هرچی میکشیم از این آخونداس !؟


پاسخ به شبهات رایج | قسمت اول
حجت الاسلام هاشمی

موضوع: میگن معلوم نیست با این گرونی، دینی هم که آخوندا میگن راست باشه!


+ 
29

- 
3

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • آخوندها همه بد نیستند
  ---
  دین شناس یا روحانی یا آخوند بمانند صاحب هر حرفه ای یا هر فرد بشری، خوب و بد و خدا پرست و شیطان پرست دارد.
  اگر دین شناس یا روحانی یا آخوند بر حسب ویژگی الهی حرفه ی خویش این حرفه را در آموزش و تبلیغ دین با آگاهی کامل به داده های محکم و مفصل قرآن در زمینه ی حد و مرزها و بایدها و نبایدهای شناختهای فرهنگ اصیل دین داری و مذهب داری قرآنی بی کاستی و فزونی محض رضای خدا و با پایبندی و عمل به محتوای این شناختها انجام دهد مطابق ملاک و معیارهای ایمان که در قرآن آمده اند روحانی و آخوند خوب و خدا پرست است.
  اگر شرایط و ملاک و معیارهای فوق در شخص دین شناس یا روحانی یا آخوند و هیچ آگاهی به شناختهای مذکور در رفتار و گفتار و پندار نزد او وجود نداشته باشند و به آموزش و تبلیغ هر چیزی بنام دین و مذهب حتی من در آوردیها و خرافات و احادیث و روایات جعلی بی ارزیابی علمی و بی تحقیق و تفحص قرآنی و عقلی بپردازد او یک روحانی نمای بدی است که پای در عرصه ی شیطان پرستی گذاشته است.
  و تو خود جان برادر حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

 • نتیجه اینکه دست دشمن هم در این مشکلات امروزدیده می شود همچنان که ما مردم با زیاده خواهی ، مثلاً خرید ارز بی ارزش دشمن درآمد کسب و در راه زیاده خواهی و چشم و هم چشمی مصرف کنیم . این دو عامل بکنار ، اگر متخصص دین نمی تواند و بماند کاری جز غصب نکرده .

 • مشکل روحانیت بخت برگشته نیست ، مشکل اینه وقتی مردان جامعه پی عیاشی ، هرزه گردی ، منقل و بافور ، عرق خوری و شراب خوری ، کلاه برداری و فحشا و از این قبیل هستند و توانایی مدیریت در یک خانواده چند نفره رو ندارند ، حالا زن و دختر و پسر او هم پی عیاشی و هرزه گردی در شبکه ها دنبال وقت پر کردن و پیداکردن کسی هستند که در خلوت مثلا حال کنند ، زیاد سخت نیست یک دور کوچولو توی خیابون بزنید و یک نگاه دقیق به خانواده ، بقول قدیمیها خشت از خرند در رفته ، من روحانی نیستم و اتفاقا اهل موسیقی و تاتر و ورزشم اما بی انصافیست ندانم کاریهای خودمان را به گردن روحانیت بیندازیم ، نکته مهم : مادامیکه گناه را به گردن دیگران بیندازیم مشکل حل نمیشود ،اما اگر بپذیریم مشکل از خود ماست شاید بشود راه حلی پیدا کرد و مشکل را رفع کرد ، امروز بچه های 50 و 60 ساله داریم که یلی خطرناکتر از بچه های 5 و 6 ساله هستند . بچه های 50 و 60 ساله بزرگ نشدند ، بی اراده و دنباله رو و زیاده خواه ، زیاده حرف بخود بیاییم و از خودمان شروع کنیم رشوه ندیم و نگیریم ، دنبال وام از بانکها نباشیم به اندازه ای که داریم به زندگی وسعت ببخشیم . وقت را به بطالت ماهواره دیدن و سر توی گوشی بودن نگذرانیم و الا آخر .