ارسال در 1400/10/8 ساعت 10:11 2021-12-29 10:11:50
محسن
توسط محسن


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • مهمان 00/10/12 ساعت 18:29

  راه نجات همه جانبه ی افغانستان کجا است؟
  ---
  تنها راه برای نجات سریع و سازمان یافته ی ملت دلیر و استعمار ستیز افغانستان از بیشتر مشکلات و برای حرکت به سوی شکوفایی همه جانبه ؛ توکل عالمانه به خداوند و اتحاد و همبستگی ضابطه مند و قانونی کامل با ایران اسلامی توسعه یافته ی نیرومند و توانمند آزاده ی برخوردار از پیشرفتهای علمی در اغلب صحنه های زندگی است.

 • مهمان 00/10/11 ساعت 11:56

  فرهنگ فاقد تعریف علمی – منطقی به بی فرهنگی زیان بار می انجامد
  ---
  علت مظلوم ماندن فرهنگ در کشور ما خالی بودن اذهان مسئولان دولت بویژه مسئولان ذی ربط فرهنگ کشور از یک تعریف جامع و مانع علمی - منطقی از فرهنگ که نهادینه ترین عامل حیاتی شکل دهی روند حرکت تعاملی منضبط زندگی بشر است می باشد.
  نبود این تعریف علمی - منطقی در اذهان مسئولان دولتی ذی ربط آنان را از ترسیم شکل و چارچوب منضبط برای روند تعاملی نظام مند و برای جا انداختن این شکل و چهارچوب در جامعه باز می دارد و آنان را در سر در گمی رها می کند و به تحمیل ایده هایی ناهماهنگ و غیر قابل درک و اثبات ناپذیر به جامعه وادار می سازد .
  فرایند تحمیل چنین ایده های نا منضبط غیر قابل اثبات ؛ بی تردید به هدر رفتن وقت و تلاش و داراییهای جامعه و نرسیدن اقشار مختلف جامعه به زندگی سازمان یافته ی برخوردار از آرامش و آسایش و امنیت و به سوء استفاده های کلان نا اهلان درونی و بیگانه از این وضع ناهنجار ختم می گردد و جامعه را از هر تلاش مثبت و سازنده ای برای پیشرفت و پویایی زندگی محروم می سازد.
  متاسفانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور تاکنون هیچ تلاش سازمان یافته علمی آشکاری برای ایجاد تعریف علمی - منطقی منضبط نظام مند از فرهنگ و لازمه های اصولی آن و جا انداختن شکل و چارچوب علمی منطقی از عناصر اساسی این تعریف در اذهان دولتیان و بویژه در اذهان مسئولان ذی ربط که باید با به کار گیری منظم و سائل ارتباط جمعی و در سطوح آموزشی مختلف دولتی و غیر دولتی انجام گیرد دیده نشده است.
  یکی از بدترین پیامدهای این وضع فرهنگی اسف بار ؛ سوء استفاده بیگانگان سلطه جو و عوامل درونی این بیگانگان از این وضع برای تسخیر اذهان افراد جامعه در راستای تحقق بخشیدن به اهداف نا مشروع خود با گسترش و تعمیق جهل و نادانی و با ترسیخ محرومیت از آگاهییهای فرهنگی و سیاسی و دینی و اقتصادی لازم و درست در جوامع بشری است که همیشه با خلع سلاح بودن هدف این بیگانگان قرار می گیرند و خود و همه ی دارایهای مفید خود قربانی پیامدهای جهل ونادانی خویش می شوند.

 • میهمان عزیز :
  نمی دانم آیا چند میهمان داریم. اما اگر میهمان همیشگی باشید ، باید عرض کنم که این تلاش شما بهترین و مهمترینِ تا بحال بوده و صد در صد حق باشماست( البته بعقیده این حقیر علاقمند به فرهنگ و تعریف آن چون همه امور در علوم غیر دقیقه با تعاریف شروع می شود).
  جسارتاً ، این تعریف باید قابل اندازه گیری هم باشد.لذا نمی توان در مقایسه گناهان شمر و یزید گفت که یکی از دیگری بدتر است. اما در مورد یکی از پایه های فرهنگ یعنی زبان و نفوذ زبان دشمن در بین ما می توان روزنامه های چند دهه را با امروز مقایسه کرد و تعداد لغات خارجی را شمرد و نتیجه گرفت. سخنوران ما همه روزه این لغات را بیشتر استفاده می کنند حتی مسئول حفظ و گسترش زبان فارسی یعنی جناب خداد. یا لباسهای مردم را در شهر ها بزرگ که تقلید کورکورانه از غرب است را با خانواده های اصیل و مذهبی شهر های کوچک و روستاها را می توان مقایسه کرد. یا آگهی های تجاری که حتی با عکسهای آنچنانی ، مصرف ( بعنوان نمونه جراحی زیبائی یا سفر های خارج از کشور ... ) را ترویج می کنند در روزنامه هائی که در اصل وظیفه اشاعه افکار سالم را بر عهده دارند.

 • با سلام. این کلیپ باید در اسرع وقت نشر حداکثری گردد.
  یکی از مهم ترین کلیپ های کوتاه و بسیار مؤثر در مورد پشت پرده
  شیعیان افراطی است.

 • ترس من هم از همون اول در مورد شیعیان افراطی بود.
  دشمن داره با این وسیله ها جولان تبلیغاتی و تفرقه انگیز میده.
  آقا محسن از شما خواهشمندم از شیعیان افراطی کلیپ های بیشتری بگذارید.
  بسیار ممنون