دنيا براى انسان است، نه انسان براى دنيا ... | تفسیر قطره ای قرآن (حجت الاسلام قرائتی) | سوره مبارکه البقرة آیه 29


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
اَلسَّلامُ عَلَیکمْ یا اَهْلَ بَیتِ النُّبُوَّة
صل الله علیک یا فاطمه (س) ...

دنيا براى انسان است، نه انسان براى دنيا ...
تفسیر قطره ای قرآن (حجت الاسلام قرائتی) | سوره مبارکه البقرة آیه 29
قرآن (متن، صوت، تفسیر و ...):
https://quran.anhar.ir/text-1559.htm
http://wiki.ahlolbait.com/%D8%A2%DB%8C%D9%87_29_%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87_%D8%A8%D9%82%D8%B1%D9%87
وبلاگ ...:
http://qaem14.blog.ir

استفاده از کلیه مطالب با ذکر صلوات آزاد است
سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها، ائمه اطهار علیهم السلام، امام خامنه ای حفظه الله تعالی و ارواح طیبه شهداء صلوات
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم


+ 
7

- 
0

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • چرا نهادی ترین هدف قرآنی دین از برنامه ی وظایف دین شناسان حذف شده است؟
  ---
  اگر به آیات محکم و مفصل سر تاسر قرآن کریم با تدبر و تامل عالمانه بنگریم در خواهیم یافت که نهادینه ترین هدف خداوند از ارسال وحی الهی به بشر توسط پیامبران ؛ بیان احکام و اعتقادات دین خداوند و بیان حد و مرزها و بایدها و نبایدها و ملاکها و معیارهای و نویدها و هشدارهای الهی در زمینه ی پیروی از این احکام و اعتقادات و چگونگی مبارزه ی علمی وحی الهی علیه تحرفگریهای پیوسته ی دشمنان دین و جاهلان است که علیه این احکام و اعتقادات در همه ی زمانها و دورانهاانجام می گیرند.
  بسیار مایه ی شگفتی است هنگامی که به برنامه ی عملی وظایف دین شناسان غیر معصوم در زمینه ی آموزش وتبلیغ سازمان یافته و نظام مند دین در طول دورانهای مختلف بویژه از صدر اسلام تاکنون می نگریم پیگیری سازمان یافته و موضوعی آن بنیادی ترین هدف قرآنی دین خدا را در این برنامه بسیار کم رنگ یا کلا فراموش شده می بینیم.
  کم رنگ و فراموش شدن پیگیری سازمان یافته و نظام مندهدف الهی مذکور در برنامه ی وظایف آموزشی و تبلیغی دین شناسان ؛ عامل اصلی یورش پیوسته من در آوردیها و خرافات دشمنان و جاهلان و شیادان دین فروش به دین وحیانی خدا است.
  این یورش بگونه ایست که هیچ انسجام و هماهنگی میان احکام و اعتقادات وحی اصیل الهی با من در آوردیها و خرافات دیده و یافت نمی شود و دین را به ملغمه ای از جمع تضادها و تناقضهای بغرنج گمراه کننده تبدیل کرده و برای همیشه نا مفهوم و بد نام و منفور و نابود می سازد.
  متاسفانه در طول بیش از چهل سال اخیر از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و ریخته شدن خون پاک صدها هزار شهید بپای درخت این پیروزی خدا داده ؛ هنوز هیچ اثری از پیگیری سازمان یافته و نظام مند هدف الهی مذکور بعنوان مهم ترین وظیفه ی دین شناسان دیده نشده است و می باید بی تردید در محضر خداوند نسبت به این تقصیر و قصور نابخشودنی پاسخگو بود.
  باید پیامدهای این قصور و تقصیر را در محضر خداوند تحمل کرد یا تا دیر نشده است عالمانه و سازمان یافته و نظام مند و پیوسته و بی وقفه به جبران ما فات برای احیای این نهادینه ترین هدف الهی اقدام نمود.