نهال گردو بکارید، سرمایه برداشت کنید!

بسیاری از افراد زمین‌هایی را در نقاط مختلف که اتفاقاً شرایط آب و هوایی مطلوبی نیز دارند، رها کرده و نقشه‌ای برای استفاده از آن‌ها ندارند. این در حالی است که یک زمین حاصل‌خیز با اندکی برنامه‌ریزی و طی کردن مسیر درست می‌تواند به یک باغ سودآور تبدیل شود. باغ‌ها اگر به درستی مدیریت شوند، می‌توانند با تولید محصولات مرغوب، اعتبار خود را در میان مشتریان بالا برده و در نتیجه با سود قابل توجهی همراه باشند.

حال برای آنکه محصول باغ خود را انتخاب کنید، گزینه‌های بسیاری پیش روی شما هستند. ممکن است با پیشنهادی مبنی بر کاشت مرکبات مواجه شده یا عده‌ای کاشت خشکبار را به عنوان انتخابی مطلوب به شما پیشنهاد کنند. با این حال بهتر است تمام گزینه‌های موجود را از نظر گذرانده و در نهایت، بهترین آن‌ها را برای آغاز سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

احتمالاً کمتر کسی خرید نهال گردو و کاشت آن را به شما پیشنهاد می‌کند؛ چرا که اغلب نمی‌دانند بذر سرمایه را می‌توان در دل خاک کاشت. در این مقاله شما را با مزایای خرید نهال گردو شناسنامه دار کاشت آن آشنا خواهیم کرد. برای اطلاع از قیمت نهال گردو همراه ما باشید.

گردوی پرمحصول

چگونه با کاشت نهال گردو درآمد داشته باشیم؟

شاید به این بیندیشید که چرا باید باغ خود را به کاشت نهال گردو اختصاص دهید. به همین منظور بهتر است پیش از هر چیز شما را با درآمد حاصل از باغ گردو آشنا کنیم. گردو یکی از محبوب‌ترین خشکبار در میان ایرانیان است که استفاده‌های گسترده‌ای دارد. از مصرف با پنیر برای صبحانه گرفته تا استفاده در غذاهایی چون فسنجان و كشک بادمجان، همگی نمونه‌هایی از کاربرد گردو هستند؛ بنابراین بدیهی است که گردو رواج بیشتری نسبت به خشکباری مثل بادام هندی دارد.

از طرف دیگر قیمت خشکبار با توجه به نوسانات ارز، دائماً متغیر بوده و با توجه به شرایط فعلی، رشد صعودی دارد. پس تا به اینجا با نوعی خشکبار مواجه‌اید که با وجود قیمت رو به افزایش، بازار فروش پر رونقی دارد. حال اگر شرایط نگهداری باغ گردو را نیز مطالعه کنید، و در بسیاری از مناطق سردسیری می‌توانید درخت‌های گردویی را ببینید که بدون هیچ مراقبتی محصول می‌دهند؛ بنابراین هزینه‌های نگهداری گردو نیز چندان بالا نیست؛ همان‌طور که هزینه خرید نهال گردو بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

نکته قابل توجه دیگر این است که درخت گردو می‌تواند از همان سال اول باردهی داشته باشد؛ اگرچه اغلب آن‌ها بعد از سه سال باردهی را آغاز می‌کنند. هرسال نیز بر تعداد میوه‌های آن افزوده شده و به این ترتیب پس از چند سال با یک باغ پربار روبه‌رو خواهید شد. تمام این دلایل در کنار هم، خرید نهال گردو و کاشت آن را به یک انتخاب ایده‌آل برای راه‌اندازی باغی سودآور تبدیل می‌کند. در ادامه ویژگی‌های نهال گردوی مرغوب را برای راهنمایی در خرید نهال گردو به شما معرفی می‌کنیم.

راه‌اندازی باغ گردو

بدیهی است به هر میزان که اطلاعات خود را درباره مسیری که قصد آغاز آن را دارید، بالا ببرید، می‌توانید نتیجه بهتری گرفته و از موانع دور بمانید. به همین منظور بهتر است چند نکته اساسی را در خرید نهال گردو برای راه‌اندازی باغ مدنظر داشته باشید تا در نهایت باغ گردوی سودآوری پیش چشمانتان جان بگیرد. نکات مهم در این زمینه را یک به یک بررسی خواهیم کرد:

  • نکته اولی که باید مدنظر داشته باشید، خرید نهال گردوی مناسب با مکان قرارگیری باغ است. به عبارتی شرایط جغرافیایی باغ شما باعث می‌شود انتخاب‌های متفاوتی داشته باشید. ارتفاع باغ از سطح دریا یکی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر در ارتفاع بین ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ متر از سطح دریا هستید، خرید نهال گردوی چندلر بهترین انتخاب به نظر می‌رسد. از طرفی برای ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ متر از سطح دریا، بهترین نوع نهال، رقم گردو فرنور و ژنوتیپ پالیز است. توجه به این نکته می‌تواند بازده باغ شما را تا حد چشم‌گیری افزایش دهد.
  • نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، دیرگل یا زودگل بودن نهال گردو است. در مناطق سردسیری که بهار دیر از راه می‌رسد، کاشت ارقام دیرگل مناسب‌تر است.
  • زود بازده یا دیر بازده بودن نهال گردو نیز یکی دیگر از مواردی است که باید در نظر بگیرید؛ چرا که می‌تواند ارتباط مستقیم با سرمایه‌تان داشته باشد. نهال‌های چون ژنوتیپ پالیز در همان سال اول محصول می‌دهند؛ اما برخی دیگر مثل چندلر، فرنور، پدرو و … پس از یک تا دو سال به ثمر خواهند نشست.
  • اگر می‌خواهید با خرید نهال گردو، راه‌اندازی باغ را آغاز کنید، باید بدانید که بهترین زمان برای کاشت نهال گردو فصل پاییز است. ماه‌های آبان و آذر بهترین زمان برای کاشت نهال گردو به حساب می‌آیند.

بهترین نژاد درختان گردو

ویژگی‌های نهال گردوی مرغوب

باید بدانید که بسیاری از ویژگی‌های نهال گردو به منطقه‌ای که در آن هستید بستگی دارد. به عبارت دیگر، تعریف واژه «مرغوب» با توجه به ویژگی‌های منطقه‌تان متفاوت خواهد بود. با این حال بهتر است چند نکته را در نظر داشته باشید. اگر می‌خواهید درخت گردویی داشته باشید که سال‌های سال باردهی داشته باشد، نهال گردو پالیز تیپ 9، تویسرکان، چندلر و فرنور مناسب هستند. از طرفی نهال‌های  گردو تیپ 9،چندلر و فرنور از انواع پربازده نهال گردو محسوب می‌شوند.

نکته دیگر، توجه به ارتفاع از سطح دریاست که در قسمت قبل به آن اشاره شد. اگر می‌خواهید بهترین انتخاب را در خرید نهال گردو داشته باشید، بهتر است شرایط باغ خود را برای کارشناسان در این زمینه شرح داده و از راهنمایی‌های آن‌ها استفاده کنید. در ادامه یک پیشنهاد عالی را به شما ارائه خواهیم کرد.

با نحوه خرید نهال گردو آشنا شوید

حال که با مزایای خرید نهال گردو و راه‌اندازی باغ گردو آشنا شدید، بهتر است برای تهیه آن به یک منبع معتبر مراجعه کنید. نهالستان تخصصی پالیز نهال  ، نام آشناترین این حرفه است که از سال ۱۳۱۰ به پرورش ارقام نهال می‌پردازد. این مجموعه که در شهر میاندوآب واقع شده، بهترین منبع برای خرید نهال گردو تویسرکان، چندلر، فرنور، پالیز تیپ 9 و … در کنار ارقام سایر محصولات باغی است. اگر قصد خرید بهترین انواع نهال‌ها را دارید، نهالستان پالیز بهترین گزینه پیش روی شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت نهال گردو و مشورت با کارشناسان برای انتخاب بهترین نهال‌ها، سری به وب‌سایت www.paliznahal.ir بزنید.

نهالستان تخصصی گردوی پالیز نهال

نتیجه‌گیری

در این مقاله با خرید نهال گردو و مزایای راه‌اندازی باغ گردو آشنا شدید. همچنین نهالستان پالیزنهال به عنوان بهترین و معتبرترین منبع برای خرید نهال گردو تویسرکان، پالیز، چندلر، فرنور و … علاوه بر استعلام قیمت نهال گردو معرفی شد. سری به وب‌سایت رنگارنگ پالیز نهال بزنید تا دنیایی از نهال‌ها را پیش روی خود ببینید.

شماره تماس : واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر : آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه : آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت