ویروسی که بی عدالتی را به نمایش گذاشت...


#محرم ۱۴۴۲ شب اول
#حجت_الاسلام_هاشمی_بیان
#هیات_رایة_العباس_شیراز
#کرونا
#روشنگری

ویروسی که اوج بی عدالتی را نشان داد...
متأسفیم برای مسولین فرهنگی شیراز...

یاران روشنگر
@yarane_roshangar


+ 
6

- 
0
ارسال در 1399/5/31 ساعت 17:37 2020-8-21 17:37:11
علیرضا
توسط علیرضا


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • خود زنی و همیشه بست به عزا داری نشستن شیوه پیامبران و اولیا نیست
  ---
  پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت مطهر آن حضرت (ع) و سایر پیامبران و بندگان مقرب خدا به تبعیت از حکم خداوند هیچ یک حتی در مقابل بزرگ ترین مصیبتهای دنیا و از دست رفتن عزیز ترینها بجز به توکل به خداوند و صبر پیشگی و ادامه مجاهدت در راه حق هرگز به خود زنی و اظهار بی تابی همیشگی و بست یک عمر به عزا نشستن نپرداختند و محال است که چنین شیوه هایی را برخلاف خواست خداوند به پیروان خود سفارش کرده باشند : « وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَكِنْ لَا تَشْعُرُونَ . وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ . الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ . أُولَئِكَ عَلَيْهِمْ صَلَوَاتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَرَحْمَةٌ وَأُولَئِكَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ ﴿ آیات ۱۵۴ تا ۱۵۷ سوره بقره ﴾.
  حضرت یعقوب پیامبر که به زنده بودن فرزند خویش حضرت یوسف از جانب خداوند اطمینان داشت و می دانست که آن فرزند برومند ؛ موعود به پیامبری است برای غیبت این فرزند و دوری از او پیوسته عالمانه دلسوزی می کرد و اشک می ریخت.
  نمی توان با وجود آیات قرآنی فوق چنین رفتاری را از حضرت یعقوب نشانه ی تجویز همیشه بست به عزاداری نشستن و تفنن در عزا داری برای حالتهای شهادت و مرگ و سایر مصیبتها که با اراده و قضای خداوند برای بشر پیش می آیند شناخت و با انواع من در آوردیها بنام دین و مذهب از آن الگو ساخت.
  همه بی تردید با یک حساب سر انگشتی می توانیم دریابیم در صد سود این عزا داریهای من در آوردی برای افراد و اقشار گوناگون که از آن کاسبی می کنند در مقایسه با هیچ سود و بازده ای که نمی توانند برای تبلیغ و ترویج ثمر بخش دین و مذهب داشته باشند ، چه اندازه است.

 • آیا اصرار بر تظاهر به مصیبت زدگی پاداش خدا پسندانه ی نهضت عاشورای حسینی است؟؟؟!!!
  ---
  سید الشهدا سبط پیامبر اسلام حسین بن علی و خاندان و یاران صدوق کربلایی آن حضرت علیهم صلوات الله اجمعین با ایمان به ارزش والای دین انسان ساز خداوند و ایمان به ارزش قرآنی عظیم پیروی از سنت و سیرت پیامبران در فدا کاری و ایثار تا شهادت در راه دفاع از این دین و آرزوی صادقانه ی شهادت در این راه برای اثبات اوج باور خرد گرا به حقانیت احکام و اعتقادات حیات بخش و سرنوشت ساز قرآنی دین الهی به سوی شهادت شتافت تا خود و بستگان و یاران آن حضرت در دفاع از این حقانیت به آرزوی خدا پسندانه ی شهادت رسیدند.
  غفلت از این ایمان و ایثار گریهای خرد گرای بی مانند و غفلت از اهداف سترگ انسان ساز این ایثار و غفلت از ارزش الهی قرآنی شهادت در راه دفاع از اهداف سعادت آفرین قرآنی دین خدا و اصرار بر گرامی داشت این ایمان و و ایثار و شهادت عظیم و تظاهر به مصیبت زدگی با انبوهی از سنت ها و عادتهای میراثی آبا و اجدادی و قومی که هیچ سنخیت با عظمت آن ایمان و شهادت ندارند و در تضاد و تعارض با رهنمودهای آشکار قرآن در باره شهادت اند و با سنت و سیرت قرآنی معتبر پیامبر اسلام و عترت مطهر آن حضرت در تضاد و تعارض اند ؛ بجز اصرار بر جهل به دین خداوند و اصرار بر دهن کجی به رهنمودهای آشکار قرآن و اصرار بر تحقیر و توهین و دهن کجی به خدا و قرآن و دین و مذهب و پیامبر و اهل بیت و بدنام کردن ارزشهای الهی انسان ساز نهضت عاشورای حسینی در نظر مردم خرد گرای جهان و اصرار بر گمراه کردن صدها میلیون انسان متدین و کمک به دشمنان دین خدا و دشمنان مذهب قرآنی – توحیدی اهل بیت مظلوم پیامبر چیز دیگری نمی تواند باشد.
  این ما هستیم که با ادعای شیعه ی اهل بیت بودن با کج رویها و انحرافهای من در آوردی خود بنام دین و مذهب بزرگ ترین ظلم را به دین خدا و مذهب تشیع توحیدی علوی و به پیامبر اسلام و به اهل بیت آن حضرت و به فداکاریهای این بندگان مقرب با اصرار با نادیده گرفتن خشم خداوند علیه ظالمان پیوسته روا می داریم و با این ظلم بزرگ با انبوهی از من در آوردیهای متضاد با قرآن و عقل اهداف انسان ساز قرآن و اهداف والای نهضت عاشورای حسینی را دانسته یا ندانسته پایمال می کنیم و به عواقب شوم نابود کننده و تباهی های این اصرار شیطانی هرگز نمی اندیشیم.
  آیا تا کنون عالمانه تلاش کرده ایم آثار شوم چنین اصرار میراثی را با کمک قرآن و عقل و علوم دینی و اجتماعی و روانی و سیاسی و تاریخی و... به ارزیابی علمی بگذاریم تا به حقایق بازده این اصرار خرد گریز برسیم؟؟؟!!!
  تظاهر به عمل به برخی از احکام و اعتقادات قرآن دین داری را اثبات نمی کند ؛ بلکه آنچه که دین داری را اثبات می کند صداقت و جدیت همیشگی در رفتار و گفتار و پندار در پایبندی و عمل به همه ی این احکام و اعتقادات الهی است.
  اثبات ایمان به خدا و قرآن و دین خدا با صداقت و جدیت در رفتار و گفتار و پندار مطابق با خواستهای قرآنی خداوند تنها راه گرامی داشت نهضتهای پیامبران و اولیای صالح خدا و تنها راه اثبات پاسداری از اهداف والای نهضت عاشورای حسینی است.

 • عزیزم ضمن احترام به جنابعالی لطفا جلوتر از رهبری حرکت نکنیم . قبول دارم انقلابی بایدبود . من فکر کردم بی عدالتی منظورتون این هست که در این شرایط مشخص شد تعداد زیادی از مردم ما بسیار شکننده هستند در شرایط سخت قوت لایموت رو هم نمیتونن به دست بیارن و یک عده مثل خوک می چرند . البته حرفتون هم درست آدمهای نالایق بر سر کار هستند .

 • عزیز جان!
  اساسا این ویروس سنتز شد تا علیه امام حسین (ع) ... هم‌‌‌...عمل کنه...
  تا هر کس دلی در گرو دین خدا داره هر جای دنیا در محفلی مربوطه قدم بگذاره دور از جون به کام مرگ بره....
  این ویروس برای طراحان و مولدانش اهداف بزرگی رو در دسترس آورد.
  خدا عاقبت متظاهرین به دین رو بخیر کنه...
  اگر امروز در قبال این جنگ سیاق صحیح اتخاذ نکنیم بازنده خواهیم بود..
  هرچند همیشه جبران سخت تر از پیشگیریه... با اینکه غافلگیر شدیم و نباید که میشدیم، لا اقل طرحی بیاندازیم تا به زانو در نیایم...
  این ماجرا حماقت برنمیداره...
  مسئله حفظ جان مسلمین و مومنینه..
  تنگنای اقتصادی، فرهنگی و مذهبی و حتی علمی و سیاسی...
  بار مضاعف بر غوز سلامت و بهداشت و درمان شده...
  مدیریت باید فراتر از مدارا عمل کنه!
  مدارا تنها بخشی از واکنش به غافلگیریِ رخ داده هست!
  برنامه حضرات چیه؟ اللّه اعلم...