گفتگو زنده رائفی پور با دانشجویان دانشگاه بوداپست با موضوع کرونا - قسمت دوم


سخنرانی استاد رائفی پور-گفتگو زنده با دانشجویان دانشگاه بوداپست با موضوع کرونا و تحولات جهانی 26 مرداد 1399


+ 
7

- 
0
ارسال در 1399/5/31 ساعت 10:48 2020-8-21 10:48:34
mohsen
توسط mohsen


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا
  وعده خدای تبارک و تعالی گشایش در سختی و تنگی است. اینکه عاقبت سختی چه می شود کاملاً ، به عقل ناقص این نویسنده ، بستگی به زیرکی مومن دارد.
  در مورد خانم دکتری که تخصصش بیست سال جلوتر از نیاز ایران اسلامی است و ایشان را به اروپا تقدیم کردند ، نشانه عدم درک مدیریت حتی در دانشگاههاست. آیا ممکن نبود که از ایشان بعنوان سرپرست گروهی دانشجوی ارشد و دکترا استفاده شود تا در پنج سال آینده دهها متخصص داشته باشیم و فاصله بیست ساله را کوتاه و مقالات بیهوده برای ما و بخرج ما و مورد استفاده غربی ها را تبدیل به علم کاربردی در همین کشور کنیم؟
  در مورد شرق ایران که خالی از سکنه است و خطر ناک ، توجه زیادی به تهران و تمرکز جمعیت در اینجا خطر آفرین نیست؟ اینهمه نیروی انسانی در تهران چه می کند؟ سیگار فروشی و ذباله جمع کردن کاری است لذت بخش؟ آیا دستگاه اجرائی ما بعلت تراکم نیرو مولد فساد نیست ؟ اگر انسانی در پشت میزی نشسته و بیکار باید به در و دیوار نگاه کند ، برای اثبات وجود مشکل و حتی فساد نمی سازد؟
  مثال فوت بال شما نشانه توجه/علاقه شما می تواند تفسیر شود. آیا این سیرک جهانی که فوت بال ش خوانند ، مخدر نیست ؟ فساد از هر نوع ندارد؟ بیست تا سی نفر فعال و ملیونها تماشاگر!!!
  مقایسه ترامپ که حتی انگل ها در مقابلش ایستاده اند و بایدن که زنگوله برجام را بر گردن گربه بست ، با توجه به افزایش سرعت سقوط گاوچرونها در این سه سال ، بهتر نیست که ترامپ دور دومی هم داشته باشتد؟ اگر چنین است چه باید بکنیم ( پیشگیری و نه درمان ) در این ماههای اخیر از یکسو و چهار سال بعد از سوی دیگر ؟ ( پیشگیری یعنی طرح های مختلف برای تاثیر در آنجا و نقشه های مختلف برای خنثی کردن خباثت های دشمن که این دو نتیجه زیرکی مومن است).
  نکته بسیار است و انرژی این پیر مرد محدود ،تا فرصتی دیگر ان شاءالله ، بهمراه بیشترین توفیقات در این ماه سید شهیدان.
  یا حسین