بيدار كردن عقل و فطرت، يكى از شيوه‌هاى تبليغ و ارشاد است ... | تفسیر قطره ای قرآن (حجت الاسلام قرائتی) | سوره مبارکه البقرة آیه 28


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
اَلسَّلامُ عَلَیکمْ یا اَهْلَ بَیتِ النُّبُوَّة
صل الله علیک یا فاطمه (س) ...

بيدار كردن عقل و فطرت، يكى از شيوه‌هاى تبليغ و ارشاد است ...
تفسیر قطره ای قرآن (حجت الاسلام قرائتی) | سوره مبارکه البقرة آیه 28
قرآن (متن، صوت، تفسیر و ...):
https://quran.anhar.ir/text-1559.htm
http://wiki.ahlolbait.com/%D8%A2%DB%8C%D9%87_28_%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87_%D8%A8%D9%82%D8%B1%D9%87
وبلاگ ...:
http://qaem14.blog.ir

استفاده از کلیه مطالب با ذکر صلوات آزاد است
سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها، ائمه اطهار علیهم السلام، امام خامنه ای حفظه الله تعالی و ارواح طیبه شهداء صلوات
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم


+ 
4

- 
0

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • چرا نهادی ترین هدف قرآنی دین از برنامه ی وظایف دین شناسان حذف شده است؟
  ---
  اگر به آیات محکم و مفصل سر تاسر قرآن کریم با تدبر و تامل عالمانه بنگریم در خواهیم یافت که نهادینه ترین هدف خداوند از ارسال وحی الهی به بشر توسط پیامبران ؛ بیان احکام و اعتقادات دین خداوند و بیان حد و مرزها و بایدها و نبایدها و ملاکها و معیارهای و نویدها و هشدارهای الهی در زمینه ی پیروی از این احکام و اعتقادات و چگونگی مبارزه ی علمی وحی الهی علیه تحرفگریهای پیوسته ی دشمنان دین و جاهلان است که علیه این احکام و اعتقادات در همه ی زمانها و دورانهاانجام می گیرند.
  بسیار مایه ی شگفتی است هنگامی که به برنامه ی عملی وظایف دین شناسان غیر معصوم در زمینه ی آموزش وتبلیغ سازمان یافته و نظام مند دین در طول دورانهای مختلف بویژه از صدر اسلام تاکنون می نگریم پیگیری سازمان یافته و موضوعی آن بنیادی ترین هدف قرآنی دین خدا را در این برنامه بسیار کم رنگ یا کلا فراموش شده می بینیم.
  کم رنگ و فراموش شدن پیگیری سازمان یافته و نظام مندهدف الهی مذکور در برنامه ی وظایف آموزشی و تبلیغی دین شناسان ؛ عامل اصلی یورش پیوسته من در آوردیها و خرافات دشمنان و جاهلان و شیادان دین فروش به دین وحیانی خدا است.
  این یورش بگونه ایست که هیچ انسجام و هماهنگی میان احکام و اعتقادات وحی اصیل الهی با من در آوردیها و خرافات دیده و یافت نمی شود و دین را به ملغمه ای از جمع تضادها و تناقضهای بغرنج گمراه کننده تبدیل کرده و برای همیشه نا مفهوم و بد نام و منفور و نابود می سازد.
  متاسفانه در طول بیش از چهل سال اخیر از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و ریخته شدن خون پاک صدها هزار شهید بپای درخت این پیروزی خدا داده ؛ هنوز هیچ اثری از پیگیری سازمان یافته و نظام مند هدف الهی مذکور بعنوان مهم ترین وظیفه ی دین شناسان دیده نشده است و می باید بی تردید در محضر خداوند نسبت به این تقصیر و قصور نابخشودنی پاسخگو بود.
  باید پیامدهای این قصور و تقصیر را در محضر خداوند تحمل کرد یا تا دیر نشده است عالمانه و سازمان یافته و نظام مند و پیوسته و بی وقفه به جبران ما فات برای احیای این نهادینه ترین هدف الهی اقدام نمود.

 • راز ترویج من در آوردیها و خرافات بجای حقایق قرآن چیست؟
  ---
  قرنها است گروه های منفعت پرست با دسیسه چینی دشمنان بیگانه ی دین قرآنی یگانه خداوند جهان آفرینش و دشمنان مذهب توحیدی تشبع علوی برخاسته از نهج البلاغه أمیر مؤمنان حضرت علی بن ای طالب (ع) با هدف پلید بد نام و نابود کردن این دین و این مذهب به جعل و دروغ و خرافه گستری بنام خدا و پیامبر و اهل بیت مظلوم آن حضرت می پردازند.
  این دشمنان پلید با هدف شوم چیره شدن بر سرنوشت جهان اسلام و ادامه ی چپاول ثروتهای مردم پاک دل نا آگاه این جهان وبرای همیشه خواب خام نگه داشتن این مردم ؛ قرنها است با ترفندها و نیرنگهای شیطانی گوناگون خود ؛ خدا و پیامبر و اهل بیت مظلوم آن حضرت را با وارونه و شیطانی تفسیر کردن دو واژه ی شریف قرآنی ولایت و مودت و واژگون جلوه دادن معنای حدیث شریف ثقلین با خرید و به کار گرفتن مزدوران دین فروش و مذهب فروش که در کسوت دین شناس و مذهب شناس و در حرفه های شاعر و مداح و روضه خوان منفعت پرست در جامعه فعالیت می کنند برای تامین و تضمین منافع حرام خود به من در آوردی پروری و خرافه گستری با جعل احادیث روایات آکنده از تناقضاهای ضد قرآن و عقل به فتنه گری و تفرقه افکنی و تحریک مذاهب منتسب به اسلام علیه یک دیگر دامن می زنند و پیوسته جوامع جهان اسلام را به کشتار و ویران گری فرا گیر دچار می سازند.
  دشمنان روباه صفت با کمک عقربهای جراره کشنده در لباس حرفه های مذکور قرنها است که با ترفندها و نیرنگهای شیطانی خود جهان اسلام را بنفع چپاول گریهای خویش خواب و خام نگه داشته و به فتنه ها و تفرقه افکنیهای ویرانگر خود ادامه می دهند.
  شگفت آور نیست هرگاه دین شناسان و قرآن شناسان وفا دار دین خدا از پیروان صدوق مذهب توحیدی تشیع علوی و از سایر خدا پرستان راستین موحد مذاهب دیگر برای رهایی جهان اسلام از خواب غفلت ورهایی این جهان از چنگالهای خیانت کار و جنایت کار مستکبران و طاغوتان به پا می خیزند این دشمنان بیگانه و مزدوران محلی این دشمنان سراسیمه و مذبوحانه با بدترین انگها و بهتانها و افتراها علیه این وفا داران اعلام جنگ می کنند و توده های متدین نا آکاه غافل از حقایق قرآنی و عقلی را با نیرنگها و دغل بازیهای شیطانی به دنبال خود می اندازند.
  تا با توکل به یگانه خداوند توانا و دانای مطلق و با استمداد از شناختهای اصیل قرآنی ؛ این دشمنان و مزدوران دین فروش وابسته به آنان در جهان اسلام با حقایق قرآنی و عقلی فراوان موجود رسوا نگردند و از صحنه های زندگی جوامع مسلمان طرد نشوند ؛ فتنه و تفرقه و چپاولگری و ویرانی و کشتار بنفع شیطان و بنفع شیطان پرستان در جهان اسلام تا قیام قیامت ادامه خواهد داشت .