آموزش زبان روسی از صفر در آموزشگاه ملل

آموزش زبان روسی از آن جایی اهمیت دارد که با زبان انگلیسی بسیار متفاوت است و زبان آموزان را با چالش بزرگی رو به رو می کند. تلفظ ها نیز در این زبان کاملا متفاوت است و برای افراد غیر بومی قدری مشکل است. در آموزشگاه زبان روسی ملل دوره های آموزشی برای این زبان توسط اساتید بسیار کارآزموده و متخصص برگزار خواهد شد. زبان آموزان می توانند از صفر این زبان را با ما بیاموزند و به سطح بسیار بالایی در این زبان دست پیدا کنند.

یادگیری زبان روسی مهم تر است یا صحبت کردن

بسیاری از افراد آموزش زبان روسی را آغاز می کنند و در واقع این زبان را کامل یاد می گیرند. تمام نکات گرامری را به خوبی می آموزند و دامنه لغات آن ها هم بسیار بالا می رود. اما آیا این افراد لزوما می توانند این زبان را به خوبی صحبت کنند. برخی این تصور را دارند که همه افرادی که‌ این زبان را یاد گرفته‌ اند می توانند به خوبی هم صحبت کنند.

در صورتی که این دو مقوله کاملا جدا هستند. هستند افرادی که از نظر گرامر زبان روسی مشکلی ندارند، کتاب های روسی را به راحتی مطالعه کرده و متوجه می شوند یا فیلم‌ های زبان اصلی را به راحتی نگاه می کنند، اما برای صحبت کردن مشکل دارند. این نکته را باید عنوان کنیم که درک از زبان روسی بسیار ساده تر از صحبت کردن است. به همین دلیل راهکارهای مهم برای آموزش زبان روسی و دستیابی به نتیجه مطلوب را با هم مرور می کنیم.

راهکارهای مهم جهت آموزش زبان روسی و موفقیت

آموزشگاه ملل در کنار دوره هایی که برای آموزش زبان روسی برگزار می کند، راهکارهایی نیز در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید به قله های پیشرفت برسید. در ادامه این راهکار ها را با دقت مطالعه و به کار ببرید.

صحبت کردن‌ را در اولویت قرار دهید

گفتنی است که درگیر شدن زیاد با کتاب و گرامر و سایر نکات در ابتدای راه آموزش زبان روسی، کاری تقریبا اشتباه است. درست است که آموزش الفبای روسی و نکات گرامری اهمیت زیادی دارد، اما باید روی صحبت کردن تمرکز ویژه داشت. اگر قصد دارید به این کشور مهاجرت کرده و تحصیل یا کسب و کار خود را در این کشور انجام دهید، مطمئنا باید توانایی داشته باشید که به راحتی صحبت کنید.

عدم صحبت کردن‌ به زبان روسی کارهای شما را به پیش نمی برد. شکی در این نیست که باید دامنه لغات خود را بالا ببرید، اما تمرکز اصلی خود را بر روی صحبت کردن بگذارید. بدون شک با صحبت کردن بیشتر متوجه اشتباهات خود می شوید. ابتدا از جملات بسیار ساده و کلمات کاربردی شروع کنید. امکان دارد در ابتدا با مشکلاتی مواجه شوید اما شک نداشته باشید که به سرعت تمام کارها رپی غلتک می افتد و موفق خواهید شد.

اضافه کردن یادگیری گرامر

پس از این که با صحبت کردن به زبان روسی کنار آمدید و توانستید صحبت کردن را در برنامه خود قرار دهید، سعی کنید کم‌ کم نکات گرامری را نیز یاد بگیرید. آموزش زبان روسی به شیوه درست و اصولی باید به گونه ای باشد که پله به پله به پیش بروید و در مسیر دلسرد نشوید.

سعی کنید با یادگیری نکات گرامری پرثد اشتباه در جمله های خود هنگام صحبت کردن را به صفر برسانید‌. مطمئن باشید این گونه ، یادگیری گرامر برای شما جذاب تر خواهد شد و باعق می شود که روان تر و راحت تر صحبت کنید.‌ در این مراحل باید نکات گرامری را زیاد تمرین کنید که بتوانید روی آن تسلط کافی پیدا کنید.

تمرین و تکرار مداوم

نکته ای که باید به شما یادآوری کنیم این است که برای تسلط بر صحبت کردن باید تمرین و تکرار را در برنامه خود قرار دهید. سعی کنید تمرین را روزانه انجام دهید تا به نتیجه برسید. شک نداشته باشید که با تمرین زیاد تمام درس ها و آموخته ها در ذهن شما حک خواهد شد. سعی کنید به هر طریقی که باشد برای آموزش زبان روسی و تمرین وقت بگذارید.

شما باید از ابتدا برای خود هدفی مشخص سازید و در مسیر یادگیری مدام آن هدف را به خود یادآوری کنید. برای خود منابعی پیدا کنید که بتوانید با استفاده از آن ها روزانه و به صورت مداوم صحبت کنید. به عنوان مثال می توانید برنامه های آموزشی را در گوشی های خود دانلود و در هر شرایطی گوش دهید. مطمئنا با این پشتکار بعد از مدتی متوجه خواهید شد که چقدر نکات مهم را فرا گرفته اید.

ارتباط  با روسی زبانان

بدون شک قرار گرفتن در محیطی که همه‌ به زبان روسی صحبت می کنند، بهترین کلاس است. سعی کنید با افراد بومی و روسی زبان ارتباط داشته باشید و مشکلات خود را با آن ها مشورت کنید. اصلا از اشتباه کردن هراس به دل خود راه ندهید. هنگام صحبت کردن افراد بومی سعی کنید لحن حرف زدن، لهجه، نحوه تلفظ صحیح کلمه ها و همه نکات را در نظر بگیربد.

استفاده از رسانه های روسی

اگر موفق شده باشید در مسیر آموزش زبان روسی قدم های درستی بردارید و به راحتی این زبان را صحبت کنید، پیشنهاد می کنیم که از رسانه‌ ها زیاد استفاده نمایید. برنامه های رادیویی و آهنگ های زبان اصلی بهترین منبع برای یادگیری این زبان به شمار می روند. با برنامه های رادیویی و تلویزیونی می توانید در زمینه های مختلف این زبان را یاد بگیرید.

مشاهده فیلم و سریال یکی از راهکار های مهم برای یادگیری زبان روسی است. بدون‌ شک این گونه فعالیت ها دامنه لغات و اصطلاحات شما را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. شما حتی می توانید گوشی خود را به زبان روسی تنظیم نمایید. در یک جمله باید گفت که شما باید خودتان را در زبان‌ روسی غوطه ور کنید.

یادگیری و آموزش زبان روسی از مبتدی تا پیشرفته در موسسه ملل

آموزشگاه زبان ملل با برگزاری کلاس های متعدد جهت آموزش زبان روسی شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد. شما در دوره های آموزشی موسسه می توانید در شرایط استفاده مکرر قرار دهید. ما به این موضوع فکر کرده ایم که یادگیری زبان روسی بسیار متفاوت با زبان‌ انگلیسی و قدری مشکل تر است.

متدهای نوین و تکنیک های به روز در آموزشگاه زبان ملل موفقیت شما را به دنبال خواهد داشت. حرفه ای ترین متخصصان در موسسه ملل مسیر را برای شما بسیار هموار می سازند. مطمئن باشید که زبان آموزان مبتدی هم می توانند به سرعت به سطوح بالاتر برسند و دانش زبانی آن ها بسیار افزایش پیدا می کند.

سخن پایانی

در این مقاله تمرکز خود را بر روی آموزش زبان روسی و راهکارهای مهم برای موفقیت گذاشته ایم. دوره ها و کلاس های آموزشی در آموزشگاه زبان ملل زیر نظر متخصص های با تجربه و کار بلد، یادگیری شما را تضمین خواهد کرد. مطمئن باشید که در این راه سخت و پر فراز و نشیب اصلا شما را تنها نمی گذاریم و تا رسیدن به نقطه نورانی شما را همراهی خواهیم کرد.

برای ثبت نام و شرکت در کلاس ها می توانید به شعبه های مختلف ما مراجعه نموده و اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین از طریق سایت و تماس تلفنی نیز می توانید ثبت نام خود را به انجام برسانید و آن‌ را قطعی کنید. توجه داشته باشید که کارشناسان ما همیشه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.