چگونه یک زبان جدید را سریع یاد بگیریم: راهنمای 3 گامی

با مجموعه ای کوچک از استراتژی های عملی. و بیایید هیجان و تجربیات واقعاً معجزه‌آسایی را که می‌توانید انتظار داشته باشید، با رفتار کردن به سفر یادگیری زبان به همان شکلی که باید باشد، تقویت کنیم. بهترین آموزشگاه زبان اصفهان

یک سفر، نه یک مقصد.

این طرز فکر واقعاً مهم است زیرا هیچ یک از ما واقعاً به زبان مادری خود مسلط نیستیم. وقتی به فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد نگاه می کنید (اگر انگلیسی زبان مادری شما باشد) این امکان دور از دسترس هم نیست.

با این حال، وقتی اهداف مناسبی را بر اساس L.U.C.K تعیین می کنید، سریع ترین راه برای یادگیری زبان می تواند باشد.

L.U.C.K چیست؟

مخفف "یادگیری با استفاده از دانش صحیح" است.

و این دقیقاً همان چیزی است که در این صفحه دریافت خواهید کرد. به خواندن تک تک کلمات ادامه دهید تا دقیقا بدانید که یادگیری هر زبانی چقدر می تواند سرگرم کننده و آسان باشد.

نحوه یادگیری سریع زبان: 3 نکته

مرحله اول: ابتدا یاد بگیرید که چگونه به خودتان زبان بیاموزید

حتی اگر بهترین معلم روی کره زمین را برای زبان مقصد خود پیدا کنید، آنها فقط می توانند شما را تا این حد پیش ببرند. شما هم باید بتوانید به خودتان یاد بدهید.

برای انجام این کار، می‌خواهید مهارت‌های فرا یادگیری را یاد بگیرید که یادگیری یک زبان را ممکن می‌سازد.

این پنج عنصر مبتنی بر یک اصل علمی به نام سطوح پردازش هستند. آنها به این معنی هستند که شما باید یاد بگیرید که چگونه این مواردرا ترکیب کنید:

 • حافظه
 • خواندن
 • نوشتن
 • گوش کردن
 • صحبت كردن

بحث این نیست که کدام یک مهمتر هستند. ترکیب جامع همه آنهاست که در نهایت اهمیت دارد.

به عنوان مثال، روش هایی برای ترکیب شنیدن و خواندن وجود دارد. شما می توانید این کار را با ترکیب ابزارهای خاصی انجام دهید، مانند برنامه روایت داستان که در بهترین پست نرم افزار یادگیری زبان خود ارائه می کنم.

همچنین می‌توانید همزمان با صحبت کردن، تمرین نوشتن عالی داشته باشید، با تکرار آنچه روی صفحه به صورت شفاهی قبل یا بعد از گذاشتن آن روی کاغذ می‌گذارید.

هر کلاس یادگیری زبان مناسب شما را وادار می کند تا این مراحل را طی کنید، اما اگر خود را مجبور به انجام آن نکنید، برای یادگیری زبان خود دچار مشکل خواهید شد.

مرحله دوم: یک ذهنیت مثبت ایجاد کنید

بسیاری از مردم می پرسند، یادگیری یک زبان جدید چقدر سخت است؟

اگر این سوال اشتباه باشد چه؟

اگر سوال بهتر این باشد: چه منابع قدرت ذهنی لازم است تا در طولانی مدت ثابت نگه دارم؟

وقتی نوبت به یادگیری زبان می‌رسد، باید مهارت‌های زیر را توسعه دهید:

 • تعیین اهداف واقع بینانه
  • به عنوان مثال، اگر زبان شما دارای یک مجموعه حروف یا الفبای جدیدی است که باید یاد بگیرید، بایداولین هدف شما باشد.
  • اگر قبلاً الفبا را می‌دانستید، اولین هدف شما ممکن است نحوه معرفی خود به اضافه پنجاه کلمه جدید مرتبط با برخی از علایق شما باشد.
 • ایجاد یک برنامه زمانی عملی
 • پیوسته نشان دادن
 • مدیریت انتظارات شما
 • درک انواع مختلف انگیزه هنگام یادگیری زبان
 • بپذیرید که اشتباهات مرتکب خواهند شد و مایل باشید از آنها درس بگیرید
 • کاوش و به دست آوردن بهترین مواد یادگیری زبان
 • پرورش شجاعت صحبت کردن به زبان

برخی از افراد باید زمان بیشتری را نسبت به دیگران برای یادگیری این مهارت ها صرف کنند. اما همه آنها را می توان در حین یادگیری زبان یاد گرفت و بهبود بخشید.

مرحله سوم: بهترین ابزار لازم برای یادگیری زبان را انتخاب کنید

این مرحله دشوار است، اما قابل انجام دادن است.

اول، فقط بپذیرید که برخی از خطرات درگیر هستند. ممکن است در نهایت کتاب یا دوره ای بخرید که مناسب شما نباشد.

این به ذهنیت شما بازمی گردد، به ویژه مدیریت انتظارات شما.

من شخصاً همه را به عنوان یک تحقیق در نظر می‌گیرم و از نظر احساسی درگیر نمی‌شوم.

در واقع، من به خودم اجازه می‌دهم در آینده دوباره هر منبعی را که خریداری کرده‌ام بازبینی کنم، زیرا ما به‌عنوان انسان‌ها می‌توانیم به شدت متزلزل باشیم. ممکن است این کتاب ها یا دوره ها بد نباشند. شاید ما هنوز برای آن دوره آماده نبودیم، یا فقط روز، هفته، ماه یا سال بدی را پشت سر گذاشتیم.

زیرمجموعه انتخاب بهترین مواد برای یادگیری زبان، محدود کردن تعداد منابع است. هنگام یادگیری یک زبان، ما ورودی های زیادی می خواهیم. اما به ده ها منبع نیازی پیدا نمیکنیم.

در عوض، من به شما پیشنهاد می‌کنم نکته‌ای را که من از آن سود برده‌ام، استفاده کنید. این نکته از دوست من و متخصص یادگیری زبان اولی ریچاردز است که توصیه می کند حداکثر انتخاب کنیم:

 • یک کتاب
 • یک برنامه ویدیویی یا صوتی
 • یک معلم

با انجام این کار، به خود فرصت کافی می دهیم تا سطوح اثر پردازش را تجربه کنیم در حالی که خود را با مواد غرق نکنیم. پذیرش محدودیت ها به ما کمک می کند تا سرمایه گذاری خود را در به حداکثر برسانیم و از مزایای دقیق بودن آن بهره مند شویم.

باز هم، ممکن است متوجه شوید که منابعی به دست می آورید که به سادگی کار نمی کنند. اما به طور کلی، محدود کردن آنچه به زندگی آموزشی خود وارد می کنید و به حداکثر رساندن دقت خود با آن منابع به زودی نتیجه خواهد داد. بهترین آموزشگاه زبان مشهد

قانون شخصی من این است که حداقل 90 روز به چیزی بچسبم. وقتی در حال یادگیری زبان چینی بودم، این کار را فقط با یک برنامه صوتی، یک کتاب و یک معلم انجام دادم و خیلی به من کمک کرد که بسیار موفق‌تر از آن باشم که دائماً «کتاب‌های درسی جدید درخشان» را در مسیرم قرار می‌دادم.