مستند کامل «آدرس غلط»


روایتی روشنگرانه ی مستند ثریا از پشت صحنه اقتصاد ایران و علت اصلی ۷ برابر شدن نرخ ارز
خلق نقدینگی بانکها و دولت، چگونه منجر به جهش نرخ ارز شد؟
چرا دولتمردان ایران و آمریکا، همزمان اصرار دارند، جهش نرخ ارز و گرانی ها به خاطر تحریم هاست؟
بانکها در خدمت منافع چه کسانی هستند و با خلق نقدینگی با اقتصاد ایران و زندگی مردم چه کرده اند؟
روایتی تکان دهنده از نقش بانکهای خصوصی در اقتصاد ایران


+ 
70

- 
2

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • سلام من فرمول اصلی و چهارچوب کلی حل مشکلات، رو کشف کردم :
  فقط یک کار میتواند آسیبهایی که « رئیسجمهور بودن یک آخوند بی کفایت» به جامعه وارد کرده است را جبران و ترمیم کند : « رئیسجمهور بودن یک آخوند خوب و کارآمد»
  .
  البته این به معنای این نیست که اگر حالا مثلا با رای مردم، یک « یک آخوند خوب و کارآمد» رئیسجمهور بشه دیگه مردم کارشون تموم بشه (هر کی بره سی خودش باشه) و به ایشون بگن : تو خودت مشکلات رو حل کن.
  « جامعه» ، یعنی :
  « مردمی که فعالیت و جهتگیری کلی یکسانی دارند و یک رئیسجمهور دارن که کمکش میکنن برای اداره جامعه ، و یک رهبر دارن که داوری و قضاوتش رو قبول میکنن.»
  .
  ضمنا درباره این مستند آدرس غلط :
  آقای عبدالناصر همتی اخیرا تحرکات مشکوکی رو آغاز کرده و برای رئیسجمهور شدن حسابی خیز برداشته.
  باید مراقب بود.
  عملکرد آقای همتی در بانک مرکزی، رو دیدم. به نظر من ایشون مردم رو فدای نظریات روحانی و تیم روحانی و جریان لیبرالی در کشور کرده.

 • مستند‌خوب بود اما‌ چه سود .. دلار بشه ۳۹۰۰ پراید بشه ۲۰ میلیون ،خونه بشه کوفت ، اقتصاد بشه کارآمد ، قیمت گوشت و مرغ بشه زهر مار قیمت طلا بشه مفت ... چه سود ؟ منه جوان که ده سال از عمرم در تب و تاب دلار و طلا و برجام به منجلاب رفت زانوهام سست شده تا آخر عمرم هم‌که کار کنم نمیتونم خونه برای زن و بچم تهیه کنم چه سود ؟ من فقیر و فقیر تر شدم . قبلن با افتخار میگفتم چه سعادتی بالاتر از این که در ایران به دنیا بیای . ایرانه عزیز و کهن
  الان حالم بهم میخوره و چه درد عمیقی دارم من و جوانان مثل

 • تمرکز همه مردم و همه مسئولین بر ارز خارجی بخصوص ارز ورشکسته گاوچرونها غلط است. حداقل عزت خود را نباید حراج کرد. تازه این نیاز به واردات است که در کنار کم خونی مردم ، زالوها ( دلال ) را رشد می دهد. و این نیاز زالو هاست که تولید را کاهش داده تا واردات افزایش یافته و زالوها باز هم بیشتر خون بخورند.
  نتیجه نقدینگی را کم و تولید را افزایش دهیم. این حرکت را از تولیدات خوراکی شروع کنیم ( گوشت سفید هزار ها کیلومتر مرز دریائی ، گوشت قرمز روستا ها ، گندم و برنج و جو و حبوبات و وو . بازار جنوب خلیج همیشه فارس باز است برای ارزش افزوده کندم در روند تبدیل به شیرینی‌جات ووو
  پس اگر در دولتی چنین رویدادهائی روی دهد ( محصول کشاورز بدلیل فقدان حمل در مزرعه بگندد ، محصول کشاورز به زیر قیمت تولید فروش رود ووو ) و دولت مرتباً اسکناس چاپ کند و فاصله غنی و فقیر وحشتناک شود ، پیچیدگی و در عین حال هماهنگ و سازماندهی شده این روند ثابت می کند که اتفاقی نیست. و این قلب نظر حقیر است.
  نتایج آتی این نوع مدیریت ( بخوانید غیر منطقی ، نخواستم خیانت گفته باشم ) جبران ناپذیر است. بزرگترین مرکز خرید تهران بزرگتر از مرکز خرید چین ... یعنی تراکم جمعیت باز هم بیشتر در تهران ، یعنی ارائه سرویس ، یعنی دود کردن انرژی توسط هشتاد هزار تاکسی و اتوبوس .... یعنی تلف شدن یکساعت از روز هر تهرانی در حمل و نقل (ده ملیون ساعت کار ) یعنی بیشتر مصرف و کمتر تولید و بیماری و چاه ویل خدمات رسانی. این را نمی توان جبران کرد.

 • این مطلع روز های پر امید گذشته را بیادم آورد که امید داشتم اینگونه اشارات بیدارمان کند . که نکرد.
  تو اگر می دانستی
  که چه زخمی دارد
  که چه دردی دارد
  خنجر از دست عزیزان خورد
  از من خسته نمی پرسیدی
  آی ای مرد : چرا تنهائی؟

 • البته ما می توانیم اما شما ها نتوانستید.
  برو این دام بر مرغ دگر نه

 • عالیه این مستند

 • من مستندو دیدم خیلی خوبه