرافیای سیاسی خود و با در گردش بودن مثبت همه این ثروتها یکی از ثروتمند ترین کشورهای منطقه و جهان است ولی بعلت داشتن سیاستهای مستقل و آزاده انقلابی مثبت و سازنده توسط دشمنان مذکور همیشه هدف تخریب بوده است .

 • الحمدالله رب العالمین . بالاخره به لطف زدو خوردهای سیاسی هم که شده کم کم بی سوادی برخی مدیران مسئول و علت برخی بحرانهای اقتصادی در حال مشخص شدن است تا از این به بعد به مواخذه اشخاص مسبب پرداخته شود . تا با کمک اساتید مطرح در آن زمینه مشکلات به تدریج حل شده و هرچه بیشتر درمسیر توسعه کشور و بهبودی اوضاع اقتصادی قرار بگیریم و به هر بهانه ای از مسئولین متعهد و دلسوز و اصل نظام گله مندی ان شالله نباشد .

 • رشد پایه پولی یعنی چه؟
  مثبت دادم چون دولتهای یازده و دوازده را تجربه کرده ام اما اقتصاد رشته ایست با لغات تخصصی خودش. لذا در این جهاد تبین مواضع اقتصادی نیاز به تعریف و توضیحات مفاهیم است.