سوال سخت از طرفداران پهلوی


خوبه که در سالروز پیروزی انقلاب به این سوال پاسخ بدید


+ 
16

- 
2
ارسال در 1402/11/23 ساعت 18:05 2024-2-12 18:05:47
محسن
توسط محسن


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
CAPTCHA
کد امنیتی زیر را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • اولا مضحک ترین ویدیو برای تخریب پهلوی بود! دوما پهلوی ها با چیزی بدتر از تحریم سر و کار داشتن اونم دشمنان داخلی و خارجی!اتفاقا سوال من از شما پهلوی ستیران اینه چطور میشه امیرکبیر دارالفنون میسازه رضاشاه دانشگاه مدرن بنا میکنه محمدرضاشاه تحصیل رایگان میکنه بورسیه رایگان میده کسایی مثل چمران و بهشتی و ظریف و قطب زاده و ابراهیم یزدی و شریعتی و امثالهم از این امتیاز استفاده میکنن! اما شماها مدعی هستین مردم هنوز بی سواد بودن؟! چرا؟ چون قشر اخوندا قرن ها روی ذهن عوام تاثیرگذار بودن! سنگ اندازی میکردن اجازه نمیدادن مردم به سمت تحصیلات عالیه برن! مگر در حد اکابر! پدربزرگ من بچه یتیم روستا بود خودش میگفت اخوندای روستا مردم رو تحریک میکردن که در شرکت ها استخدام نشین چون تحت حمایت شاه هستن! اما خودش مشغول به کار شد خیلی زود تونست کوکاکولای تهران خونه بخره و صاحب یک اتومبیل جیپ سبز هم بشه. حتی خواهر و برادرای کوچکتر از خودش رو سر و سامان بده! سوما پهلوی ها یک ایران خرابه ویران از قاجاری ها تحویل گرفتن با تجزیه طلبان جنگیدن ایران رو یکپارچه نگهداشتن و به سمت ابادانی قدم برداشتن دیگه چوب جادو که نداشتن که طی نیم قرن کشور جهان اولی بسازن! اما به سمت پیشرفت برنامه ریزی کردن. وقتی پای بزرگترای فامیل میشینی کسایی که زمان شاه یادشونه میگن یادش بخیر نوشابه دوزاری و کیک پنج زاری! این معنیش یعنی چی؟ یعنی انقدر ثبات قیمت بوده که یسری از اجناس رو با قیمتش معرفی میکردن. اما دوران رژیم اخوندی کدوم جنس تونسته تا مدت های زیادی ثبات قیمت داشته باشه؟؟؟ اون تورم ها هم مقطعی و موقتی بوده ضمن اینکه ویدیویی از شاه منتشر کردن که تقطیع شده است اونجایی که میگه فلان جنس دویست درصد تورم داشته! در ادامه داره به مجلس میگه اینو توجیه میکنه وقتی اجناس وارداتی تورم دارن ما هم باید قیمت نفت رو بالا ببریم و برای حفظ منافع ملی با غربی ها وارد نبرد میشه. از طرفی پول مملکت ارزشمند بوده. طوری که دلار هفت تا تک تومن بوده!! اما حالا دلار در کانال پنجاه هزار هست!! رژیم اخوندی یک ایرانی تحویل گرفت که اساس پیشرفت از دوران پهلوی پایه گذاری شده بود ایران حاضر اماده رو به پیشرفت بوده نه یک ایران ویران قاجاری! اینکه بتونی یک ایران خرابه ویران قاجاری رو طی نیم قرن بسازی صد در صد هزینه های زیادی خواهد داشت. از نیروگاه هسته ای بوشهر بگیر تا سازمان تجارت جهانی در کیش، بیمه رایگان تحصیل رایگان تغذیه رایگان که حالا باید خوابش رو ببینیم! اکثر کسایی که ضد شاه شورش کردن با بورسیه رایگانی که خود شاه فراهم کرده بود تحصیلات عالیه رو گذروندن! نمک خوردن و نمکدان شکستن! در ضمن شما از کدام تحریم حرف میزنین؟! مگه گران شدن سیب زمینی و گوجه هم ربطی به تحریم داره؟! تحریم که برای شما جیره خواران رژیم اخوندی یک مزیت شده اجناس چینی درجه چندم با قیمت ارزان وارد می کنین و دوبله سوبله در پاچه مردم فرو می کنین! انقدر به شعور ملت توهین نکنین.

 • این تورم نتیجه بحران سالهای قبل بود،وانگهی در اقتصاد ۵۰سال پیش شما گوینده محترم چندسالت بود،دوما هنجار ومعضل تورم ازسال۷۰به بعدپدیدارشد و....

 • کلاس چندی عمو اینقدر زرنگی، تورم هنجاره آیا؟!
  دوره پهلوی دوم مصادف بود با رشد قارچگونه بانکها برای به تاراج بردن ثروت کشور که بعد از انقلاب تمامشون ادغام و ملی اعلام شدن.
  اما دوباره توی دولت گفتگوی تمدنها دقیقا از سال ۷۶ موسسات و بانکهای خصوصی دوباره مجوز گرفتن تا تمام ثروت کشور بطور قانونی چپاول بشه.

 • سوال خوبیه اما جواب شما به همین سوال چیه؟!
  دلیل این تفاوت چیه؟
  عامل عمده:
  تحریم، فروش نفت، تولید ناخالص داخلی، استقراض دولت.

  شاید تعجب کنید شایدم نه. اما درواقع بنگاهداری بانک وزن بیشتری داره. چه پهلوی با اون شرایط و چه جمهوری اسلامی در اوج بدترین شرایط.

 • منتقم 02/11/24 ساعت 10:23

  خیلی اهمیت ندید اصلا پهلوی قابل مقایسه با جمهوری اسلامی نیست در ضمن اکثر مشکلات الان از جمله تورم و کاهش ارزش پول ملی و فرهنگ و ... ربطی به داخل ندارد و مربوط به دشمن خارجی است.

 • کزارشیِ بر اساس عدد و رقم ( میزان = ترازو ) . به امید کار های بیشتر از این نوع
  اما پیام این مقایسه را بست داده و راه حل ارائه کنیم:
  خبرگزاری فارس امروز نوشت که 15 میلیارد ( ارز دشمن ) گوشت وارد می کنیم و چند روز پیش هم نوشت 4.3 میلیارد ارز دشمن ذرت دامی...
  آیا می توان چند متخصص دانشگاهی را در کنار چند فرد با تجربه موفق دامداری در منطقه ای مناسب دعوت کرد زمین و طرح مسکن اسلامی + مصالح برای سکونت و سالن و همه ابزاری که دامدار نیاز دارد + دام تحویل داد و منافع را بین سرمایه دولتی و گروه تقسیم کرد؟ این طرح شاید در همان یکسال اول نتیجه بدهد اما نتایج بالا دو یا سه سالی طول می کشد. در کنارش میتواند کارخانه صنایع گوشتی داشت .... با توجه به شرایط کشور های بعنوان نمونه جنوب خلیج همیشه فارس در آینده غذا از طلا گرانتر می شود.
  فراموش نکنیم که امنیت غذا مطرح است در کشوری که " واردات سیگارهای الکترونیک به کشور ممنوع است رئیس دبیرخانه کنترل دخانیات می‌گوید که «بیش از۳۰ درصد نوجوانان و جوانان جذب سیگار الکترونیک می‌شوند». * یعنی دارو را تحریم می کنند اما سیگار و مواد مخدر ... را می توانند ایران گیر کنند( بر وزن همه گیر). پس باید دولت طرح بدهد و مردم مشارکت کنند تا مشکلات کم و ان شاءالله ناپدید شوند.

  * منبه : خبرگزاری فارس بیست و سه بهمن هزار و چهارصد و دو

 • عالی بود، احسنت به این طرز فکر همدلانه و پر از تلاش و کوشش جمعی، ان شالله که همه مردم و مسئولین جهاد همکاری برای ساختن ایرانی آباد و متعالی با آینده ای روشن راه بیندازند .آمین