«با الماس تراشکاری یا قلاویز تنها یک کلیک فاصله دارید!»

با الماس تراشکاری تنها یک کلیک فاصله دارید!

سرنوشت ما وابسته به انتخاب های ماست. فرض کنید می خواهیم یک اینسرت یا الماس تراشکاری خریداری کنیم. چه انتخاب هایی داریم؟

احتمالا دو انتخاب مهم پیش روی ماست : رفتن به بازار صنعت و خرید از فروشگاه ها و یا جستجو در اینترنت. مشخصا این روز ها می دانیم که جستجو در اینترنت و حتی خرید اینترنتی مزایای بسیار مطلوبی دارد. صرفه جویی در زمان ، هزینه و انرژی در کنار خدمات بهتر از جمله مزایای این روز های فروشگاه های اینترنتی است.

بازار صنعت به دلیل ویژگی های خاصی که دارد ، گاه نسبت به تغییرات از خود مقاومت نشان می دهد. در واقع صنعتگران به راحتی اعتماد نمی کنند. مگر آنکه مزیت های آن برایشان اثبات شود.

از این رو فروش آنلاین چندان در صنعت جا افتاده نیست به خصوص در بخش بسیار حساس چون تامین ابزار و لوازم اولیه. در واقع فاکتور های زیادی باید لحاظ شود ، تا اعتماد صنعتگران به یک فروشگاه ایجاد شود. حال اگر این فروشگاه مجازی و آنلاین باشد کار دشوار تر و حساس تر نیز خواهد شد.

با توجه به تمام شرایط فوق در دنیای اینترنت  و کسب و کار های مجازی استقبال خوبی از فروش ابزار به عمل نیامده است. در واقع متخصصان حوزه فروش آنلاین کمتر بازار صنعت را انتخاب کرده اند.

یکی از دلایل مهم آن پیچیدگی این بازار و نرخ بازگشت سرمایه و یا حجم سرمایه گذاری اولیه آن می تواند باشد.

اما می دانیم تکنولوژی منتظر کسی نمی ماند. به هر حال همیشه اولین ها از راه می رسند و در صورت برنامه ریزی هوشمندانه و اجرای صحیح در زمان مناسب جایگاه خود را به درستی می یابند.

در این زمینه خاص لازم است مثالی بزنیم. یکی از ابزار های مهم و بسیار تخصصی در صنعت ، قلاویز است. اما برای اینکه بتوان به صورت اینترنتی و مجاز ، قلاویز را مبادله کرد. باید تسلط کافی بر موضوع وجود داشته باشد همچنین نیاز به سبد کالای گسترده ای از قلاویز ( با توجه به تنوع بسیار آن ) و بودجه اولیه و زحمت بسیار زیادی است. این عمل برای کسی که در بازار صنعت حضور نداشته باشد تقریبا محال و غیر ممکن است.

برای روشن تر شدن  ابعاد موضوع می توان به مثال ساده تری رجوع کرد.

ساچمه فلزی

ساچمه فلزی یکی از متریال های ساده و پر کاربرد در صنعت است. در نگاه اول ورود به این بازار چندان دشوار به نظر نمی رسد. اطلاعات و آگاهی ها چندان پیچیده نیست. اما مشکل دیگر وجود دارد ساچمه ها بسیار متنوع ، سنگین و حجیم هستند. انبار داری ، حمل و نقل و حاشیه سود پایین مشکلات را چند برابر می کند.

با نگاهی جامع به بازار ابزار در می یابیم که گستردگی و پیچیدگی این بازار یک عامل بازدارنده در گسترش آن در اینترنت است. خواه محصول مورد نظر کاملا تخصصی مثل الماس تراشکاری یا قلاویز باشد. خواه مثل ساچمه ساده و مشخص.

 

اما این تمام ماجرا نیست. بازار بر مبنای عرضه و تقاضا ایجاد می شود. درست است که عرضه در بازار اینترنتی برای ابزار صنعتی کم است. اما تقاضا کم نیست !

بنابراین راه حل مسئله ورود متخصصان همین امر در این حوزه است.

نمونه برجسته آن در سالهای اخیر فروشگاه اینترنتی ابزار ماتریس است. ابزار ماتریس با بهره گیری و پشتوانه دو دهه سابقه و فعالیت در بازار صنعت پا به عرصه فروش اینترنتی گذاشته است. و نکته جالب استقبال بسیار زیاد صنعتگران از این فروشگاه است. در واقع با توجه به شناخت کامل صاحبان و بنیان گذاران ابزار ماتریس از صنعت ، این سایت به سرعت جای خود رابین صنعتگران و حرفه ای ها یافته است. هر چند در خیلی از فاکتور ها این سایت هنوز خام و جوان به نظر می رسد اما از نظر شناخت ، تنوع کالا و تجربه کاربری یکی از بهترین  سایت های فروشگاهی کشور به نظر می رسد.

دسترسی و جستجوی سریع ، ثبت نام آسان ، امکان پیگیری سفارس ، امکان مکاتبه و مشاوره آسان ، امکان ارسال رایگان و مرجوعی از خدمات چشمگیر این مجموعه هستند.

بی شک حضور سایت های فروشگاهی با دسترسی همگانی و امکان مقایسه در اینترنت و رقابت مجموعه های مختلف برای هر بازاری و به خصوص برای مصرف کننده بسیار سود مند است. به نظر می رسد با ورود مجموعه ای مثل ابزار ماتریس ، باید در ادامه منتظر حضور دیگر مجموعه های قدرتمند این بازار و رقابت پیچیده آنها باشیم. با ادامه روند فعلی تقریبا با هر کالایی تنها یک کلیک فاصله خواهیم داشت.