مستند تاکسی مدرسه - روایت یک راننده سرویس مدرسه با منش متفاوت


مستند تاکسی، مدرسه… روایتگر یک راننده سرویس است که با همکاران خود متفاوت است. این راننده سرویس علاوه بر جا به جایی بچه‌ها‌، رابطه‌ای صمیمی با بچه‌ها به وجود آورده است که با این کار خود می‌تواند مفاهیم دینی و فرهنگی را به بچه‌ها آموزش دهد. برای مثال این راننده کار فرهنگی انجام می‌دهد یعنی با هزینه‌ی شخصی خود مجله چاپ می‌کند و بین بچه‌ها پخش می‌کند تا با این کار خود مفاهیم دینی را به بچه‌ها آموزش دهد. در حقیقت این شخص همانند یک معلم پرورشی به بچه‌ها در امورشان کمک می‌کند و نکات اخلاقی را به صورت نرم و دوستانه به آنها یاد می‌دهد.
نکته‌ای که در این مستند حائز اهمیت است استقبال بچه‌ها از این کار و رابطه‌ی صمیمی است که با او برقرار کرده‌اند. به گونه‌ای که این بچه‌ها که دانش آموزان راهنمایی هستند، دوست دارند این شخص راننده سرویسان باشد


+ 
11

- 
1

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
  • رها 93/10/17 ساعت 15:43

    من جز یکی از دانش آموزانی هستم که با عمو حسین «آقای داماد» سرویس داشتم . ایشون برخلاف خیلی از افراد هم سن و سالشان اخلاقیات فوقالعاده ای داشتند . من در سرویس عمو حسین نازک نارنجی نام داشتم . عمو همیشه در روز تولد بچه ها با خرج خودشان برای کل سرویس بستنی میخریدند . من هرگز ، هرگز ، هرگز ایشون فراموش نخواهم کرد .