رائفی پور | دلایل سقوط آندلوس


اگر در جنگ نرم شکست بخوریم، در جنگ سخت قتل و عام می شویم


+ 
32

- 
1
ارسال در 1399/4/18 ساعت 15:46 2020-7-8 15:46:33
mohsen
توسط mohsen


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
  • با دیدن ودرک وقایع جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست که نفوذی های دشمن مجدانه و با پشتکار به تخریب روحیه و فرهنگ مقاومت در مردم کمر همت بسته اند ،،،نفوذی و مزدوران و وطن فروشانی که یکجا هم دین خود را باخته اند هم آبروی نداشته ی خود ،،،فقط خدا کنه که مردم چهره و نیت واقعی اونها رو زودتر و با درایت بیشتر ببینند و درک کنند که مملکت در چه وظعیت خطر ناکی قرار داره ،،،،به نظر من از پوشش و رفتار دختران و پسران دهه ی هشتاد بخصوص میشه به عمق فاجعه پی برد و همین امر برنامه ی اورژانسی فرهنگی رو میطلبه. امیدوارم خداوند هیچ گاه دشمن رو بر ما مسلط نکنه آمین یا رب العالمین.

  • بعنوان شاگرد مدرسه شصت شال پیش ، معنی درس " تاریخ " را بخاطر سپردن وقایع می دیدند. سالهاست که برداشت از تاریخ علم ، و هنر تاریخ بکار گرفتن آن است. ( دلایل سقوط اسپانیا چه بود ؟ آیا این دلایل امروز هم صادق است؟ چرا حمله همزمان مغول به ایران موجب جذب مغول و آدابشان به اسلام شد اما هشصد سال در اسپانیا چنین تاثیری را شهادت نمی دهد؟ ...). در دانشگاهای جنگ ، تاریخ جنگها و تاکتیکهای نظامی مرتبا تکرار می شود تا افسران بتوانند از تکرار آن جلو گیری گرده و با ابتکارات جدید دشمن را سر جایش بنشانند. در س امروز آقای رائفی را چنین باید دید و از این منظر هم ، همچون نصیحت و تشویق و خوف ، به گروهی که مستعد درک مسائل منطقی تاریخ هستند با تجهیز منطق ( دلایل پیروزی ها و شکستها و عواقب شکست...) آموزش داد.

  • ناسپاسان را چه پایان شوم در راه است؟؟؟!!!
    ---
    ناسپاسانی که هر نعمت حیاتی الهی را منکر می شوند و به نعمت آگاهانه و با اصرار پشت پا می زنند بهنگام نیاز دوباره به آن نعمت و نیافتن دست رسی به آن ؛ عمق جنایت ناسپاسی خود را در حق ولی نعمت درک خواهند کرد ؛ و آنگاه برای جبران ناسپاسی خود هیچ فرصت و راهی نخواهند یافت و گریزی از پرداخت تاوان سنگین ناسپاسی خود نخواهند داشت و در عمق نا امیدی و استیصال هیچ کس آنان را از این گرفتاری مرگ بار نجات نخواهد داد.